Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Oświadczenie Zastępcy Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Zastępca Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Wojciech Gawkowski informuje, że obecnie (28.07.2017 r., godzina 13.45) nie ma zagrożenia wylewami rzeki Raduni na terenie miasta. Mimo to, w związku z  lokalnymi wylewami jakie wystąpiły dziś w nocy / rano w trzech miejscach na terenie Pruszcza Gdańskiego (CKiS, WiK, okolice ul. Nowowiejskiego), Zastępca Burmistrza Pruszcza Gdańskiego zlecił wdrożenie postępowania wyjaśniającego w celu ustalenia w spółce Energa Wytwarzane:

- przyczyny zwiększenia zrzutu wody ze zbiorników retencyjnych na Raduni z 21 m3/s do 28 m3/s w nocy z czwartku na piątek,

- podjęcia, w porozumieniu z  należącą do Miasta Gdańska spółką Gdańskie Wody, decyzji o utrzymaniu zamknięcia podczas opadów i w czasie zwiększonego zrzutu wody ze zbiorników retencyjnych na rzece Raduni, śluzy wlotowej do Kanału Raduni (pozwolono na jej częściowe otwarcie dopiero dziś o godzinie 7.40, nie uwzględniając nadal realnego zagrożenia, jakie niesie to dla Miasta Pruszcz Gdański).

Miejskie służby kryzysowe, będąc w kontakcie z policją i strażą pożarną, monitorują na bieżąco stan rzeki Raduni, której stan opada.

Monitują też spółkę Energa Wytwarzanie o zmniejszenie zrzutu wody i szersze otwarcie Kanału Raduni. Niwelowany jest także wypływ wody na ulicy Dworcowej, powstały z przelania się do kanałów burzowych wody ze Strugi Gęś.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E