Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Faktoria - rzemieślnicze weekendy

Tak jak przed rokiem lipiec zaczynamy od weekendów rzemieślniczych. W najbliższą sobotę i niedzielę goci na Faktorii tkają krajki i farbują wełnę naturalnymi metodami. Zapraszamy do zwiedzania, oglądania, zadawania pytań i dobrej zabawy i przypominamy jak wyglądało to w zeszłym roku. Jakie kolory wyjdą nam w tym roku i co uda nam się utkać okaże się już w najbliższy weekend!

Nowa linia PKM w południowej części Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot

Pomorze to jedyne w Polsce województwo, w którym powstała nowa linia kolejowa - tzw. Pomorska Kolej Metropolitalna. Pomorze to jedyne miejsce w Polsce, w którym trzy samorządy zbudowały wspólną szkołę na granicy swoich gmin. Dziś w szkole metropolitalnej na granicy Gdańska, Kolbud i Pruszcza Gdańskiego gdańskie biuro planistyczne zaprezentowało koncepcję kolejnej nitki Pomorskiej Kolei Metropolitalnej.

Halo Pruszcz, czy wiecie, że Tu mieszkają super dzieciaki?

Otrzymaliśmy taką oto wiadomość, od jednej z naszych mieszkanek: Chcę podzielić się z Wami wspaniałą inicjatywą, przeprowadzoną samodzielnie, w dniu 24 czerwca, przez trójkę świetnych dzieciaków z osiedla w Pruszczu Gdańskim.

Tęsknimy za kinem, koncertami, teatrem ...?

Zapraszamy do udziału w badaniu, które dotyczy potrzeb publiczności domów kultury i jest prowadzone przez komisję ds. kultury Obszaru Metropolitarnego Gdańsk Gdynia Sopot.

Wakacyjne godziny pracy biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

W okresie wakacyjnym Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Pruszczu Gdańskim zaprasza w zmienionych godzinach.

Komunikat MOPS

Informujemy, że wnioski o ustalenie prawa do świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz świadczeń z programu dobry start 300 dla ucznia można składać od 1 lipca drogą elektroniczną. Wnioski papierowe przyjmowane będą od 1 sierpnia.

Zaproszenie na Sesję Rady Miasta Pruszcz Gdański

Przewodnicząca Rady Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na sesję Rady Miasta, która odbędzie się w dniu 30 czerwca 2020 r. (tj. wtorek) o godz. 10:00 w zdalnym trybie obradowania, z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość.

Wakacyjny autobus z Pruszcza Gdańskiego na plażę w Sobieszowie

W okresie tegorocznych wakacji, od piątku 26 czerwca, do niedzieli 30 sierpnia, na trasie Pruszcz Gdański – Sobieszewo, kursować będzie wakacyjna linia autobusowa 607. Dzięki tej inicjatywie wyprawa na plażę będzie łatwiejsza i dostępna także dla osób niezmotoryzowanych. Zmotoryzowani natomiast, wybierając wakacyjny autobus, mogą zapomnieć o problemach z parkowaniem.

Drugie życie wody w WiK

Pruszczańskie przedsiębiorstwo wodociągów i kanalizacji wdraża proces odzyskiwania i dalszego wykorzystania wody powstałej podczas procesu płukania filtrów w stacjach uzdatniania wody.

Nagrody w Loterii PIT trafiły w ręce laureatów!

W samo południe, na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego wręczył nagrody rozlosowane w ramach pierwszej w historii Pruszcza Gdańskiego, Loterii PIT. Hulajnogi trafiły do Pani Agnieszki, Pani Barbary oraz Pana Karola. Natomiast kluczyki do ekologicznego auta hybrydowego Toyoty Yaris, otrzymał Pan Maksymilian.

Tacy ludzie jak Ty zdarzają się raz na dziesięć lat!

Od 15 czerwca do 8 lipca 2020 r. trwa nabór na rachmistrza spisowego, jesteś zainteresowany? Zgłoś się do swojego urzędu gminy. Mieszkańców miasta Pruszcz Gdański zapraszamy do kontaktu z ....

Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza do Gdyni na bezpłatne konsultacje lekarskie dla chorych na WZJG

O wielu przewlekłych chorobach nie mówi się głośno. Niesłusznie! Nieswoiste choroby zapalne jelit (NChZJ) są uważane za wstydliwe. Chcemy to zmienić! Chorujesz na nie? Leczenie nie przynosi oczekiwanych efektów? Fundacja NEUCA dla Zdrowia zaprasza do Gdyni na bezpłatne, niewymagające skierowania badania dla chorych na wrzodziejące zapalenie jelita grubego (WZJG),które należy do grupy nieswoistych chorób zapalnych jelit.

Badanie ankietowe wpływu wirusa SARS-CoV-2 na działalność pomorskich firm

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu ankietowym wpływu wirusa SARS-CoV-2 na działalność pomorskich firm.

Do kogo trafi auto z Loterii PIT?

Miesiąc temu, 8 maja 2020 r. odbyło się losowanie nagród w pierwszej Loterii PIT w Pruszczu Gdańskim. Tego dnia rozlosowane zostały 3 hulajnogi elektryczne Xiaomi MiJia 365 oraz samochód osobowy TOYOTA YARIS HYBRID. Udział w loterii zgłosić mogły osoby, które rozliczyły podatek PIT w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim, wskazując jako miejsce zamieszkania miasto Pruszcz Gdański.

Rada Seniorów Miasta Pruszcz Gdański - zgłaszanie kandydatów do Rady Seniorów Miasta Pruszcz Gdański i do Komisji ds. wyboru Rady Seniorów na okres II kadencji w latach 2020 – 2024

Ruszył nabór kandydatów do Rady Seniorów Miasta Pruszcz Gdański na okres I kadencji w latach 2020 – 2024 oraz Komisji ds. wyboru Rady Seniorów.

5 czerwca Światowy Dzień Ochrony Środowiska - zróbmy coś dla środowiska

Żyjemy w czasach, kiedy wpływ człowieka na środowisko jest coraz większy. Rozwój przemysłu, rozwój miast sprawiają, że nie jest to obojętne dla środowiska, w którym żyjemy. Pocieszający jest fakt, że od czasów, kiedy śmieci gromadzone były w dziurze w ziemi a ścieki odprowadzane były rynsztokami, zmieniło się bardzo wiele. Dziedzina ochrony środowiska stała się istotnym elementem naszej codzienności.

Komunikat dot. funkcjonowania urzędu, instytucji miejskich oraz innych miejsc w przestrzeni publicznej

Od piątku Urząd Miasta Pruszcz Gdański ponownie pracować będzie w trybie otwartym dla petentów. Na parterze uruchomione zostanie biuro podawcze, które przyjmować będzie dokumenty. Otwarta zostanie także kasa Urzędu Miasta.

Uczniowie pruszczańskich szkół otrzymają więcej sprzętu komputerowego

Gmina Miejska Pruszcz Gdański, po raz drugi pozyskała dotację na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów pruszczańskich szkół. Środki w wysokości 94 999,80 zł, pozyskane zostały w ramach programu grantowego „Zdalna szkoła +”.

Zakład Nieruchomości Komunalnych - oferta pracy

Dyrektor Zakładu Nieruchomości Komunalnych w Pruszczu Gdańskim, Samorządowego Zakładu Budżetowego zaprasza do składania ofert na stanowisko: Głównego Księgowego. Ogłoszenie naboru ważne jest do: 17 czerwca 2020 r. Pełna treść oferty znajduje się ...

Dbam o zdrowie swoje i innych

Środki ochronne takie jak maseczki czy rękawiczki należy właściwie wykorzystywać. Wiemy o tym bo dużo na ten temat słyszymy. Nie mniej ważny jest także sposób postępowania ze zużytymi środkami ochrony osobistej.

30.lecie samorządu miasta Pruszcz Gdański

"Idea odbudowy w Polsce autentycznego samorządu, utworzenia władz terytorialnych zdolnych do samodzielnego określania celów rozwoju lokalnego lub regionalnego, a także prowadzenia własnej polityki w tym zakresie, mogła zmaterializować się dopiero po 1989 r. w Odrodzonej Polsce, kiedy rozpoczął się proces reformowania ustroju państwa, decentralizacji władzy i stopniowego przekazywania jej w ręce obywateli – wspólnotom terytorialnym."

Uruchomienie sezonowej linii autobusowej Pruszcz Gd. - Sobieszewo

Już za miesiąc, w każdy weekend, ruszy z Pruszcza Gdańskiego czerwony autobus wprost na plażę w Sobieszewie.

Ogłoszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego z dnia 25 maja 2020 r.

Zapoznaj się z treścią ogłoszenia.

Wzrasta kryterium dochodowe do świadczenia z funduszu alimentacyjnego od 1.10.2020 r.

W przyjętych zmianach w tarczy antykryzysowej znalazły się zapisy dotyczące podniesienia kryterium dochodowego uprawniającego do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.

Zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Burmistrzem Pruszcza Gdańskiego

Wczoraj o godzinie 20:00, internauci mieli okazję obejrzeć kolejny odcinek programu realizowanego przez polnocna.tv pn. CO SŁYCHAĆ? Gościem Anety Duraj był Janusz Wróbel, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

Kronika kwarantanny

„Kronika kwarantanny” – to akcja Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku zachęcająca do dzielenia się obserwacjami, wspomnieniami, refleksjami z niecodziennego okresu, w jakim przyszło nam teraz żyć.

Informacja dot. Dni Pruszcza 2020

Szanowni Państwo! Z żalem informujemy, że ze względu na przepisy wynikające z ogłoszonego w Polsce stanu epidemiologicznego oraz troski o bezpieczeństwo Mieszkańców i Gości, tegoroczne Dni Pruszcza Gdańskiego nie odbędą się.

Pandemia COVID-19 nie słabnie i odciska swoje piętno także na działaniach kulturalnych. Ufamy, iż to jedynie oddana mała potyczka, a w ogólnym rozrachunku zwyciężymy! Pracujemy już, aby spotkać się na stadionie CKiS i wspólnie z Wami uczcić Święto naszego Miasta w 2021 roku.

Nowy termin Dni Pruszcza Gdańskiego – 12-13.06.2021 r.

Do zobaczenia!

drukuj (Informacja dot. Dni Pruszcza 2020)

Pierwszy etap konsultacji w ramach Budżetu Obywatelskiego zakończony!

