Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Kolejny defibrylator w przestrzeni publicznej Pruszcza Gdańskiego

Skrzyżowanie ulic Grunwaldzka/Zastawna to jeden z najruchliwszych i potencjalnie najniebezpieczniejszych węzłów komunikacyjnych w Pruszczu Gdańskim. Dziś w ramach inicjatywy społecznej, w biurowcu przy ulicy Grunwaldzkiej 42a, zajmowanym przez Energa Wytwarzanie SA, który sąsiaduje z w/w newralgicznym skrzyżowaniem, pojawił się ogólnodostępny, automatyczny defibrylator, zwany w skrócie AED. Urządzenie wspomaga regulację zaburzonego rytmu serca.

- Defibrylator kupiliśmy na potrzeby naszej firmy, dlatego też postanowiliśmy przeszkolić wszystkich naszych pracowników (około 250 osób) w zakresie udzielania pierwszej pomocy z jego użyciem. Teraz udostępniamy to ratujące życie urządzenie wszystkim mieszkańcom Pruszcza – mówi Robert Szaj, prezes Energa Wytwarzanie. - Do współpracy zaprosiliśmy Urząd Miasta Pruszcz Gdański oraz pruszczańskie Pogotowie Ratunkowe. Jesteśmy przekonani, że łącząc siły, zwiększymy zarówno dostępność do defibrylatorów w mieście, podniesiemy świadomość mieszkańców o tym jak wielkie znaczenie ma umiejętność niesienia pierwszej pomocy, a finalnie być może przyczynimy się pośrednio, do uratowania niejednego ludzkiego życia. Ten defibrylator to dopiero pierwszy krok. W następnym, planujemy zapewnić dostęp do AED w miejscach zgromadzeń publicznych szczególnie tam, gdzie odbywają się festiwale i koncerty.
- Defibrylator zakupiony przez Energę SA jest drugim takim urządzeniem, udostępnionym do publicznego wykorzystania w Pruszczu Gdańskim. – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. – Skrzyżowanie ulicy Grunwaldzkiej i Zastawnej to rzeczywiście jedno z najbardziej newralgicznych miejsc w naszym mieście, dlatego dobrze że pojawiło się tam takie urządzenie. Mam nadzieję, ze już wkrótce, dzięki wspólnej inicjatywie, kolejny pojawi się w sąsiedztwie amfiteatru na pruszczańskiej Faktorii.

Pamiętajmy! urządzenie znajduje się w budynku przy ulicy Grunwaldzkiej 42a, w którym mieści się siedziba Energa Wytwarzanie. Wejście jest oznaczone odpowiednią tabliczką a urządzenie jest w pełni mobilne. Dzięki całodobowej ochronie budynku, dostępne jest przez 24 godziny na dobę.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E