Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Informacja o spalaniu odpadów

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim informuje, że w związku z nadchodzącym sezonem grzewczym będzie zwracać szczególną uwagę na spalanie odpadów niebezpiecznych i toksycznych w domowych paleniskach. Kontrole będą polegały głównie na wejściu do kotłowni i sprawdzeniu co jest przygotowane do spalania.

Oczywiście na teren posesji Straż Miejska wchodzić będzie tylko wtedy jeśli zauważymy coś podejrzanego/np. dziwnie wyglądający i śmierdzący dym z komina/ lub w związku ze zgłoszeniem mieszkańców.

W tym roku strażnicy zostali przeszkoleni w zakresie pobierania próbek substancji spalanych w piecach oraz podpisaliśmy umowę z Centralnym Laboratorium Pomiarowo-Badawczym  w Jastrzębiu Zdroju, które będzie badało przesłane przez nas materiały. Próbki będą pobierane tylko w naprawdę  uzasadnionych przypadkach.      

Przypominamy, że w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości /spalanie niedozwolonych substancji/, co stanowi wykroczenie z art. 191 ustawy o odpadach, możemy nałożyć mandat karny w wys. do 500zł lub skierować sprawę do sądu, gdzie kara może wynieść nawet do 5000zł.

Strażnicy będą mieli przy sobie stosowne upoważnienia od Burmistrza naszego miasta. Kontrola przeprowadzana jest na podstawie art. 379 ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo Ochrony Środowiska /Dz.U. z 2013r, poz.1232/. Każda kontrola odbywa się w obecności właściciela posesji lub osoby za nią odpowiedzialnej. Każdorazowo sporządzany jest protokół w dwóch egzemplarzach-jeden otrzymuje osoba kontrolowana.

W przypadku, gdy ktoś uniemożliwia strażnikowi przeprowadzenie kontroli, funkcjonariusz wzywa na miejsce patrol Policji lub powiadamia pisemnie o zdarzeniu prokuratora. Kwestię tę reguluje art. 225 §1 Kodeksu Karnego „Kto osobie uprawnionej do przeprowadzenia kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E