Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Zabezpieczmy wodociąg przed zimą

W związku z nadchodzącą zimą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK” Sp. z o.o. przypomina o konieczności zabezpieczenia instalacji wodociągowej przed skutkami mrozu.

Na zewnątrz domu należy schować gumowe węże oraz zabezpieczyć zewnętrzną instalację wodociągową. Szczególnie narażone na działanie mrozu są: rury pod werandami, garażami, altany itp. Rury należy zabezpieczyć poprzez owinięcie ich szmatami, suchymi gazetami czy specjalnymi piankami izolacyjnymi. Ponadto należy opróżnić z wody system do nawadniania zieleni.

Jeśli wodomierz umieszczony jest w studzience wodomierzowej należy ją starannie wyczyścić, usunąć wodę i zwrócić szczególną uwagę na pokrywę – czy jest szczelna.  Dobrze jest ocieplić strop studzienki np. styropianem.

Wewnątrz domu należy zapewnić minimalną ilość ciepła w pomieszczeniu, w którym znajduje się instalacja wodociągowa i wodomierz. Narażone na utratę ciepła rury należy zaizolować. Sprawdzić czy w pobliżu instalacji nie ma wybitego czy otwartego okna, pękniętego fundamentu itp.

Bezwzględnie należy zabezpieczyć przed nadchodzącą zimą niezamieszkałe i nieogrzewane budynki. W takim wypadku należy zamknąć zawór główny i wyłączyć podgrzewacz wody. Należy instalację wodociągową opróżnić, zamknąć zawory dopływowe do każdej toalety.

Jeśli dojdzie do zamarznięcia wody w wodomierzu należy to bezzwłocznie zgłosić do Spółiki „WiK”. Pracownicy Spółki wymienią wodomierz.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E