Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Plan działania MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mający swą siedzibę przy ul. Niepodległości w Pruszczu Gdańskim stworzył plan działań na rok 2017 r. Głównymi założeniami jest kontynuacja i rozwinięcie rozpoczętych już w latach ubiegłych akcji i kampanii. O poszczególnych zadaniach przeczytać będzie można w kolejnych miesiącach.

Do głównych założeń, które mają być realizowane w ramach planu należą:

 • kontynuacja współpracy z Gdańskim Urzędem Pracy w celu aktywizacji oraz podnoszenia kwalifikacji zawodowych bezrobotnych klientów tut. Ośrodka. Poprzez organizowanie w siedzibie tut. Ośrodka spotkań z doradcami zawodowymi GUP oraz lokalnymi pracodawcami;
 • kontynuacja współpracy z  Młodzieżowym Centrum Kariery, Punktem Pośrednictwa Pracy
  w Pruszczu Gdańskim. Poprzez organizowanie spotkań dla osób bezrobotnych z doradcą zawodowym oraz pośrednikiem pracy Młodzieżowego Centrum Kariery, Punktu Pośrednictwa Pracy w Pruszczu Gdańskim, podczas których będzie można uzyskać indywidualną poradę oraz informacje z zakresu aktywnego poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych, a także przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.
 • Akcja Zima – kontynuacja działań profilaktycznych wobec osób bezdomnych przebywających na terenie miasta. Ponadto w godzinach popołudniowych i nocnych z 8 na 9 lutego 2017 roku przeprowadzone zostanie ogólnopolskie badanie ilości osób bezdomnych przebywających w miejscach mieszkalnych i niemieszkalnych zlecone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej
 • Kampania – Pudełko życia – kontynuacja akcji społecznej „Pudełko życia”. Tut. Ośrodek planuje ponownie zwrócić się do organizacji pozarządowych mających siedzibę na terenie miasta z prośbą o  przekazanie do MOPS danych osób, które powinny zostać objęte akcją „Pudełko życia”, ewentualnie o zorganizowanie spotkania ze swoimi członkami podczas którego zostaną ww. pudełka rozdystrybuowane.
 • Kampania – Pomagaj mądrze – kontynuacja kampanii mającej na celu zwrócenie uwagi na problem osób proszących o pieniądze na ulicy, pod sklepami, na parkingach.
 • Dom Dziennego Pobytu – dalsze poszerzanie oferty zajęć terapeutycznych, ruchowych, edukacyjnych, kulturalno-rozrywkowych dla seniorów
 • Świetlica Socjoterapeutyczna – organizowanie ferii zimowych oraz wypoczynku letniego - obóz socjoterapeutyczny.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E