Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Gdzie można się kąpać?

Gdzie można się kąpać? W czym się kąpiemy? Co zrobić, aby miejsc do kąpieli było więcej? Opowiadali nad brzegiem Raduni przy Faktorii w Pruszczu Gdańskim, przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszczu Gdańskim i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Coraz większa liczba mieszkańców naszej okolicy oraz Gdańska kąpie się w jeziorach i rzekach powiatu gdańskiego. Dzieje się tak, ponieważ miejsca dopuszczone do kąpieli w Pruszczu stanowią dla mieszkańców Gdańska coraz modniejszą alternatywę dla zatłoczonych plaż, które nie zawsze są dostępne z powodu alg.

- W Pruszczu Gdańskim możemy kąpać się na rzece Raduni przy ul. Dworcowej oraz przy ul. Zastawnej na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria - mówi dr inż. Dominika Mucha, kierownik sekcji higieny komunalnej PSSE w Pruszczu Gdańskim. - Wszystkie te miejsca uzyskały pozytywną opinię jakości wody.

- Z naszych obserwacji wynika, że coraz więcej osób korzysta z miejsc dopuszczonych do kąpieli. Niestety, rośnie też liczba osób, kąpiących się w miejscach do tego nie dostosowanych - mówi Ireneusz Czernecki z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim. - Higiena i bezpieczeństwo podpowiada, aby korzystać z miejsc przystosowanych do kąpieli.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E