Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

„Rowerem przepisowo i bezpiecznie”

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim informuje, że od 15 maja 2017 r. rusza akcja edukacyjno-informacyjna pt. „Rowerem przepisowo i bezpiecznie”.

W związku ze sprzyjającą aurą oraz ciągle powiększającą się infrastrukturą ścieżek rowerowych, w sezonie wiosenno-letnim znacznie zwiększa się ilość osób poruszających się na rowerach w naszym mieście. Nie wszyscy jednak znają przepisy ruchu drogowego. W świetle obowiązujących przepisów każda osoba, która ukończyła 18 lat może poruszać się rowerem w ruchu drogowym bez posiadania karty rowerowej czy prawa jazdy. Takie osoby szczególnie narażone są na niebezpieczeństwo, gdyż swoim zachowaniem na drodze mogą doprowadzać do sytuacji nieprzepisowych narażając życie i zdrowie zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego. Często również rowerzyści pomimo posiadania uprawnień do kierowania pojazdami również nie przestrzegają obowiązujących ich przepisów.

Akcja Straży Miejskiej ma na celu przede wszystkim poinformowanie rowerzystów o przepisach, które ich dotyczą - np. o obowiązku korzystania ze ścieżek dla pieszych, jeśli są one wyznaczone dla kierunku poruszania się, o prawidłowym oświetleniu roweru, o warunkach poruszania się rowerem na chodniku oraz o zakazie jazdy rowerem przez przejście dla pieszych (oczywiście jeśli nie jest to droga rowerowa).  Strażnicy będą rozmawiać z rowerzystami i wręczać im ulotki informacyjne specjalnie przygotowane na tą okazję. Oczywiście w przypadku rażącego naruszenia przepisów strażnicy mogą też wystawiać mandaty. Prosimy więc rowerzystów o zapoznanie się z przepisami i ich przestrzeganie.

Akcja potrwa do końca maja 2017 r.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E