Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Otwarcie biura nowej spółki komunalnej „Purum” w Pruszczu Gdańskim

W związku z wykonywaniem zadań własnych przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański w zakresie utrzymania porządku i czystości w gminie oraz biorąc pod uwagę systematycznie rosnące koszty operacyjne ponoszone przez Miasto Pruszcz Gdański na ich realizację, od ubiegłego roku uwidoczniła się potrzeba powołania przez samorząd spółki komunalnej, której zostanie powierzone wykonywanie ww. zadań.

W związku z tym, 19 grudnia 2017 roku, na mocy uchwały nr XLI/392/2017r., Rada Miasta Pruszcz Gdański powołała gminną spółkę prawa handlowego pod nazwą „Purum”, której zadaniem będzie odbiór odpadów komunalnych na terenie Miasta Pruszcz Gdański, zagospodarowanie tych odpadów, wyposażenie miejsc selektywnego zbierania odpadów oraz wyposażenie i prowadzenie gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w celu zaspokojenia zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej. Kapitał zakładowy będzie wynosił 4 500 000 zł i dzielić się będzie na 4 500 udziałów o wartości nominalnej 1 000 zł każdy udział. Wszystkie udziały zostaną objęte przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański.

Rada nadzorcza spółki, powołała pana Piotra Ołowskiego na stanowisko prezesa zarządu spółki. Powołując na stanowisko prezesa Piotra Ołowskiego, rada nadzorcza spółki Purum wzięła pod uwagę prawnicze wykształcenie oraz wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami menedżerskmi - między innymi Urzędem Wojewódzkim i Urzędem Lotnictwa Cywilnego.

W 2018 roku zadaniem spółki będzie budowanie struktury oraz przygotowywanie przetargów umożliwiających podjęcie przez podmiot działalności operacyjnej od początku 2019 roku.

Od kilku dni spółka „Purum” ma także swoje biuro, które mieści się przy ul. Kowalskiej 2 w Pruszczu Gdańskim.

W kolejnych latach Spółka będzie sama finansować swoją działalność gospodarczą osiągając dodatnie wyniki i przepływy finansowe. To oznacza, że od 2019 roku Miasto Pruszcz Gdański nie będzie wydatkowało środków finansowych na zakup usług od podmiotów zewnętrznych.

drukuj (Otwarcie biura nowej spółki komunalnej „Purum” w Pruszczu Gdańskim)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E