Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Ułani Zaniemeńscy w Pruszczu Gdańskim

Można ich zobaczyć na większości uroczystości w Gdańsku i szczególnie w Pruszczu Gdańskim. Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich jest stowarzyszeniem nawiązującym do tradycji jazdy II Rzeczypospolitej, skupiającym miłośników koni, historii i przygody.

-  Nazwę przyjęliśmy w związku z działalnością na terenie Pomorza mjr Zygmunta Szendzielarza, jednego z dowódców Wileńskiej Armii Krajowej, a wcześniej oficera służącego w tymże pułku – mówi Patryk Zając, jeden z rekonstruktorów, współtworzących szwadron. - Stowarzyszenie wspiera i jest wspierane przez Polski Związek Szlachty Tatarskiej w Gdańsku. Ułani współpracują z innymi grupami historycznymi o podobnym profilu, działającymi na terenie całej Polski. Biorą udział w uroczystościach państwowych, festynach i "żywych lekcjach historii".

- Nasza obecność w Pruszczu Gdańskim związana jest przede wszystkim z przynależnością społeczną i emocjonalną z tym miastem, ale również z uwagi na wystawianie pocztu sztandarowego w imieniu i na prośbę Związku Emerytów i Rencistów Wojskowych oraz Związku Sybiraków – mówi Patryk Zając. Oddział na większości imprez wystawia punkt werbunkowy, zapraszając do wstępowania w swoje szeregi.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E