Od 1 do 30 kwietnia 2020 r. mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego składali swoje pomysły na realizację zadań, w ramach konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Budżet, który trafił w ręce mieszkańców wynosi 600 tys. zł, z czego koszt jednego projektu nie mógł przekroczyć 150 tys. zł.

Nagrody w Loterii PIT zostały rozlosowane!

Zakończyło się losowanie laureatów nagród w Loterii PIT w Pruszczu Gdańskim. Wyniki losowania, w postaci wylosowanych kodów znajdują się w fotorelacji z losowania oraz na stronie loterii www.pitwpruszczu.pl.

Pomoc dla Przedsiębiorców

W dniu 30 kwietnia 2020 r. w Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego ogłoszone zostały trzy uchwały podatkowe podjęte przez Radę Miasta Pruszcz Gdański w zakresie pomocy przedsiębiorcom/podatników prowadzącym działalność gospodarczą na terenie Pruszcza Gdańskiego

Informacje odnośnie funkcjonowania Urzędu Skarbowego

Informacje dot. dostępności od dnia 08.05.2020r. dla klientów usług w siedzibie Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Wywieś biało-czerwoną flagę przed domem, na balkonie, w miejscu pracy. 2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Pokażmy w tych trudnych czasach, że potrafimy się jednoczyć i solidarnie okazać nasz patriotyzm oraz odrobinę optymizmu.

Akcja POT "Wypoczynek dla Medyka"

Polska Organizacja Turystyczna, wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji w kraju zamierza, pod nazwą Wypoczynek dla Medyka, utworzyć bazę obiektów noclegowych oraz atrakcji turystycznych, które mają możliwości i chciałyby zaprosić do siebie pracujących medyków na wypoczynek, przygotowując ofertę noclegową lub wejściówki do atrakcji bezpłatnie lub za symboliczną kwotę np. 10% standardowej ceny.

Wyniki rekrutacji do publicznych placówek wychowania przedszkolnego – komunikat dla rodziców

W związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty spowodowanym COVID-19 wyniki rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych podawane będą do publicznej wiadomości na stronach internetowych tych placówek, w dniu 30 kwietnia 2020 r.

Ostatni dzień na zgłoszenie pomysłu do Budżetu Obywatelskiego

Jeszcze nie jest za późno. Jeżeli wciąż nie zgłosiłeś swojego pomysłu do Budżetu Obywatelskiego, to zrób to dziś.

Ostatnia szansa na rejestrację w Loterii PIT

Do wygrania x1 Toyota Yaris Hybrid w wersji Premium oraz x3 hulajnogi Xiaimi Mi Electric Scooter.

Komunikat Burmistrza Pruszcza Gdańskiego z dnia 23 kwietnia 2020 r.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego informuje o sporządzeniu wykazu szczególnych form udzielania pomocy dla społeczności lokalnej miasta Pruszcza Gdańskiego w sytuacji kryzysowej lub możliwości wystąpienia sytuacji kryzysowej.

Zgłoś projekt do Budżetu Obywatelskiego i zmieniaj swoją okolicę!

Niecałe dwa tygodnie pozostały na zgłaszanie projektów do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego Pruszcza Gdańskiego.

Pomoc dla przedsiębiorców z województwa pomorskiego

Samorząd Województwa Pomorskiego uruchomił stronę internetową dla przedsiębiorców i firm z naszego regionu, które zostały dotknięte skutkami epidemii. Strona ma być narzędziem skupiającym informacje o wszystkich formach dostępnego obecnie wsparcia.

Plan awaryjny dla osób, które doświadczają przemocy domowej w trakcie trwania epidemii koronawirusa

1. Osobisty plan awaryjny: https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/Osobisty_plan_awaryjny_poradnik_0.pdf

2. List Rzecznika Praw Obywatelskich: https://www.rpo.gov.pl/sites/default/files/list_przemoc_final.pdf

3. Telefon zaufania: https://fdds.pl/

Kolejne partie maseczek dla mieszkańców

Miasto zawiera porozumienia z kolejnymi administratorami, wydając za pokwitowaniem maseczki ochronne mniejszym wspólnotom.  

Twoja opinia jest dla nas ważna!

Trwają prace nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Miasta Pruszcz Gdański na lata 2020-2030. Istotną częścią opracowania strategii jest głos mieszkańców. Określenie potrzeb i oczekiwań mieszkańców umożliwi nam poznanie poglądów oraz opinii w najważniejszych dla rozwoju miasta aspektach.

Maseczki dla Pruszczan

Już są w urzędzie, a wkrótce trafią pod dachy mieszkańców Pruszcza Gdańskiego! Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Janusz Wróbel zlecił lokalnej firmie, wykonanie maseczek dla Pruszczan.

Miej wpływ na to co Cię otacza!

Trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego. Pomysły zgłoszone do końca kwietnia będą podlegały ocenie i weryfikacji, a we wrześniu zagłosujemy na najlepsze, które wejdą do realizacji w 2021 roku.

Wielkanocny stół

Wielkanoc kojarzy nam się z nowym początkiem, nadzieją i spotkaniami w gronie najbliższych. Tego roku wszystko postawione jest na głowie. Niemniej jednak, wielu z nas w domowym zaciszu będzie chciało zadbać o wielkanocny nastrój. Gdybyście jednak, z jakiś względów nie mieli czasu na gotowanie i pieczenie, to zachęcamy do skorzystania z oferty lokalnych restauracji, cafeterii i cukierni.

Słodycze samopomocy

Społecznie trudna sytuacja, spowodowana pandemią koronawirusa, uruchomiła sprawę najcenniejszą – ogromne pokłady bezinteresownej pomocy i serdecznych gestów, czynionych przez naszych współbliźnich – także tych, którzy sami znaleźli się w trudnej sytuacji.

Wspólnie zdecydujmy na co wydać 600 tys. zł

Zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych, dotyczących Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Wspólnie zdecydujmy na co wydamy 600 tys. zł. W ramach bieżących konsultacji zgłoszone mogą zostać pomysły o wartości jednostkowej nieprzekraczającej kwoty 150 000 zł, zatem do realizacji na przyszły rok mogą zostać przyjęte, aż 4 różne działania!

Załatwiaj sprawy urzędowe przez internet

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwiać sprawy urzędowe online w serwisach administracji publicznej, bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu załatwisz mnóstwo spraw.

Komunikat dotyczący wniosków do CEIDG w okresie pandemii COVID-19

Kierując się troską o bezpieczeństwo przedsiębiorców oraz pracowników zaangażowanych w proces przyjmowania i weryfikacji wniosków o wpis do CEIDG ...

Szkoły, przedszkola i żłobki w stanie epidemii

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania pruszczańskich szkół, przedszkoli i żłobków w tym trudnym dla wszystkich okresie. Poszczególne zagadnienia omawia Zastępca Burmistrza ds. społecznych Jerzy Kulka.

Nie daj się oszukać na „Koronawirusa”

W związku z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa Burmistrz Pruszcza Gdańskiego apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku oraz przestrzegam przed oszustami.

Węzły integracyjne - oszczędzisz 11 dni w skali roku

Na parkingach typu Park & Ride powstało ponad 200 miejsc parkingowych i ponad 150 miejsc postojowych dla rowerów. Dzięki temu rozwiązaniu mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatu Gdańskiego mogą szybciej dojeżdżać do pracy w Trójmieście.

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

Do 10 kwietnia 2020 r. obowiązuje czasowe ograniczenie dostępu do urzędu skarbowego w Pruszczu Gdańskim ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Bezpłatna aplikacja „Kwarantanna domowa”

Jeśli jesteś objęty kwarantanną domową możesz skorzystać z bezpłatnej aplikacji pn. „Kwarantanna domowa”. Aplikację możesz pobrać na telefon z systemem iOS i Android w sklepach Google Play oraz App Store.

Informacja dla przedsiebiorców

W związku z epidemią koronawirusa, wielu pruszczańskich przedsiębiorców znalazło się w trudnej sytuacji. Działania, które mają na celu ochronę naszego życia i zdrowia, mocno oddziałują na sytuację lokalnych firm. Wielu przedsiębiorców rozważa zawieszenie lub zamknięcie działalności. Niektóre branże całkowicie zaprzestały prowadzenia działalności gospodarczej.

Uniwersytet III Wieku On-Line

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim nie zwalnia tempa! W trosce o zdrowie i kondycje słuchaczy przygotował zajęcia on-line.

Parafia MBNP Pruszcz Gdański - msze on-line

Najbliższe transmisje, które będą prowadzone on-line na profilu facebook Parafii ...

Pomoc Psychologiczna

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim oferuje bezpłatną pomoc psychologiczną.

Komunikat dla osób pobierających wypłaty świadczeń w kasie MOPS

W trosce o zdrowie klientów Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i podejmowanych w tym celu działaniach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim prosi wszystkich świadczeniobiorców, którzy do tej pory odbierali swoje świadczenia w kasie ośrodka o pilne podanie numerów kont, na które będzie można przelać należne kwoty.

Pracuj i pomóż

„W obliczu panującej sytuacji potrzebujemy każdych rąk do pracy na terenie całej Polski!" - z takim apelem do rozpowszechnienia zwróciła się do nas Polska Grupa Farmaceutyczna.

drukuj (Pracuj i pomóż)

Burmistrz - przyjmowanie interesantów

Informujemy, że przyjmowanie interesantów, przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz jego Zastępców, zostaje zawieszone do odwołania. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Apel Burmistrza dot. wyłączenia z użytkowania obiektów sportowych i rekreacyjnych oraz ograniczenia handlu żywnością na targowiskach

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz stwierdzenia rosnącego wskaźnika zachorowań koronawirusem w powiecie gdańskim informuję, że do odwołania wyłączone zostały z użytkowania wszystkie obiekty sportowe i rekreacyjne na terenie miasta Pruszcz Gdański: siłownie na świeżym powietrzu, boiska, place zabaw, skateparki, instalacje rekreacyjne w parkach, miejskie kompleksy rekreacyjne. Jednocześnie apeluję o ograniczenie handlu żywnością na targowiskach tylko do miejsc, w których zapewnione są odpowiednie warunki sanitarne.

Pociągi w stronę Tczewa i Malborka pojadą rzadziej, ograniczenia również na linii PKM

Od 19 marca ograniczona zostaje liczba kursów pociągów na linii z Trójmiasta do Tczewa i Malborka oraz linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Zmienione rozkłady jazdy będą obowiązywać od 19 do 27 marca 2020 r.

