Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Kolejne dofinansowanie z Unii Europejskiej dla Pruszcza Gdańskiego

Burmistrz Janusz Wróbel podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę na termomodernizację pruszczańskich budynków użyteczności publicznej.

Za pieniądze unijne przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne w budynku Szkoły Podstawowej Nr 3, trzech budynkach Zespołu Szkół Nr 4, a także czterech budynkach komunalnych przy ul. Powstańców Warszawy 2, 3 i 30 oraz Wojska Polskiego 54. Całkowita wartość projektu pt. "Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej oraz budynków komunalnych na terenie Pruszcza Gdańskiego" to 3 145 789,94 zł. Dofinansowanie unijne wynosi 1,760 328 złotych, czyli 63,71% całkowitej wartości projektu.

- Prace modernizacyjne przeprowadzimy w 2018 roku. Zaczniemy od budynków komunalnych – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel, a w wakacje skupimy się na modernizacji placówek oświatowych. W szkołach, w których były już prowadzone prace termomodernizacyjne, czyli Szkole Podstawowej Nr 3 oraz budynkach Zespołu Szkół Nr 4 przy ul. Jana Kasprowicza 16 i Obrońców Westerplatte 30 wymienimy światła na oświetlenie LED. Gruntownej termomodernizacji zostanie za to poddany budynek oddziałów przedszkolnych Zespołu Szkół Nr 4 przy ul. Kochanowskiego 8. Zły stan tego obiektu wymaga pracy zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

- Modernizacja energetyczna budynków to nie tylko wypełnienie przez region wymogów stawianych przez Unię Europejską co do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji do środowiska oraz zapotrzebowania regionu na energię. To także ważne i pozytywne zmiany dla mieszkańców i władz gmin. To konkretne dodatkowe środki finansowe, które pozostają w budżetach instytucji i portfelach mieszkańców – mówił Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego podczas podpisania umowy o dofinansowanie.

  • Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pt...
    Podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pt. "Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków użyteczności publicznej oraz budynków komunalnych na terenie Pruszcza Gdańskiego"

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E