Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Znamy założenia Budżetu Obywatelskiego Miasta Pruszcz Gdański na rok 2017

Burmistrz i Radni Miasta Pruszcz Gdański pracują nad założeniami Budżetu Obywatelskiego 2017.

Planowana kwota budżetu to 3 mln  200 tysięcy złotych, z czego 2 600 000 złotych przypisana zostanie do najkosztowniejszej i najbardziej oczekiwanej inwestycji roku 2015 – basenu przy rzece Raduni.

Na zadania małe przypisane będzie w 2017 roku 600 tysięcy złotych. Maksymalna kwota poszczególnych zadań małych to 100 tysięcy złotych. Taka propozycja będzie dyskutowana przez radnych na Komisjach Stałych Rady Miasta.

– Jeśli Radni wyrażą zgodę to planujemy przez najbliższy rok lub dwa lata skupić się na dokończeniu dużych zadań z poprzednich budżetów, których koszt wielokrotnie przekroczył zakładaną w nich kwotę. W tym czasie będziemy realizować tylko zadania małe – mówi Przewodnicząca Rady Miasta Pruszcz Gdański Małgorzata Czarnecka-Szafrańska. – W ciągu ostatnich dwóch lat przekroczyliśmy zakładaną w budżetach kwotę o około milion złotych.

– Do tego trzeba doliczyć bardzo lokalne inwestycje, które aplikowały do Budżetu Obywatelskiego, nie otrzymując odpowiedniej liczby głosów, a są ważne z punktu widzenia określonego osiedla czy małej społeczności – dodaje Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wrobel. – Tylko w tym roku na takie projekty planujemy wydatkować z budżetu miasta ponad milion złotych.

W odpowiedzi na sygnały mieszkańców, radni planują nie kwalifikować do Budżetu Obywatelskiego 2017 inwestycji, które dotyczyły przebudowy i modernizacji placówek oświatowych.

Ostateczne decyzje zostaną podjęte na Sesji Rady Miasta 29 lutego.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E