Rozkład autobusów

Od 19 marca 2020 r. do odwołania, weekendowe rozkłady jazdy, będą obowiązywały na wszystkie linie komunikacji publicznej w sieci ZTM Gdańsk.

Wykaz lokali gastronomicznych oferujących posiłki na wynos lub z dowozem w Pruszczu Gdańskim

Publikujemy wykaz restauracji, barów, pizzerii, które mimo ograniczeń działalności wciąż działają i oferują posiłki z możliwością odbioru osobistego bądź dowozu do klienta. 

Transmisje Mszy Świętych w parafiach Miasta Pruszcz Gdański

Link do wejścia znajduje się na stronie Parafii. Transmisja będzie się odbywać na kanale Youtube.

Biuro administratora cmentarzy zawiesza przyjmowanie interesantów

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego informuje, że w związku aktualną sytuacją epidemiologiczną biuro Administratora cmentarzy komunalnych w Pruszczu Gdańskim, znajdujące się przy ul. Grunwaldzkiej 27, od poniedziałku 16 marca 2020 r. zawiesza przyjmowanie interesantów.

Komunikat PURUM

Z powodu pandemii koronawirusa, mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców Pruszcza Gdańskiego oraz pracowników PURUM sp. z o.o. od 19 marca 2020 r. do odwołania, Gminny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański będzie zamknięty. Siedziba spółki dla mieszkańców również będzie zamknięta.

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

Wszystkie wezwania wydane przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od dnia 23 marca 2020 r. do dnia 26 marca 2020 r. tracą ważność.

Przechodzimy na pracę w trybie wewnętrznym

W trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, który dotarł do Powiatu Gdańskiego, informujemy, że Urząd Miasta Pruszcz Gdański, został zamknięty dla interesantów i przeszedł na pracę w trybie wewnętrznym. Zamknięta została także kasa urzędu.

Zmiana godzin otwarcia kasy w Urzędzie

Z uwagi na zmianę godzin pracy Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim w poniedziałki (do odwołania) kasa w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański będzie czynna w godzinach: od 9:30 do 14:30.

E-usługa zamiast wizyty w urzędzie skarbowym

Zapadła decyzja o czasowym ograniczeniu dostępu do Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ograniczenie dostępu potrwa od 13 do 27 marca 2020 r. Zachęcamy do korzystania z elektronicznych form rozliczeń i zdalnego kontaktu z Urzędem Skarbowym w Pruszczu Gdańskim.

Zamknięcie miejskich basenów

Od 12 marca 2020 r. pływalnie przy Szkole Podstawowej Nr 3 oraz przy Szkole Podstawowej Nr 4 do odwołania będą nieczynne.

Apel Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański w sprawie SARS-CoV-2

W celu jak najskuteczniejszego zapobieżenia ewentualnemu przenoszeniu się wirusa SARS-CoV-2, na podstawie wytycznych rządowych, ograniczyłem lub poleciłem całkowicie zawiesić działalność placówek oświatowych, miejskich instytucji kultury i zamknąć miejskie baseny. W mieście działa od kilku dni także zespół kryzysowy, mający za zadanie reagować na każdą nową sytuację, związaną z zagrożeniem.

Aplikacja Blisko także dla naszych mieszkańców

W mieście Pruszcz Gdański ruszył nowoczesny system komunikacji, za pomocą którego w bezpieczny i bardzo szybki sposób możemy przesyłać istotne informacje dla naszych mieszkańców. Jego podstawową rolą jest przesyłanie pilnych komunikatów wpływających na bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Nadawcami komunikatów są wyłącznie podmioty zaufania publicznego typu: samorząd, jednostki organizacyjne samorządu, służby porządkowe oraz instytucje meteorologiczne.

KOMUNIKAT - KORONAWIRUS SARS-CoV-2

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego informuje, że od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkół, przedszkoli i żłobków prowadzonych przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański zostaje czasowo ograniczone.

Informacja z Samodzielnego Publicznego Pogotowia w Pruszczu Gdańskim

Prosimy o zapoznanie się z apelem Samodzielnego Publicznego Pogotowia w Pruszczu Gdańskim odnośnie osobistych wizyt w poradni.

Spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

W dniu 10.03.2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE? - Film instruktażowy

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KORONAWIRUSIE?- Film instruktażowy

XIII zwyczajna sesja Rady Miasta Pruszcz Gdańsk

W dniu 4.03.2020 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyła się XIII zwyczajna sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański, podczas której, poza podjęciem wielu uchwał, odbyło się uroczyste wyróżnienie dwójki młodych ludzi.

KORONAWIRUS - Jak zapobiegać zakażeniu?

Jak zapobiegać zakażeniu?

informacja dla osób powracających z Chin, Północnych Włoch, Korei Południowej, Iranu oraz innych krajów dotkniętych epidemią

Informacja dla osób powracających z Chin, Północnych Włoch, Korei Południowej, Iranu oraz innych krajów dotkniętych epidemią spowodowaną nowym koronawirusem SARS-CoV-2

Wystawa malarstwa olejnego i grafiki komputerowej Marii Wojnickiej

Serdecznie zapraszamy 30 marca 2020 r. do Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. O godzinie 18:00 odbędzie się wystawa malarstwa olejnego i grafiki komputerowej Marii Wojnickiej oraz czytanie wierszy przez samą ich autorkę.

Loteria PIT w Pruszczu Gdańskim

Mieszkasz w Pruszczu Gdańskim i tu rozliczasz podatki? Zgłoś się w loterii PIT i wygraj samochód lub jedną z trzech elektrycznych hulajnóg.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych

Informujemy, iż zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w dniach 28 marca 2020 r., 27 czerwca 2020 r., 26 września 2020 r. oraz 12 grudnia 2020 r.

Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego

„Jedno dla wszystkich, wszystkie dla jednego” - pod takim hasłem wystartowała kampania wizerunkowa Związku Miast Polskich. Akcja ma podkreślić korzyści z członkostwa w organizacji oraz znaczenie współpracy środowiska samorządowego. Jest to szczególnie ważne w tym roku, w którym obchodzimy rocznicę 30-lecia samorządu terytorialnego.

Wykład "Twoja, Moja, Nasza Ziemia!"

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim zaprasza mieszkańców miasta na wyjątkowy wykład połączony z elementami pokazu naukowego  „Twoja, Moja, Nasza Ziemia!”

Zakład Nieruchomości Komunalnych - oferta pracy

Dyrektor Zakładu Nieruchomości Komunalnych w Pruszczu Gdańskim Samorządowego Zakładu Budżetowego ogłasza nabór na stanowisko Głównego Księgowego.

Spotkanie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla z przedstawicielami organizatorów międzynarodowych ćwiczeń DEFENDER-Europe 20.

W dniu 20.02.2020 r. odbyło się spotkanie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla z przedstawicielami organizatorów międzynarodowych ćwiczeń DEFENDER-Europe 20.

Rozpoczęcie letniego semestru 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku

11 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie semestru letniego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Biuro Senatorskie Ryszarda Świlskiego w Pruszczu Gdańskim

Informujemy, iż od dnia 1 lutego br. swoje funkcjonowanie rozpoczęło Biuro Senatorskie Ryszarda Świlskiego w Pruszczu Gdańskim, które mieści się w Hotelu Chopin przy ul. Chopina 28 (pok. 112).

Informacja dla osób powracających z regionu Azji Południowo – Wschodniej

Główny inspektorat Sanitarny informuje, iż w ostatnich kilku tygodniach w krajach Azji Południowo- Wschodniej ( Chiny, Tajlandia, Japonia, Korea Płd., Tajwan) wystąpiły zachorowania z objawami wysokiej temperatury ciała > 38 ° C,  kaszlu, duszności i problemów z oddychaniem.

Obchody 75 rocznicy Marszu Śmierci

27 stycznia 2020 r. w Pruszczu Gdańskim upamiętniono 75. rocznicę Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof.

Nie żyje Pani Józefa Krośnicka

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. Józefy Krośnickiej, Ambasador Pruszcza Gdańskiego. Pionierka współczesnych badań nad historią naszego miasta, wychowawczyni i autorytet moralny wielu pokoleń mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

Nowa prezentacja Budżetu Miasta

Zobacz na co wydaje pieniądze Miasto Pruszcz Gdański w 2020 r. i sprawdź skąd pochodzą pieniądze wydatkowane w tegorocznym budżecie. Przygotowaliśmy dedykowaną stronę z prezentacją budżetu. Więcej informacji: https://pruszczgdanski.budzetyjst.pl/

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED - Bezpłatne badania mammograficzne dla kobiet w lutym

Zapraszamy Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatną mammografię, w technice cyfrowej w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. Bezpłatna mammografia odbędzie się 27 lutego 2020 r. przy Urzędzie Miasta.

Zajęcia kreatywne w trakcie ferii zimowych - Fundacja Rodzina na Fali

Fundacja Rodzina na Fali serdecznie zaprasza na zajęcia kreatywne w trakcie ferii zimowych. Każdego dnia zostały zaplanowane inne kreatywne aktywności.

Spotkania opłatkowo-noworoczne

W ostatnich dniach odbyły się liczna spotkania opłatkowe, między innymi:

Obchody 75 rocznicy Marszu Śmierci

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego Ks. Prałat Stanisław Łada, Dowódca Garnizonu 49 Bazy Lotniczej płk pol. Zbigniew Mitura, mają zaszczyt zaprosić na obchody 75 rocznicy Marszu Śmierci, w dniu 27 stycznia 2020 roku.

Zbiórka choinek naturalnych

Zbiórka choinek naturalnych odbędzie się z punktów określonych w wykazie w dniach 22.01.2020 r. i 05.02.2020 r. z zachodniej części miasta oraz 23.01.2020 r. i 06.02.2020 r. ze wschodniej części miasta.

Ferie Zimowe 2020 -Kryta Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 3

Zapoznaj się z treścią ogłoszenia.

Podsumowanie inwestycji w 2019 roku i plany na 2020 rok

Rozpoczynając nowy rok 2020 warto przypomnieć sobie inwestycje, jakie pojawiły się w mieście w 2019 roku. Warto także napisać kilka zdań o tym, jak będzie zmieniać się miasto w najbliższej przyszłości.

Dworek przy ul. Krótkiej 6

Tuż przed świętami , sprzed dworku przy ul. Krótkiej 6 zniknęły rusztowania.

