Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Miasto Pruszcz Gdański pomaga w likwidacji skutków trąby powietrznej w okolicach Rytla

Pruszcz Gdański od soboty pomaga w akcji likwidacji skutków piątkowej trąby powietrznej w Borach Tucholskich. Strażacy z OSP Pruszcz skierowani zostali do Chojnic, aby brać udział w akcji przebicia się do obozu harcerskiego w Suszku. - To była jedna z najtrudniejszych akcji w historii OSP Pruszcz Gdański z rozmowy z pracującymi na miejscu strażakami wiem, że powalone drzewa całkowicie pokryły teren obozu harcerskiego – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

OSP Pruszcz Gdański rusza ponownie pomagać w likwidacji skutków klęski  żywiołowej w Rytlu. – Będziemy dalej usuwać wiatrołomy i likwidować drzewa na polach,  żeby rolnicy mogli dokończyć żniwa. Bierzemy auto, dwie piły i jutro ruszamy do dzieła – mówi wiceprezes OSP w Pruszczu Gdańskim, Marek Krawyciński.

Pracownicy Przedszkola „Nad Rzeczką” zorganizowali z kolei zbiórkę darów dla mieszkańców Gminy Brusy, którzy również ucierpieli w skutek nawałnicy. Potrzebny jest wszelki sprzęt mogący pomóc w sprzątaniu terenu: grabie, łopaty, szpadle, łańcuchy do pił, siekiery, paliwo oleje do pił, latarki, baterie, świeczki, plandeki i inne rzeczy, które pomogą uchronić domy przed opadami deszczu.

Potrzebna jest również żywność i woda dla strażaków, żołnierzy oraz ochotników pracujących na miejscu katastrofy. Talerzyki i sztućce jednorazowe potrzebne są do wydawania posiłków.

Wszystkie rzeczy można składać w Przedszkolu "Nad Rzeczką" w dniach 16.08-18.08. do godz. 17:00.

Najbardziej potrzebne są ręce do pracy, więc każdy kto chciałby pomóc w ten sposób proszony jest o kontakt. Więcej informacji o akcji udzieli Pani Monika Szewczyk tel. 506 771 071.  

  • Miasto Pruszcz Gdański pomaga w likwidacji skutków trąby...
    Miasto Pruszcz Gdański pomaga w likwidacji skutków trąby powietrznej

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E