Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Od 4 września 2017 r. rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Strażnicy Miejscy przeprowadzili kontrolę oznakowania i infrastruktury w rejonach szkół. Ujawniono kilka nieprawidłowości, które natychmiast przekazano zarządcom dróg.

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego przy szkołach pojawią się patrole Straży Miejskiej. Strażnicy będą edukować najmłodszych w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i zachowania się na drodze. Z doświadczenia wynika, że takie działania przynoszą efekty. Straż Miejska jest także gotowa przeprowadzić prelekcje w szkołach.

Apelujemy do rodziców, aby pamiętali, że dzieci w wieku do 7 lat mogą korzystać z drogi tylko pod opieką osoby dorosłej. Rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego powinni pokazać dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły i nauczyć jak prawidłowo pokonywać tę trasę. Ponadto należy pamiętać, że dziecko w wieku do 15 lat poruszające się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązane używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu drogowego. Mogą to być odblaski w formie opasek lub breloków założone na odzież i tornister.

W tym roku strażnicy będą rozdawali dzieciom odblaskowe breloczki – liski.

  • Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”
    Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E