Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

„PEC” pomaga uwolnić się od niebezpiecznych „junkersów”.

Od początku sezonu grzewczego odnotowano w Polsce ponad 3800 interwencji związanych z zatruciami czadem. Dla 50 osób ratunek nadszedł zbyt późno. Często przyczyną nieszczęść były gazowe podgrzewacze wody, czyli tzw. „junkersy”.

Jak każdej wiosny Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze „PEC” prowadzi akcję wymiany gazowych podgrzewaczy na instalację ciepłej wody użytkowej. W Pruszczu takie urządzenia znajdują się jeszcze w ponad 1000 mieszkań. Do tej pory „PEC” zbudował instalacje ciepłej wody dla około 50 wspólnot. W kolejce czekają następne.

Ze względu na relację kosztów, oferta „PEC” jest szczególnie atrakcyjna tam, gdzie istnieje konieczność jednoczesnej wymiany podgrzewaczy i wkładów kominowych.

Warto pamiętać, że rezygnacja z „junkersa” to nie tylko większe bezpieczeństwo i wygoda. To również uwolnienie się od części kłopotów i opłat. Znika konieczność dokonywania przeglądów kominiarskich, ryzyko awarii podgrzewacza, a rodzina płaci mniej za gaz.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E