To znak ze miasto zakończyło pierwszy etap remontu obiektu, w którym w XIX wieku mieszkał jeden z głównych założycieli miasta Pruszcz Gdański, dr Hermann Wiedemann.
- Od nowego roku przystępujemy do kolejnego etapu przywracania świetności tego niezwykłego miejsca – mówi burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel – Teraz czeka nas adaptacja wnętrza do funkcji wystawienniczych i centrotwórczych.

„Mały ZUS” - Informacja dla przedsiębiorców

Przedsiębiorcy, którzy chcą opłacać „Mały ZUS” w jego dotychczasowej formie mają czas od 1 do 8 stycznia 2020 r. aby zgłosić się do ubezpieczeń społecznych z nowym kodem. „Mały ZUS” to niższe składki na ubezpieczenia społeczne.

Komunikat dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Uprzejmie informujemy, że od 2.01.2020 roku, zmianie ulegną godziny otwarcia  Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Informacja o przyznanej nagrodzie w 2019 roku, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego w roku bieżącym przyznał nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Pani Joannie Sobowiec-Jamioł.

Zmiana godzin otwarcia kasy

Z uwagi na zmianę godzin pracy Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim
informuję mieszkańców Pruszcz Gdańskiego, że w dniach:
24 i 31 grudnia 2019 r., KASA w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański
będzie czynna w godzinach: od 8:00 do 10:30.

Za zaistniałe utrudnienia przepraszam.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego
Janusz Wróbel

drukuj (Zmiana godzin otwarcia kasy)

Szkolenie dla przedsiębiorców

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej i zmianom w podatku dochodowym od osób fizycznych organizuje 13 grudnia 2019 r. Inspektorat ZUS w Pruszczu Gdańskim wraz Krajową Administracją Skarbową.

Świąteczny Pruszcz

Świetliste komety, śnieżynkowa oprawa kanału Raduni i oszronione światłem budynki. Od piątku Pruszcz Gdański zachwyca nową świąteczną iluminacją, układającą się w niezwykłą, zimową opowieść.

Niech zwierzaki też maja paczki

Młodzi ludzie, pracujący w jednym z pruszczańskich sklepów sportowych, postanowili zorganizować zimową zbiórkę artykułów, które przydadzą się stowarzyszeniu OTOZ Animals w utrzymaniu swoich czworonożnych podopiecznych.

Urealnienie stawek za zagospodarowanie odpadów w instalacjach zewnętrznych

Miasto Pruszcz Gdański w myśl obowiązku wynikającego z ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, wymuszającego bilansowanie systemu gospodarowania odpadami komunalnymi przystąpiło do urealnienia stawek opłat za gospodarowanie ww. odpadami.

Budżet miasta do publicznego wglądu

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zawiadamia, że projekt budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na rok 2020 wraz z projektem uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na lata 2029 - 2029, został wyłożony w Biurze Rady Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Fundacja GlobalECO, serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące montażu instalacji fotowoltaicznych, ekologicznych źródeł ciepła oraz termomodernizacji budynków mieszkalnych, z  dofinansowaniem do 90%.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2019 r. w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim o godzinie 17.00.

Zainwestuj w przyszłość!

Zapraszamy do udziału w projekcie „Rozwój + Praca = Przyszłość", którego celem jest wzrost zdolności do zatrudnienia wśród osób młodych, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Jak wdrażać podstawę programową z pomocą biblioteki szkolnej? -spotkanie szkoleniowe nauczycieli bibliotekarzy z Pruszcza i z powiatu gdańskiego

Nauczyciele bibliotekarze naszego powiatu od 10 lat uczestniczą doskonaleniu zawodowym, organizowanym przez pruszczańską filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Gdańsku.

Zwiększenie dofinansowania projektów unijnych

W dniu 2 października 2019 roku odbyła się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim uroczystość przekazania symbolicznych czeków i podpisania aneksów do umów o dofinansowanie realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

O biletowej Fali w Pruszczu Gdańskim

Zapraszamy Państwa do udziału w otwartym spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 3.10. br. Centrum Kultury i Sportu o godzinie 17:00

Akcja Mural – nowy konkurs w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”

Urząd Transportu Kolejowego zaprasza uczniów szkół podstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w Akcji Mural. Najlepszy pomysł na mural ozdobi ścianę w centrum Warszawy. Dzieci i młodzież mogą rywalizować o atrakcyjne nagrody zarówno dla zwycięskiej klasy, jak i całej szkoły.

Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU

Gmina Miejska Pruszcz Gdański w 2018 roku pozyskała od Komisji Europejskiej za pośrednictwem Agencji Wykonawczej ds. Innowacyjności i Sieci dotację w wysokości 15 000 EUR na realizację działania pt. „Propagowanie łączności internetowej w społecznościach lokalnych –WiFi4EU”.

Dokumentacja projektowa rewitalizacji terenu wzdłuż Kanału Raduni

Gmina Miejska Pruszcz Gdański zaprasza do złożenia oferty na wykonanie dokumentacji projektowej rewitalizacji terenu wzdłuż Kanału Raduni, zlokalizowanego w Pruszczu Gdańskim przy ul. Grunwaldzkiej (działki nr 5/19, 341, 7, 5/21, 4/5 obręb 12). Ofertę należy złożyć lub wysłać listem poleconym na adres Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański w terminie do 8 października 2019 r.

Uroczysta sesja Rady Miasta 18.09.2019

W dniu 18 września 2019 roku odbyła się w Sali posiedzeń Urzędu Miasta uroczysta sesja, podczas której licznie zebrani goście byli świadkami kilku wydarzeń. Sesja rozpoczęła się od minuty ciszy upamiętniającej śmierć naszego radnego ś.p. Mariana Szczepańskiego.

Pruszczański Klub Mam

W Pruszczu Gdańskim w Centrum Edukacyjnym TUTA, w każdy czwartek o 9:30 odbywają się spotkania mam. Spotkania zorganizowane są przez Fundację Rodzina na Fali i udział w nich jest bezpłatny. Każdorazowo uczestniczy w nich ok 10-15 mam wraz z maluszkami (do ok 2 roku życia). Tradycja spotkań ma już blisko 2 lata.

Weź udział w akcji Masz Głos

Ruszyła kolejna edycja akcji Masz Głos – przedsięwzięcia, które pomaga zmieniać najbliższe otoczenie tak, aby mieszkańcom żyło się wygodniej, ciekawiej, łatwiej.

Akcja przewonienia gazu ziemnego

PSG sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Gdańsku w dniach 8-10 października 2019 r. przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2019”, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Ogłoszenie o możliwości zgłaszania kandydatur do nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2019.

Naprawa nawierzchni kładki pieszej nad rzeką Radunią

Gmina Miejska Pruszcz Gdański informuje, że z dniem 10.09.2019 r. przystąpiono do naprawy nawierzchni kładki pieszej nad rzeką Radunią, w przedłużeniu ul. Mickiewicza. Naprawa potrwa do końca tygodnia.

Konsultacje projektu uchwały

Zarządzenie/Ogłoszenie w sprawie przeprowadzenia konsultacji projektu uchwały Rady Miasta Pruszcz Gdański w sprawie zasad udzielania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonych na terenie administracyjnym Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

Pogrzeb śp. Mariana Szczepańskiego

Msza Święta pogrzebowa śp. Mariana Szczepańskiego zostanie odprawiona 30 sierpnia 2019 r. (piątek) o godz.12:00 w kościele pw. bł. Św. Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim. Po zakończeniu Mszy Św. nastąpi pochówek na Nowym Cmentarzu w Pruszczu Gdańskim. Różaniec przed Mszą Św. o godz. 11:30 w kościele.

Kondolencje

Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Mariana Szczepańskiego Radnego Miasta Pruszcza Gdańskiego VIII kadencji.

Dyżur Radnego Rady Miasta odwołany

W dniu 23 sierpnia 2019 r. dyżur Radnego Rady Miasta Mariana Szczepańskiego został odwołany.

Święto kolorów w Pruszczu Gdańskim

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu jakim jest Święto Kolorów, które odbędzie się w dniu 22 września 2019 r. w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Garncarskiej 1.

Konkurs "Wiosłem pisane"

Zapraszamy do udziału w konkursie „Wiosłem Pisane” organizowanym przez Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Nabór na wolne stanowisko pracy w Zakładzie Nieuchomości Komunalnych

Zakład Nieruchomości komunalnych w Pruszczu Gdańskim ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: STARSZY REFERENT DS. TECHNICZNO – EKSPLOATACYJNYCH

II edycja Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior Obywatel” im. Pawła Adamowicza

Starosta Gdański i Rada Seniorów Miasta Pruszcz Gdański zapraszają Seniorów, którzy ukończyli 60 rok życia i zamieszkują na terenie powiatu gdańskiego do udziału w II edycji Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej „Senior-Obywatel” im. Pawła Adamowicza.

Prace wokół budynku Starostwa Powiatowego

Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim informuje, iż w dniu 05.08.2019 r. rozpoczną się prace związane z „Rewitalizacją terenu wokół budynku powiatu gdańskiego przy ul. Grunwaldzkiej 25 w Pruszczu Gdańskim”.

Modernizacja źródeł ciepła w Pruszczu Gdańskim

Informujemy o ponownej możliwości uzyskania dotacji z budżetu miasta na zadania związane z modernizacją źródeł ciepła i jednocześnie zachęcamy do składania wniosków o dofinansowanie zadań związanych z likwidacją ogrzewania węglowego.

Godziny pracy MOPS (sekcja świadczeń rodzinnych) - w sierpniu dłużej dostępny dla interesantów

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim od 1 do 30 sierpnia 2019 r. pracuje w zmienionych godzinach tj.: od poniedziałku do piątku 8.00 – 18.00.

Wsparcie inwestycyjne dla firm

Zachęcamy przedsiębiorców do zapoznania się z ofertą inwestycyjną przygotowaną przez Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Zmiana daty przyjęcia interesantów przez Burmistrza

Informujemy, że w sierpniu zmianie ulegnie termin przyjmowania interesantów przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla.   Przyjmowanie interesantów przez Pana Burmistrza wyjątkowo będzie miało miejsce w dniu 13 sierpnia 2019 r. (wtorek) pomiędzy godziną 13.00 a 16.00.

Mały Jaś z Pruszcza Gdańskiego potrzebuje pomocy. Trwa zbiórka funduszy.

Na portalu pomagam.pl uruchomiono zbiórkę pieniędzy potrzebnych do ratowania życia małego Jasia. Chłopczyk ma zaledwie parę miesięcy, a od samego początku zmaga się z przepukliną mózgowo-oponową.

