Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przyjdź i zobacz słynny XVI-wieczny ołtarz

XVI-wieczny Tryptyk Antwerpski, który do 1945 roku stał w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, przetrzymywany w Muzeum Narodowym w Warszawie, wróci jutro do Pruszcza Gdańskiego. Nie będzie to jednak wyczekiwany przez mieszkańców oryginał, ale jego dokładna dokumentacja wykonana przez uczniów Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim.

- Ponieważ dotąd nikt nie wykonał dokładnych zdjęć ołtarza, postanowiliśmy wraz z uczniami stworzyć taki projekt. Po dosyć długich staraniach, udało się zdobyć zgodę na wykonanie dokumentacji fotograficznej – mówi Małgorzata Czarnecka-Szafrańska z fundacji „Brama”. – Efekt pracy, wykonanej przez uczniów i profesjonalnego fotografa Marcina Siwowskiego w Muzeum Narodowym, będzie można zobaczyć już od jutra w Alei Księdza Józefa Waląga.


Na ekspozycji plenerowej zobaczymy 10 zdjęć, przedstawiających dokładny wygląd wszystkich elementów ołtarza wraz z opisami i jego historią. Zapraszamy!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E