Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszcz w czołówce rankingu Rzeczpospolitej

Miasto Pruszcz Gdański zajęło bardzo wysoką, szóstą lokatę w kategorii najlepszych gmin miejsko-wiejskich w prestiżowym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej za rok 2015.

– W ubiegłym roku zajęliśmy jedenastą lokatę. Podciągnęliśmy się o pięć oczek. Szóste miejsce cieszy tym bardziej, że przed nami są miasta, w których funkcjonuje duży przemysł i kurorty, takie jak lider klasyfikacji – miasto Kołobrzeg. To stabilna finansowo i bardzo wymagająca konkurencja – ocenia wynik Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Tworząc Ranking Samorządów Rzeczpospolitej, samorządy podzielono na trzy kategorie: miasta na prawach powiatu, pozostałe gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie. W pierwszym etapie wybrano samorządy, które w latach 2011 – 2014 najwięcej inwestowały i w najlepszy sposób zarządzały swoimi finansami. Drugi etap to ocena dynamiki wzrostu wydatków majątkowych, wartości środków unijnych, wskaźnika zadłużenia, nadwyżki operacyjnej, dynamiki wzrostu dochodów, wydatków, jakości transportu i łączności oraz ochrony środowiska. Pierwsze miejsca w rankingu zajął: Gdańsk, Kołobrzeg i Zielonki.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E