Wakacyjna zmiana godzin pracy biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

Informujemy, że w okresie od 21.06.2019 r.  do 31.08.2019 r. Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka – Filia w Pruszczu Gdańskim pracuje w zmienionych godzinach.

17-31.08.2019 r. wejście na krytą pływalnię przy SP nr 4 za pół ceny!

Zarządzeniem Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański Janusza Wróbla od 17.08.2019 r. do 31.08.2019 r. ceny i opłaty za korzystanie z krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Kasprowicza 16  w Pruszczu Gdańskim, będą obniżone o 50%.

Zanim jednak będzie można skorzystać z okazyjnych cen, na terenie pływalni odbędą się niezbędne prace techniczne, w związku z czym będzie ona nieczynna do 15.08.2019 r.

Letni harmonogram pracy krytej pływalni przy SP nr 4:

do 15.08.2019 r. – przerwa techniczna,

16.08.2019 r. – sprzedaż karnetów, (pływalnia nadal niedostępna),

od 17.08.2019 r. – pływalnia otwarta dla wszystkich chętnych.

 

drukuj (17-31.08.2019 r. wejście na krytą pływalnię przy SP nr 4 za pół ceny!)

15- lecie stypendiów Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański

Jesienią będziemy świętować 15- lecie stypendiów Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański z tej okazji odbędzie się uroczysta Gala jubileuszowa w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Prace modernizacyjne w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

Okres letniej przerwy wakacyjnej jest m.in. okazją do przeprowadzenia prac remontowych w budynkach oświatowych.

Pruszczański Bon Opiekuńczy

Rada Miasta Pruszcz Gdański jednogłośnie przyjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia świadczenia rodzinnego: "Pruszczański Bon Opiekuńczy" dla rodzin z dziećmi w wieku do 3 lat.

Informacja o sposobach regulowania opłat skarbowych

W związku z wycofaniem się operatora, do którego należy Opłatomat do poboru opłaty skarbowej, znajdujący się w budynku Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim, Referat Podatków i Opłat Urzędu Miasta Pruszcz Gdański oraz Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim informują, iż począwszy od 1 lipca 2019 r. zmianie ulegają sposoby regulowania opłat skarbowych.

Półkolonie letnie 2019 w Pruszczu Gdańskim

Przedstawiamy wykaz ofert półkolonii letnich dla dzieci, dostępnych na terenie Miasta Pruszcz Gdański.

Zmiana daty przyjęcia interesantów przez Burmistrza

Informujemy, że w lipcu zmianie ulegnie termin przyjmowania interesantów przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla.   Przyjmowanie interesantów przez Pana Burmistrza wyjątkowo będzie miało miejsce w dniu 3 lipca 2019 r. (środa) pomiędzy godziną 13.00 a 16.00.

ZUS zaprasza przedsiębiorców na szkolenie

Zapraszamy na szkolenie dla przedsiębiorców, które organizuje Inspektorat ZUS w Pruszczu Gdańskim. Szkolenie odbędzie się 21.06.2019 r. o godz. 9:00. Szkolenie potrwa ok. 2 godzin

Ostrzeżenie meteorologiczne na dzień 13 czerwca 2019 r.

Urząd Miasta informuje, że zostało wydane przez Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni dla powiatu gdańskiego ostrzeżenie meteorologiczne stopnia 2 o burzach z gradem w dniu 13 czerwca 2019 r. Prawdopodobieństwo wystąpienia 80%.

Otwarcie dla ruchu samochodowego w ciągu ulic Nowowiejskiego i Dworcowej

Drogowcy otworzyli ruch dla samochodów na budowanym od nowa przepuście na Strudze Gęś w ciągu ulic Nowowiejskiego/Dworcowej. 

Budowa miejsc postojowych i chodnika po północnej stronie ul. Sikorskiego

Gmina Miejska Pruszcz Gdański informuje, że w dniach: 24 maja – 20 września 2019 r. realizowana będzie budowa miejsc postojowych i chodnika, po północnej stronie ul. Sikorskiego, na odcinku od wjazdu do restauracji McDonald do ul. Łukasiewicza w Pruszczu Gdańskim.

Zmiana daty przyjęcia interesantów przez Burmistrza

Informujemy, że Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel wyjątkowo w dniu 4 czerwca 2019 r. nie będzie przyjmować interesantów w tym dniu.

Z uwagi na zaistniałą sytuację, zamiennie  przyjmowanie interesantów przez Pana Burmistrza wyjątkowo będzie miało miejsce w dniu 6 czerwca 2019 r. (czwartek) pomiędzy godziną 13.00 a 16.00. Przepraszamy za zmiany !

drukuj (Zmiana daty przyjęcia interesantów przez Burmistrza)

Montaż nowej atrakcji na plaży miejskiej w Pruszczu Gdańskim

17 maja 2019 r. (piątek) na plaży miejskiej odbędzie się montaż zestawu zabawowego „Statek”. Aby zapewnić bezpieczeństwo i właściwy przebieg techniczny montażu prosimy o niekorzystanie ze „Statku” do niedzieli, 19 maja 2019 r. włącznie. Od poniedziałku 20 maja 2019 r. cały zestaw zabaw będzie dostępny dla wszystkich chętnych.

PitStop w Pruszczu Gdańskim: za darmo skontrolują stan techniczny samochodów

Coraz dłuższe i cieplejsze dni cały czas zachęcają do wycieczek samochodowych i wyjazdów za miasto. Zanim wyruszymy w trasę warto skontrolować stan swojego samochodu. Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego będą mieli okazję zrobić to bezpłatnie już w sobotę 18 maja, w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

Informacja dotycząca zapłaty opłaty skarbowej w związku z załatwianiem spraw i dokonywaniem czynności w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim

Urząd Miasta Pruszcz Gdański uprzejmie informuje, iż przy załatwianiu spraw i dokonywaniu czynności w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim pobierana jest opłata skarbowa.

Nabór wniosków ARiMR o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019 r.

Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim informuje o trwającym w Pomorskim Oddziale Regionalnym w Gdyni Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa naborze wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich na rok 2019 r., które należy składać w terminie do dnia 15 maja 2019 r.

Bezpłatne warsztaty fotograficzne

Zapraszamy 10 maja 2019 roku (piątek) o godzinach 10:00, 12:00 i 14:00 na bezpłatne warsztaty fotograficzne odbywające się w ramach „Dni otwartych Funduszy Europejskich”.

Mapping, lasery, piknik i Unia Europejska!

Niezwykłe siedem minut pełne zabytków, dziedzictwa kulturowego, wspólnej historii, symboliki Unii Europejskiej i Polskich symboli narodowych.

Zaakceptuj Twój e-PIT na podatki.gov.pl do 30 kwietnia

Jeśli do 30 kwietnia nie skorzystasz z usługi Twój e-PIT, tzn. nie zaakceptujesz ani nie odrzucisz przygotowanego dla ciebie PIT-37 lub PIT-38 oraz nie złożysz deklaracji w żaden inny sposób, to uznamy przygotowany dla ciebie e-PIT za złożony.

Ostatnie pożegnanie

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci mgr inż. Andrzeja Gajosa, byłego Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański.

Znaleziono rower

W piątek pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej znaleźli rower damski z blokadą na tylnym kole, na bagażniku znajdowały się rękawiczki sportowe. Właściciel poszukujący roweru, proszony jest o kontakt z Referatem Gospodarki Komunalnej.

Wiosenne porządki w mieście Pruszcz Gdański

W mieście trwają wiosenne prace porządkowe. Przycinane są  drzewa i żywopłoty, sadzone są kwiaty. W tym tygodniu rozpocznie się sprzątanie ulic. Zmianie uległ układ głównej rabaty w centrum miasta.

Zaprezentuj swój projekt podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich !

Jeżeli jesteś beneficjentem Funduszy Europejskich i chciałbyś pokazać, co udało Ci się osiągnąć lub zbudować w regionie dzięki środkom unijnym, przyłącz się do akcji promocyjnej i w dniach 10-12 maja 2019 r. weź udział w Dniach Otwartych Funduszy Europejskich.

XIX-wieczny obraz dla Muzeum Pruszcza Gdańskiego

Wielki i niezwykle miły dar. Mieszkańcy naszego miasta i zarazem lokalni patrioci, Państwo Bożena i Marek Torbiccy, postanowili podarować miastu namalowany w 1880 roku, duży obraz niemieckiego malarza, znajdujący się w posiadaniu ich rodziny od ponad pół wieku.

Twój e-PIT. Obalamy mity

Poniżej przedstawiamy fakty i mity dotyczące usługi Twój e-PIT. Wyjaśniamy wątpliwości najczęściej pojawiające się przy korzystaniu z usługi.  

Oferta pracy

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Pruszczu Gdańskim poszukuje kandydata na stanowisko: młodszy asystent Sekcji Żywności, Żywienia i Przedmiotów Użytku.

Program Pajacyk na wakcje 2019

Pajacyk to program dożywiania dzieci prowadzony przez Polską Akcję Humanitarną. Wnioski o dofinansowanie dożywiania w ramach programu Pajacyk na wakacje 2019 r można składać od 1 marca do 30 kwietnia 2019 r.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz w Pruszczu Gdańskim

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, jeszcze przed zaprzysiężeniem, pojawiła się w Pruszczu Gdańskim.

Kwalifikacja wojskowa 2019

Urząd Miasta Pruszcz Gdański informuje, że trwa kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 2000 r.

„Globulus” - nowa płyta Pawła Zagańczyka

„Globulus” - tak nazywa się nowa płyta Pawła Zagańczyka, wydana razem z Miastem Pruszcz Gdański. Materiał na niej zawarty jest podsumowaniem dziesięciu edycji Gdańskiej Sztuki Interpretacji Muzyki Akordeonowej.

Zmiana terminu przyjmowania interesantów przez Burmistrza Janusza Wróbla

Ze względu na obowiązki służbowe w dniu 5 marca, przyjęcie interesantów przez Burmistrza Janusza Wróbla w marcu 2019 r. odbędzie się wyjątkowo w dniu 1 marca (piątek) w godzinach 13.00-15.30.  

Twój e-PIT. Nowa jakość w rozliczeniu podatku

15 lutego 2019 r. na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl została uruchomiona nowa usługa Twój e-PIT.

Ostatnie pożegnanie zasłużonych Pruszczan

Na przełomie stycznia i lutego odeszły dwie osoby ważne dla Pruszcza Gdańskiego. Pani Jadwiga Marko-Książek oraz Pan Aleksander Pawelec tworzyli tożsamości Pruszcza Gdańskiego.

