Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Strażnicy promują Strefy Zamieszkania

W tym tygodniu Straż Miejska Miasta Pruszcz Gdański rozpoczęła kampanię edukacyjną, mającą na celu rozpropagowanie zasad i przepisów, obowiązujących na obszarach objętych znakiem „Strefa Zamieszkania”
- Obserwujemy, że około 90 procent pieszych i kierujących pojazdami, nie wie co oznacza ten właśnie znak, tymczasem w mieście mamy coraz więcej stref zamieszkania, między innymi na Placu Jana Pawła II, przy SP nr 3 i ZS nr 4, czy największą przy ulicy Kossaka - mówi Komendant SM Pruszcz Gdański, Leszek Banaś.

Pamiętajmy, że „Strefa zamieszkania” to strefa bezpieczna dla pieszych i obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.

W „Strefie zamieszkania” pieszy może korzystać z całej szerokości drogi i ma pierwszeństwo przed pojazdami. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 20 km/h, a parkowanie pojazdów jest możliwe tylko w miejscach oznaczonych odpowiednimi znakami. Wyjeżdżając ze strefy musimy także pamiętać, że konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności, ponieważ nasz pojazd traktowany jest jako włączający się  do ruchu.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E