Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszczanie dali 6 Metrów Dobra

W ostatnią niedzielę w ramach Kilometrów Dobra podczas zbiórki publicznej w Pruszczu Gd. uzbierano 284 zł, co daje 6 metrów. Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie i zaufanie oraz wolontariuszom, którzy dzielnie pracowali i zbierali pieniądze. 

Uzyskane pieniądze są przeznaczone na fundusz, który będzie finansował projekty społeczne w Pruszczu Gdańskim i okolicach z dziedziny edukacji, ochrony środowiska, zagospodarowania przestrzeni publicznej, wsparcia młodzieży i dzieci, kultury i sztuki.

Prezentacja wszystkich zebranych pieniędzy będzie miała miejsce 31 maja przy organizowanym Dniu Dziecka na mieście w Pruszczu Gdańskim. W ramach Kilometrów Dobra będą jeszcze zorganizowane inne atrakcyjne wydarzenia, tj. maraton biegowy, rowerkowy, wystawy, pokaz z dron'ów, teatr i kabaret.

Kilometry Dobra to kampania społeczna, łącząca organizacje z całego kraju i wspomagająca je w zbieraniu funduszy na określone przez nie cele. Przez trzy miesiące, od 1 marca do 31 maja br. poprzez stronę internetową, wolontariuszy lub bezpośrednio na konto wybranej organizacji można wpłacać dowolną kwotę, która zostanie ułożona w jednozłotowy ciąg Kilometrów Dobra.

Dodatkową motywacją, aby przyłączyć się do kampanii jest zapowiadana przez organizatorów próba pobicia rekordu Guinnessa. Aktualny rekord należy do organizacji z Austrii, która ułożyła węża długości 75 km.

Dołączcie do Kilometrów Dobra!

Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin działa od 2002 r. jako organizacja pożytku publicznego - od 2005. Stowarzyszenie prowadziło program Działaj Lokalnie, w ramach którego w ostatnich latach przeznaczyło ok. 50 tys. zł na składane projekty przez osoby prywatne i organizacje pozarządowe. W latach 2007-2012 stowarzyszenie rozdało 63 granty na kwotę ponad 320 tyś zł.

Wpłaty można dokonać i uzyskać więcej informacji na http://www.kilometrydobra.pl/

Kilometry Dobra w Pruszczu Gdańskim  https://www.facebook.com/events/871817146215354/

Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego i Okolicznych Gmin: https://www.facebook.com/przyjaciolpruszcza
 

Osoba do kontaktu:

Sara Nogaczewska

530-393-927

sara.nogaczewska@gmail.com

ul. Obrońców Wybrzeża 2B  83-000 Pruszcz Gdański

tel./fax: 0- 58 683-35-95   www.stow-wiezi.org.pl,  e-mail: biuro@stow-wiezi.org.pl

KRS: 0000129119, NIP: 604-00-41-310

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E