Twój e-PIT od 15 lutego 2019 r. elektronicznie na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl

Usługa Twój e-PIT w 2019 r. będzie dostępna dla podatników rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Od przyszłego roku usługa obejmie też PIT-36, PIT-36L i PIT-28.

Zapraszamy na pierwsze spotkanie Klubu Ojców w Pruszczu Gdańskim

Tematem pierwszego spotkania będzie Ojcostwo. Tego można (a nawet trzeba) się uczyć. Spotkanie, podczas którego zajmiemy się odkrywaniem własnej ojcowskiej drogi. Dla dobra dzieci, swojego i całej rodziny.

"Wymiana Ciepła" przy Targowisku Miejskim w Pruszczu Gdańskim

"Wymiana Ciepła" to miejsce przygotowane dla osób potrzebujących, którzy dzięki życzliwości darczyńców - mieszkańców Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatu Gdańskiego, a także producentów i dystrybutorów odzieży, będą mogli się ogrzać, ubrać i w zdrowiu przetrwać trudny okres zimy. 

Oddaj głos na lokalną inicjatywę społeczną!

Od 21 stycznia do 17 lutego wszyscy mieszkańcy Polski mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Decydujesz, pomagamy”. Patronat nad programem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

Transmisja pogrzebowej Mszy Świętej Pawła Adamowicza

Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnego udziału w uroczystościach pogrzebowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Na deptaku Parku Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim stanie telebim, na którym wyświetlona będzie transmisja pogrzebowej Mszy Świętej z Gdańska.

List Obszaru Metropolitalnego Gdańsk - Gdynia - Sopot w związku ze śmiercią Pawła Adamowicza

Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk - Gdynia - Sopot nagle i tragicznie straciło swojego Prezesa, Pawła Adamowicza. My, członkowie Stowarzyszenia - w imieniu wspólnot samorządowych, które reprezentujemy - chcemy dać wyraz naszego potępienia dla barbarzyńskiego czynu mordercy, ale przede wszystkim uczcić pamięć naszego wybitnego kolegi i podziękować mu za zasługi dla budowy Metropolii.

Bal dla Dzieci odwołany

Ze względu na ogłoszoną przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego żałobę w mieście Pruszcz Gdański w dniach 15-17 stycznia 2019, Bal dla Dzieci, który miał się odbyć w dniu 17 stycznia 2019  w auli ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim, przy ulicy Niemcewicza 1 został odwołany.           

Żałoba na terenie miasta Pruszcz Gdański

Komunikat Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. W związku z tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza - Prezydenta Miasta Gdańska, Zarządzeniem Nr 10/2019 z dnia 14 stycznia 2019 r. wprowadziłem w dniach 15 - 17 stycznia 2019 r. żałobę na terenie miasta Pruszcz Gdański.

Paweł Adamowicz (*02.11.1965 +14.01.2019)

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Ś.P. Pawła Adamowicza – wieloletniego Prezydenta Miasta Gdańska, wybitnego samorządowca oddanego sprawie rozwoju Gdańska, jak i całej wspólnoty samorządowej Pomorza, pomysłodawcy utworzenia Obszaru Metropolitalnego Gdańsk – Gdynia – Sopot, serdecznego przyjaciela Pruszcza Gdańskiego.

Paweł Adamowicz (*02.11.1965 +14.01.2019)

Pożegnanie

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1, Szkoła Podstawowa Nr 3, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Grupa sportowa Pruszcz Biega, zapraszają na 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Informacja Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Informacja Burmistrza Pruszcza Gdańskiego o działaniach podejmowanych w 2018 roku  przez podmioty wykonujące zawodową działalność lobbingową.

Komunikat dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Uprzejmie informujemy, że dnia 31 grudnia 2018 r. (poniedziałek) Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim czynny będzie w godzinach od 7:30 do 15:30.

Zmiana terminu przyjmowania interesantów przez Burmistrza Janusza Wróbla

W związku z faktem, że w styczniu 2019 r. dzień przyjmowania interesantów wypada 1 stycznia, który jest dniem wolnym od pracy, Burmistrz Janusz Wróbel będzie przyjmował interesantów w środę 2 stycznia w godzinach  od 13.00 do 16.00.

Informacja o przyznanej nagrodzie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Zgodnie z Uchwałą Nr XXII/201/2016 Rady Miasta Pruszcz Gdański z dnia 14 lipca 2016 r. w sprawie wysokości i warunków oraz trybu przyznawania dorocznej nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał, w roku 2018, nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Pani Olenie Ulianovej. 

Wigilia dla Potrzebujących

W imieniu organizatorów pragniemy zaprosić wszystkich Potrzebujących na wspólną Wigilię dnia 21 grudnia 2018 r., początek o godz. 14:00 na Alei Ks. Józefa Waląga.

Komunikat dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Z uwagi na zmianę godzin pracy Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim informujemy mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, że w dniach 24 i 31 grudnia 2018 r. kasa w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański będzie czynna w godzinach: od 8.00 do 10.30.

Komunikat dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Uprzejmie informujemy, że dnia 24 grudnia 2018 roku (poniedziałek) Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim czynny będzie w godzinach 7.30 do 15.30. Za zaistniałe utrudnienia przepraszamy!

Targowiskowy Jarmark Rękodzieła

15 grudnia 2018 roku w godzinach 10:00 - 14:00 zapraszamy na "Targowiskowy Jarmark Rękodzieła", który odbędzie się na hali Targowiska przy ul. Polskich Kolejarzy 5 w Pruszczu Gdańskim.

Wielki Test Wiedzy o Metropolii

Zapraszamy do udziału w Wielkim Teście Wiedzy o Metropolii.

„Decydujesz, pomagamy!”

Dodatkowa szansa na zgłoszenie inicjatywy społecznej do programu „Decydujesz, pomagamy!” – zbieranie zgłoszeń przedłużone do 28.11.2018 r.

Sesja inaugurująca VIII kadencję Rady Miasta Pruszcz Gdański

19 listopada 2018 roku odbyła się I sesja inaugurująca VIII kadencję Rady Miasta Pruszcz Gdański w latach 2018 – 2023.

Budżet miasta do publicznego wglądu

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zawiadamia, że projekt budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na rok 2019 wraz z projektem uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na lata 2019 - 2029, został wyłożony w Biurze Rady Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Spotkania Klubu Mam

Fundacja Rodzina na Fali serdecznie zaprasza na spotkania Klubu Mam, które odbywają się w każdy czwartek w godzinach 9:30-11:30 w Centrum TUTA przy ul. Podkomorzego 2/1.

Trwa V edycja programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”

Do 18 listopada można zgłaszać swój pomysł społeczny i zdobyć dofinansowanie w ramach programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. W V edycji programu wsparcie otrzyma aż 375 inicjatyw z całej Polski. Łączna pula grantów wynosi 1 125 000 zł.

Wspólne zdjęcie Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Zapraszamy wszystkich Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia, które zostanie wykonane podczas uroczystości związanych z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Kolejna nagroda dla Pruszcza Gdańskiego

Pruszcz Gdański ponownie na podium ogólnopolskiego rankingu zrównoważonego rozwoju jednostek samorządu terytorialnego.

Elektroniczny punkt poboru opłaty skarbowej

17 października 2018 roku Burmistrz Pruszcza Gdańskiego we współpracy z Dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku oraz firmą FoxPay Spółka z o.o. uruchomił elektroniczny punkt poboru opłaty skarbowej, zlokalizowany w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim.

Nowe graffiti na garażach przy ul. Powstańców Warszawy

Na segmentach garażowych przy placu rekreacyjnym przy ul. Powstańców Warszawy powstały nowe graffiti. Zastąpiły stare, które po wielu latach prezentowały się już nie najlepiej.

Nowości na sesji Rady Miasta

Rada Miasta Pruszcz Gdański przyjęła wniosek Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla w sprawie akceptacji wprowadzenia od 1 listopada bezpłatnej komunikacji miejskiej dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.

Odwiedziny Pani Ambasador

1 października 2018 roku, Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny i przedstawiciele Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla odwiedzili Panią Ambasador Pruszcza Gdańskiego Józefę Krośnicką.

Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim w nowej publikacji

„Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim 1989 – 2018” to nowa, cenna publikacja, jaka ukazała się staraniem Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim oraz Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla i Przewodniczącej Rady Miasta Małgorzaty Czarneckiej-Szafrańskiej.

Wyróżnienie za „Park z Gruszą” w prestiżowym konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2018”

Burmistrz Janusz Wróbel, młodzież i nauczyciele ZSOiO w Pruszczu Gdańskim odebrali z rąk Wicemarszałka Województwa Pomorskiego Pawła Orłowskiego wyróżnienie I stopnia w prestiżowym konkursie „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Pomorskiego 2018” za zrealizowany z Budżetu Obywatelskiego w centrum miasta „Park z Gruszą”.

Wyniki konsultacji Pruszczańskiej Karty Seniora 60+

Informacja o przebiegu  i wynikach konsultacji projektu uchwały Rady Miasta Pruszcz Gdański w sprawie wprowadzenia na terenie Miasta Pruszcz Gdański Programu Wsparcia Seniorów „Pruszczańska Karta Seniora 60+”

Oferty pracy w Zakładzie Nieruchomości Komunalnych

Dyrektor Zakładu Nieruchomości Komunalnych w Pruszczu Gdańskim Samorządowego Zakładu Budżetowego ogłasza nabór na stanowisko Specjalisty d/s  administracyjno- księgowych oraz głównego księgowego.

Nagroda artystyczna Burmistrza

Ogłoszenie w sprawie zgłaszania kandydatur do nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2018.

Pruszczańska Karta Seniora 60+

Konsultacje projektu uchwały Rady Miasta Pruszcz Gdański w sprawie wprowadzenia na terenie Miasta Pruszcz Gdański Programu Wsparcia Seniorów "Pruszczańska Karta Seniora 60+".

Jesienne "Wietrzenie szaf" w Pruszczu Gdańskim

Zapraszamy po raz ostatni w tym roku na akcję „Wietrzenia szaf”, która odbędzie się 8 września 2018 roku, godz. 10:00 – 14:00 na Targowisku Miejskim Mój Rynek przy ul. Polskich Kolejarzy 5.

Bezpłatne szkolenie w pruszczańskim ZUS

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie ZUS w Pruszczu Gdańskim.

Pokażmy miasto na fotografiach

W tym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla uczczenia tego wydarzenia portal lubiezwiedzac.pl przygotowuje specjalną akcję dla miłośników fotografii.

