Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Informacja o przyznanej nagrodzie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Zgodnie z Uchwałą Nr XXII/201/2016 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 14 lipca 2016 r. w sprawie wysokości i warunków oraz trybu przyznawania dorocznej nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał, w roku 2017, nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Panu Pawłowi Zagańczykowi.

Pan Paweł Zagańczyk ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku. Jest laureatem ponad dwudziestu konkursów akordeonowych, występował w wielu krajach europejskich. Współpracuje z saksofonistą Adamem Wendtem, z którym stworzył płytę Acoustic Travel, a także jest założycielem kwartetu Zagan Acoustic, który wykonuje muzykę folkową, poważną i improwizowaną. Poza działalnością artystyczną Pan Paweł jest wykładowcą warsztatów akordeonowych w Polsce i Finlandii oraz animatorem i organizatorem Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej. Na swoim koncie ma również autorską płytę solową Tango oraz nagrody takie jak: Pomorska Nadzieja Artystyczna przyznawana przez Marszałka Województwa Pomorskiego, Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, stypendium Prezydenta Miasta Gdańska, stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego, stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, stypendium Akademii Filantropii.

Uroczyste wręczenie nagrody pieniężnej wraz z nagrodą rzeczową w postaci statuetki odbyło się 19 grudnia 2017 r. podczas uroczystej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański. W podziękowaniu za nagrodę Artysta skomponował krótki hejnał na trąbkę, co wszyscy zgromadzeni na uroczystości mieli okazję wysłuchać.

drukuj (Informacja o przyznanej nagrodzie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E