Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Ocalmy od zapomnienia historie mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i Katolickie Szkoły Niepubliczne podejmują starania o zachowanie historycznego dziedzictwa poprzez digitalizację starych dokumentów i fotografii mieszkańców naszego miasta.

W związku z tym zwracamy się z prośbą do pruszczan o podzielenie się swoimi rodzinnymi pamiątkami poprzez umożliwienie ich sfotografowania lub zeskanowania. Celem akcji jest ochrona i ocalenie od zapomnienia starych zdjęć i dokumentów znajdujących się w zbiorach prywatnych, które są nieocenionym źródłem wiedzy na temat minionych czasów oraz historii naszych terenów.

Chcemy przekonać społeczność miasta, że domowe zbiory fotograficzne oraz wspomnienia najstarszych mieszkańców Pruszcza Gdańskiego stanowią część lokalnego dziedzictwa kulturowego i warto się nimi podzielić – mówi dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Joanna Przybyś.

W efekcie powstanie cyfrowe archiwum, które nie tylko pozwoli na przetrwanie zagrożonych upływem czasu starych fotografii, ale także stworzy możliwość ich upowszechnienia i udostępnienia szerokiemu gronu odbiorców. Wszystkie pozyskane skany zdjęć i dokumentów zostaną w przyszłości przekazane Muzeum Historii Pruszcza Gdańskiego, które powstanie w wyremontowanym budynku przy ul. Krótkiej 6.

Osoby, które zechcą podzielić się swoimi dokumentami i fotografiami, prosimy o kontakt z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną lub Katolickimi Szkołami Niepublicznymi w Pruszczu Gdańskim. Chętnie wysłuchamy też indywidualnych wspomnień, które warto spisać i zachować dla kolejnych pokoleń jako naszą wspólną historię.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Wojska Polskiego 34
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 682 34 79

Katolickie Szkoły Niepubliczne
ul. Wojska Polskiego 34
83-000 Pruszcz Gdański
tel. 58 691 75 60

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E