74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

W celu upamiętnienia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2018 roku o godz. 17.00 zostaną włączone na terenie miasta na okres 1 minuty syreny alarmowe

"Wietrzenie szaf" na bis

Czy w Waszych szafach zalegają rzeczy, których już nie chcecie, a szkoda wyrzucić? Przyjdźcie na Targowisko, gdzie będziecie mogli je sprzedać.

Badanie uczestnictwa mieszkańców Polski (rezydentów) w podróżach 2018 r.

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 2 do 20 lipca 2018 roku na terenie całego kraju w wylosowanych mieszkaniach zostanie przeprowadzone badanie reprezentacyjne dotyczące uczestnictwa mieszkańców Polski w podróżach.

Burmistrz w domu kapłana niezłomnego

Małopolska Moszczenica, w której urodził się ksiądz Józef Waląg, a także Smocza Jama, czyli komunistyczne więzienie w Tomaszowie Lubelskim. Ostatnim akcentem obchodów Roku Księdza Józefa Waląga w Pruszczu Gdański była wizyta Burmistrza Janusza Wróbla w miejscu urodzenia i przetrzymywania przez bezpiekę pruszczańskiego „Kapłana Niezłomnego”.

Wielki spływ kajakowy już w sobotę

W sobotę 9 czerwca 2018 r. odbędzie się Wielki Spływ Kajakowy, którego współorganizatorem jest Miasto Pruszcz Gdański, Powiat Gdański i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Informacja w sprawie taryfy za wodę i odbiór ścieków

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK” Sp. z o.o. uprzejmie informuje, że w dniu 24.05.2018 maja 2018 roku Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku  opublikował decyzję zatwierdzającą taryfę za usługi zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków obowiązującą w najbliższych trzech latach w obrębie Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

Biały Poniedziałek

Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Gdańsku i podległe mu placówki w Gdańsku, Gdyni, Kartuzach, Kościerzynie, Kwidzynie, Malborku, Pruszczu Gdańskim, Pucku, Sopocie, Starogardzie Gdańskim, Sztumie, Tczewie i Wejherowie 28 maja organizują Biały Poniedziałek.

Głosuj na lokalne inicjatywy społeczne

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w ramach IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”, nad którym patronat objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego.

"Wietrzenie szaf" w Pruszczu Gdańskim

W dniu 26 maja 2018 r. na Targowisku Miejskim w Pruszczu Gdańskim przy ul. Polskich Kolejarzy 5 w godzinach 10:00 - 14:00 odbędzie się "Wietrzenie szaf, edycja I, wiosenna".

11 maja w Pruszczu Gdańskim odbywała się pierwsza powiatowa debata ds. imigracji.

Debata w Pruszczu Gdańskim  rozpoczęła cykl powiatowych debat na temat sytuacji migrantów w województwie pomorskim.

Akcja rdestowce

Od kilku sezonów w niektórych miejscach na terenie miasta zauważyć można oryginalną roślinę wyglądem przypominającą krzew, która może osiągać nawet do 2-3 m wysokości.

Samochody oczekujące na podróżnych także na ulicach Pruszcza Gdańskiego.

Od niedawna w naszym mieście możemy korzystać z usług samochodów na minuty, oferowanych przez system Traficar.

Bezpłatne badania mammograficzne

Bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammograficznej (mammobusie) w Pruszczu Gdańskim w dniach 20-21 czerwca 2018 przy Urzędzie Miasta, ul. Grunwaldzka 20.

Nowy żłobek na Osiedlu Bursztynowym

W dniu 7 maja 2018 roku na Osiedlu Bursztynowym w Pruszczu Gdańskim  została otwarta filia żłobka "Króla Maciusia". Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Ogłoszenie o naborze na wolne stanowisko pracy w Straży Miejskiej

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Aplikant Straży Miejskiej, oferta nr 04/2018.

Zmiana daty przyjęcia interesantów przez Burmistrza

Informujemy, że Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyjmować będzie interesantów wyjątkowo w dniu 2 maja (środa) między godziną 13.00 a 16.00.

Dyżury Rady Seniora

Przypominamy o dyżurach pełnionych przez Radę Seniora Miasta Pruszcz Gdański.

Nowy samolot Aeroklubu Gdańskiego

Aeroklub Gdański po 40 latach, kupił nowy samolot do szkolenia skoczków spadochronowych. To nowozelandzki PAC XSTOL 750, który może zabrać na pokład do 17 skoczków spadochronowych i wyrzucać ich z wysokości 4000 metrów.

Wzmocnienie współpracy z KPP w Pruszczu Gdańskim

Radni Miasta Pruszcz Gdański przegłosowali uchwałę na mocy której Miasto Pruszcz Gdański przeznaczy 5 000 złotych na Fundusz Wsparcia Komendy Wojewódzkiej Policji Gdańsk.

Kwietnik zamiast samochodów

Na Placu Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim pojawił się duży kwietnik - rower.

Już dzisiaj złóż wstępnie wypełniony PIT za 2017 r.

Zapoznaj się ze szczegółami informacji przygotowanej przez Urząd Skarbowy.

W Wielki Piątek ZUS czynny, ale w ograniczonym zakresie

Wielki Piątek, 30 marca będzie dla pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dniem wolnym od pracy. Dyżur pełnić będzie część pracowników Sal Obsługi Klientów, a także Centrum Obsługi Telefonicznej.

Obchody powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

Z inicjatywy organizacji kombatanckich, działających na terenie miasta Pruszcz Gdański w dniu 23 marca 2018 roku odbyły się obchody 73. Rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy.

Otwarcie biura nowej spółki komunalnej „Purum” w Pruszczu Gdańskim

W związku z wykonywaniem zadań własnych przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański w zakresie utrzymania porządku i czystości w gminie oraz biorąc pod uwagę systematycznie rosnące koszty operacyjne ponoszone przez Miasto Pruszcz Gdański na ich realizację, od ubiegłego roku uwidoczniła się potrzeba powołania przez samorząd spółki komunalnej, której zostanie powierzone wykonywanie ww. zadań.

Wiosna w gabinecie Burmistrza

21 marca dzieci z Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Pruszczu Gdańskim na spacerze szukały oznak wiosny. Zawitały również do gabinetu Burmistrza Janusza Wróbla.

Zwolniony? Ponownie zatrudniony!

NS Konsulting Sp. z o.o. realizuje projekt „ZWOLNIONY? PONOWNIE ZATRUDNIONY!”, na terenie całego województwa pomorskiego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 - 2020, Oś priorytetowa 05. Zatrudnienie, Działanie 05.06. Adaptacyjność pracowników.

Janusz Wróbel – Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”.

Janusz Wróbel – Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański objął honorowy patronat nad IV edycją programu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. Tym samym zachęca aktywnych mieszkańców i organizacje społeczne do działania na rzecz najbliższego otoczenia.

Kwalifikacja wojskowa

Urząd Miasta Pruszcz Gdański informuje, że zgodnie z ustawą o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej oraz zarządzeniem Wojewody Pomorskiego z dnia 4 stycznia 2018 r. zostanie przeprowadzona  kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1999 r.

Kolejna skuteczna interwencja Straży Miejskiej

W dniu 05.03.2018 roku Straż Miejska W Pruszczu Gdańskim zatrzymała mężczyznę, który dokonał kradzieży klucza francuskiego ze słupka z narzędziami przeznaczonymi do naprawy rowerów.

Nowa siedziba Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego

W związku ze zmianą siedziby Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego dla powiatu gdańskiego, informujemy, że nowa siedziba mieści się w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wróblewskiego 3.

Skuteczna interwencja Straży Miejskiej

W dniu 11.01.2018 r. ok. godz. 17.00 operator monitoringu miejskiego w Pruszczu Gdańskim zauważył mężczyznę, który dewastował słupek rowerowy oraz urządzenie służące do zaopatrywania w wodę pitną poprzez naniesienie na tych urządzeniach graffiti w formie inicjałów.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne Polskiego Związku Niewidomych - Koło Pruszcz Gdański

Początek roku jest okazją dla organizacji pozarządowych, działających na terenie Pruszcza Gdańskiego do spotkań opłatkowo - noworocznych.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie!

Zimowe utrzymanie dróg i chodników w Pruszczu Gdańskim

Informujemy, że wszystkie uwagi dotyczące zimowego utrzymania dróg i chodników w naszym mieście należy zgłaszać do Referatu Gospodarki Komunalnej.

Informacja o przyznanej nagrodzie za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał, w roku 2017, nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Panu Pawłowi Zagańczykowi.

Świąteczna sesja Rady Miasta

19 grudnia 2017 r. w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański odbyła się XLI zwyczajna i XLII budżetowa sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański oraz spotkanie wigilijne, podczas którego uhonorowani zostali mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach życia.

Wigilia dla Potrzebujących

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz pruszczańscy restauratorzy zapraszają na Wigilię dla Potrzebujących.

Świąteczne ozdoby w centrum miasta

Nasze miasto intensywnie przygotowuje się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 300 bombek ozdobiło choinki znajdujące się przy deptaku na Al. Waląga oraz przy Centrum Handlowym Arbat.

Zmiana godzin otwarcia kasy w Urzędzie Miasta 29 grudnia 2017

Informujemy, że z powodu zmiany godzin pracy Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim, kasa w Urzędzie Miasta w dniu 29 grudnia 2017 czynna będzie w godzinach od 8.00 do 10.30.

Gmina powoła spółkę z zakresu gospodarki odpadami

Podczas wczorajszych obrad Rady Miasta Miasta Pruszcz Gdański, Radni przegłosowali projekt uchwały w sprawie powołania gminnej spółki, która zajmie się kompleksową obsługą miasta w zakresie gospodarki odpadami.

Przyszłoroczne plany budżetowe

We wtorek Rada Miasta Pruszcz Gdański głosować będzie nad budżetem Miasta Pruszcz Gdański 2018. Mimo rosnących kosztów utrzymania oświaty oraz gospodarki komunalnej, miasto przeznacza nadal bardzo znaczące kwoty na inwestycje.

Fundusz Pożyczkowy „INKUBATOR”

Pożyczki dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą  i dla firm już istniejących.

Informacja

Od dnia 16 listopada 2017 r. do odwołania  Archiwum Urzędu Miasta Pruszcz Gdański będzie nieczynne z powodu remontu.

Budżet miasta do publicznego wglądu

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zawiadamia, że projekt budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na rok 2018 wraz z projektem uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na lata 2018 - 2029, został wyłożony w Biurze Rady Miasta.

