Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Starogard Gdański – nowy standard w położnictwie

Oddział Ginekologiczno – Położniczy starogardzkiego szpitala, z którego usług korzysta wiele mieszkanek Powiatu Gdańskiego i Miasta Pruszcz Gdański, od kilku tygodni może się poszczycić specjalistycznym systemem nadzoru położniczego, który zwiększy standard opieki okołoporodowej w placówce.

Sprzęt o wartości rynkowej prawie 100 tys. zł został ufundowany przez Polpharmę – największą firmę w regionie i lidera rynku farmaceutycznego w Polsce. System centralnego nadzoru położniczego MONAKO umożliwia kompleksową opiekę nad nienarodzonym dzieckiem. Dynamiczna prezentacja krzywych rejestrowana jest równocześnie u wielu pacjentek, a ich obiektywna i automatyczna analiza wspomagają personel medyczny i zwiększają efektywność procesu monitorowania parametrów płodu. Wyniki prowadzonej na bieżąco analizy są natychmiast dostępne do interpretacji klinicznej, pozwalając na wczesne wykrycie wewnątrzmacicznego zagrożenia płodu – wyjaśnia lek. Piotr Minowski, Kierownik Oddziału Ginekologiczno – Położniczego Kociewskiego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.

Każda z dwóch stacji monitorujących pozwala na podłączenie do wielu kardiotokografów i jednoczesne wyświetlanie rejestrowanych przez nie sygnałów. Pozwala to jednej osobie skutecznie nadzorować wiele pacjentek, zapewniając tym samym maksymalną efektywność i wysoki standard opieki. System ma istotne znaczenie dla ciężarnych z całego regionu. Szpital przyjmuje bowiem pacjentki nie tylko z powiatu  starogardzkiego, ale także z powiatów ościennych. Jak pokazują dane statystyczne, Kociewskie Centrum Zdrowia Sp. z o. o. zajmuje 4. miejsce w województwie pomorskim pod względem liczby porodów w danym roku. Przed starogardzkim szpitalem uplasowały się jedynie duże trójmiejskie placówki posiadające oddziały o wyższym stopniu referencyjności oraz Szpital Specjalistyczny w Wejherowie.

Oddział Ginekologiczno – Położniczy w Kociewskim Centrum Zdrowia posiada 42 łóżka i jest podzielony na odcinek ginekologii z patologią ciąży oraz położnictwo. Ponadto wyposażony jest w blok porodowy z salą operacyjną. Rocznie odbywa się tu ok. 1300 porodów. Oddział dysponuje trzema jednoosobowymi salami porodowymi przystosowanymi do porodów rodzinnych. Każda sala porodowa posiada węzeł sanitarny i wyposażona jest w piłkę, worek sako, materace, drabinki, krzesło porodowe i nowoczesne łóżka porodowe zakupione dzięki Fundacji Energa oraz Fundacji Szpitala św. Jana. Pacjentki mają także możliwość skorzystania z oferowanych przez Oddział metod łagodzenia bólu porodowego.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E