Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę 28 marca o 20.30 wybije tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do udziału w akcji. Honorowym ambasadorem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF został aktor Marcin Dorociński.

W naszym mieście jak co roku zgaśnie Faktoria.

Godzina dla Ziemi to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi w ponad 150 krajach. Do tej pory kojarzona była głównie z tym, że na tę jedną godzinę ludzie gasili światła w sowich domach, a także gaszone było oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

W ubiegłym roku do 60+ dołączyło aż 7000 miast i miejscowości ze 162 państw, w tym 73 miast z Polski. W tym roku akcja będąca do tej pory kampanią zachęcającą do wykonania symbolicznego gestu mającego przypomnieć o tym, że powinniśmy dbać o naszą Planetę na co dzień, nieco zmienia swój charakter.  Oddziały organizacji ekologicznej WWF na całym świecie, poza ogólną edukacją środowiskową, w ramach kampanii angażują ludzi w rozwiązywania konkretnych problemów ekologicznych. 

Godzina dla Ziemi WWF 2015 w Polsce poświęcona będzie pomocy krytycznie zagrożonemu gatunkowi jakim jest morświn, bałtycki kuzyn delfina. Morświn jest jedynym gatunkiem walenia występującym na stałe w Bałtyku. Według najnowszych badań szacujących rozmieszczenie oraz liczebność populacji tych ssaków, w naszym morzu jest ich więcej niż 450 osobników, co oznacza że morświn jest krytycznie zagrożony wyginięciem! Polska jest najliczniejszym krajem nad Bałtykiem, a 99% Polaków żyje w zlewisku w Bałtyku, dlatego mamy ogromny wpływ na stan środowiska tego morza i tym samym jesteśmy odpowiedzialni za jego los!

Zachęcamy przyłączyć się do akcji na rzecz morświna bałtyckiego na stronie www.godzinadlaziemi.pl.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E