Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Giełda w Pruszczu nie zakończy działalności!

W efekcie kilkudniowych rozmów Burmistrza Janusza Wróbla w przedstawicielami Sił Zbrojnych RP, dziś w gabinecie burmistrza odbyło się spotkanie kupców działających na terenie Giełdy Samochodowej z zastępcą dowódcy 49 BLot Adamem Foremnym.

- Biorąc pod uwagę podnoszony przez burmistrza ważny aspekt społeczny, armia postanowiła ponownie rozważyć decyzję o nie przedłużaniu dzierżawy pod targowisko – mówił na spotkaniu płk Adam Foremny. – Ostatecznie podjęta została decyzja, umożliwiająca rozpisanie w styczniu kolejnego przetargu na dzierżawę tego terenu. Doprecyzowywane są nowe warunki funkcjonowania najemcy. Głównie chodzi o porządek na terenie giełdy. Śmieci przedostające się na teren jednostki zagrażały bowiem już od dłuższego czasu bezpieczeństwu lotów. Uzgodnione z RZI i AMW procedury pozwolą na bezpieczne wykonywanie lotów w 49 Bazie Lotniczej.

Kupcy ze swojej strony zobowiązali się do większej dbałości o porządek na terenie giełdy.

- Lotnisko Pruszcz Gdański to specyficzne miejsce, na którym na dosyć skomplikowanych warunkach funkcjonują trzy podmioty będące elementem tożsamości naszego miasta – 49 Baza Lotnicza, Aeroklub i właśnie Giełda – cieszę się, że dzięki rozmowom zainicjowanym przez miasto udało się znaleźć pozytywne rozwiązanie tego niezwykle ważnego problemu – podsumowuje Burmistrz Janusz Wróbel.

Z zapowiedzi wojska wynika  że do momentu rozstrzygnięcia nowego przetargu, Giełda funkcjonuje bez zmian.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E