Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Promocja pozytywnych rozwiązań w zakresie ochrony praw zwierząt

Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu i Miasto Pruszcz Gdański będzie w tym roku współpracować w zakresie promocji pozytywnych rozwiązań w zakresie ochrony praw zwierząt i ochrony nad nimi.

Założyciele fundacji od dekady zajmują się działalnością adopcyjną zwierząt - psów, kotów, a także koni. Tylko przez ostatnie dwa lata fundacja znalazła dom dla ponad 300 psów, czyli 95 procent zwierząt którymi się zaopiekowała.

- Bezdomność zwierząt to wypadkowa ludzkiej bezduszności oraz braku mechanizmów, stworzonych na poziomie gminy, które mogą jej szybko i skutecznie zapobiegać - mówi Artur Lewandowski - Pruszcz Gdański przez ostatnie lata stworzył system, który mogą naśladować inne samorządy. Dla nas to okazja aby na działającym przykładzie wdrażać podobne wzorce w innych gminach.

Pruszcz Gdański od ponad sześciu lat wprowadza rozwiązania mające na celu ograniczenie problemu bezdomnych psów w przestrzeni miejskiej. - Zbudowaliśmy kojec, przeszkoliliśmy strażników miejskich w zakresie bezpiecznego odławiania psów, co roku przeprowadzamy bezpłatne czipowanie i sterylizację czworonogów - mówi Wojciech Gawkowski, Zastępca Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Miasto i Fundacja przez cały rok będzie wspólnie podejmować różne działania - takie jak: wydanie wspólnej ulotki, kampanie informacyjne przeprowadzane podczas imprez organizowanych przez miasto, propagowanie dobrych praktyk wprowadzonych w Pruszczu na przykład podczas prelekcji w szkołach.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E