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy rozpoczęła realizację nowego projektu „Od szkolenia do zatrudnienia – EFS”

Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji osób młodych w wieku 18-24 lata z grupy NEET poprzez zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej oraz zdolności do zatrudnienia w trakcie trwania projektów.

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS +

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Zaproszenie na szkolenia w ramach akcji „Wtorki z JPK”

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim zaprasza wszystkich chętnych mikroprzedsiębiorców do udziału  w bezpłatnych szkoleniach z tworzenia i przesyłania plików JPK_VAT.

Informacja o spalaniu odpadów

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim informuje, że w związku z nadchodzącym sezonem grzewczym będzie zwracać szczególną uwagę na spalanie odpadów niebezpiecznych i toksycznych w domowych paleniskach.

Ostrzeżenie pogodowe

Urząd Miasta Pruszcz Gdański informuje, że IMGW – Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało prognozę zagrożeń pogodowych.

Zmiana organizacji ruchu drogowego

W związku z Dniem Wszystkich Świętych zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego w rejonie starego cmentarza komunalnego.

Wizyta studyjna przedstawicieli instytucji z Ukrainy

20 października Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim odwiedziła grupa przedstawicieli różnych instytucji z 10 miast Ukrainy, która bierze udział w projekcie promującym koncepcję budżetu obywatelskiego. Celem wizyty było omówienie założeń pruszczańskiego budżetu obywatelskiego, przeanalizowanie poszczególnych jego etapów, a także pokazanie zrealizowanych już inwestycji.

Bal Seniora 2017

19 października 2017 punktualnie o 17.00 odbył się Bal Seniora 2017.

Mieszkańcy mogą wybierać zwycięzców w programie „Decydujesz, pomagamy”

Do 31 października klienci sklepów Tesco będą decydować jaka inicjatywa prospołeczna powinna otrzymać dofinansowanie w programie „Decydujesz, pomagamy”.

Niewidomi i niedowidzący obchodzili 55-lecie swojego koła

Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim 13 października 2017 r. świętowało jubileusz istnienia, a także Dzień Białej Laski.

Pal Parkiet – Ogólnopolskie zawody Breakdance

Szybkimi krokami nadciąga wydarzenie, na które na Pomorzu czekają wszyscy miłośnicy tańca.  Podczas zawodów breakdance parkiet  zapłonie od tańca i dopingu.

Wizyta Komisji Europejskiej w Pruszczu Gdańskim

12 października 2017 gościliśmy Członków Komisji Europejskiej odpowiedzialnych za planowanie i wdrażanie Programu JESSICA.

Rekrutacja do projektu realizowanego w Pruszczu Gdańskim na rzecz aktywizacji zawodowej młodzieży

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy realizuje kolejny projekt na rzecz aktywizacji zawodowej młodzieży w Pruszczu Gdańskim – od szkolenia do zatrudnienia - EFS - w ramach programu Gwarancje dla młodzieży.

Bezpłatne szkolenia i warsztaty w Pruszczu Gdańskim.

Fundacja "Rodzina na Fali" z Pruszcza Gdańskiego w ramach swoich projektów zaprasza na cykl bezpłatnych warsztatów i szkoleń dla niepełnosprawnych, a także dla rodzin i dzieci.

Porozumienie Miasta Pruszcz Gdański z Akademią Sportu i Wychowania Fizycznego im. J. Śniadeckiego w Gdańsku

25 września 2017 r. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Rektor AWFiS Waldemar Moska, podpisali porozumienie o współpracy miasta i uczelni.

Nabór do Straży Miejskiej

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Aplikant Straży Miejskiej.

Dyżury doradcy ds.poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy

W związku z uruchomieniem nowego programu wsparcia „Program ZIT I - Zintegrowana Inwestycja w Talenty I”, informujemy o możliwości skorzystania z pomocy Doradcy ds.poradnictwa zawodowego i pośrednictwa pracy w Urzędzie Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Obchody Dnia Sybiraka w Pruszczu Gdańskim

Dzieci, młodzież, mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, służby mundurowe oraz władze samorządowe oddały hołd Polakom zesłanym i poległym na Syberii.

Nowa siedziba pogotowia w Pruszczu Gdańskim-już otwarta!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz  Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe już przyjmuje petentów i pacjentów w nowej siedzibie przy ul. Raciborskiego 2a w Pruszczu Gdańskim.

Obchody Dnia Sybiraka w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Zarząd Koła Związku Sybiraków zapraszają na uroczystości związane z obchodami  Światowego Dnia Sybiraka, które odbędą się w dniu 19 września 2017 r. (wtorek) w Pruszczu Gdańskim.

Akcja LISTY DLA ZIEMI - pruszczanin zakwalifikował się do konkursu

List napisany przez ucznia z naszej gminy został zakwalifikowany do konkursu na najpiekniejszy list w ramach akcji "Listy dla Ziemi". Zachęcamy do głosowania na fanpage'u Fundacji Ekologicznej ARKA w dniach 7-25 września.

 

Regionalny Konkurs grantowy "Równać szanse"

Program jest skierowany do bibliotek, domów kultury oraz organizacji pozarządowych, działających w województwie pomorskim.

Ostrzeżenia meteorologiczne

Urząd Miasta Pruszcz Gdański informuje, ze zostały wydane i obowiązują poniższe ostrzeżenia meteorologiczne.

Granty na rozwój eksportu dla pomorskich MSP – spotkanie informacyjne w Gdyni

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na bezpłatne spotkanie informacyjne dotyczące ogłoszonego konkursu grantowego dla firm w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy. Spotkanie odbędzie się w środę, 13 września br. o godz. 10.00 w Pomorskim Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni.

Ruszyły zapisy na Kurs ratownika WOPR w Pruszczu Gdańskim

Wykorzystaj swoje możliwości i zostań ratownikiem wodnym. Zapraszamy do udziału w kursie, dzięki któremu uzyskasz ciekawą pracę i pożądany zawód.

VII Olimpiada Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych

W dniach 15 - 17 września 2017 roku Pomorska Jednostka TPG organizuje VII Olimpiadę Osób Głuchoniewidomych w Konkurencjach Przeróżnych.

Nabór wniosków o nagrodę Burmistrza za działalność artystyczną

Ogłoszenie w sprawie zgłaszania kandydatur do nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2017.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły”

Od 4 września 2017 r. rusza akcja „Bezpieczna droga do szkoły”. Strażnicy Miejscy będą edukować najmłodszych w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i zachowania się na drodze.

Umowa na budowę zbiorników retencyjnych podpisana

18.08.2017 Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, podpisał w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę na realizację projektu pt. „Wzmocnienie odporności regionu na zagrożenia powodziowe i susze poprzez budowę kanalizacji deszczowej i zbiorników retencyjnych w rejonie ulic Olszewskiego, Wróblewskiego, Mościckiego, oraz Os Strzeleckiego w Pruszczu Gdańskim”.

Ponad 102 mln zł dofinansowania na badania i rozwój dla pomorskich firm i jednostek naukowych

1 sierpnia rusza kolejny nabór wniosków o dofinansowanie projektów badawczo-rozwojowych oraz na tworzenie i rozwój infrastruktury B+R pomorskich przedsiębiorstw. Wnioski należy składać w Agencji Rozwoju Pomorza do 29 września.

Miasto Pruszcz Gdański pomaga w likwidacji skutków trąby powietrznej w okolicach Rytla

Pruszcz Gdański od soboty pomaga w akcji likwidacji skutków piątkowej trąby powietrznej w Borach Tucholskich. Strażacy z OSP Pruszcz skierowani zostali do Chojnic, aby brać udział w akcji przebicia się do obozu harcerskiego w Suszku.

Zasady przyznawania miejsc i organizacji handlu okazjonalnego w okresie „Dnia Wszystkich Świętych”

W związku ze zbliżającym się okresem Święta Zmarłych przedstawiamy poniżej zasady przyznawania miejsc i organizacji handlu okazjonalnego.

Spotkanie w sprawie kursowania autobusów komunikacji zbiorowej

W dniu 18 sierpnia 2017 r. o godz. 13.00 odbędzie się spotkanie z przedstawicielem Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku w sprawie kursowania  autobusów komunikacji  zbiorowej w Pruszczu Gdańskim.

Oświadczenie Zastępcy Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Zastępca Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Wojciech Gawkowski informuje, że obecnie (28.07.2017 r., godzina 13.45) nie ma zagrożenia wylewami rzeki Raduni na terenie miasta.

„Wojciech Malajkat. O gust walczę. Rozmowy o życiu i teatrze”

Malajkat, czyli kto? Człowiek o wielu twarzach. Książka krok po kroku odsłania każdą z nich: tę najlepiej znaną, znakomitego aktora, ale także czułego męża i ojca, lubianego pedagoga, świetnego dyrektora teatru, dozgonnego przyjaciela...

Podjęto uchwały uzasadniające nazwy ulic

W związku z nałożonym na samorządy lokalne obowiązkiem dekomunizacji wynikającym z ustawy Sejmu, Rada Miasta Pruszcz Gdański w dniu 12 lipca podjęła stosowne uchwały, dotyczące miejsc budzących wątpliwości.

Twoja krew ma moc!

22 lipca br. w ramach jubileuszowej, 10. edycji kampanii „Zbieramy krew dla Polski”, organizowanej przez Grupę Muszkieterów i Polski Czerwony Krzyż, swoją krew dla pacjentów okręgowych szpitali będą mogli oddać mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego.

Księżna Kate z pruszczańską torebką

Rękodzieło wykonane przez mieszkankę Pruszcza Gdańskiego Panią Annę Prill zostało podarowane księżnej Kate podczas wizyty, którą brytyjska para książęca odbywała na Pomorzu.

Skuteczni funkcjonariusze KAS na terenie WER Poczty Polskiej w Pruszczu Gdańskim

526 gram substancji kwalifikujących się według ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii jako środki zastępcze, o szacunkowej wartości 10.000 zł zatrzymali w dniu 10.07.2017r. funkcjonariusze Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni na terenie Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego Poczty Polskiej w Pruszczu Gdańskim.

Fundusz AKUMULATOR SPOŁECZNY - wsparcie na realizację Waszych pomysłów!

Działasz lub chcesz działać na rzecz swojej społeczności? Wiesz jak, ale nie wiesz skąd wziąć fundusze? Masz pomysł, ale nie wiesz gdzie się zwrócić i w jaki sposób zacząć? AKUMULATOR SPOŁECZNY jest dla Ciebie!

Zaproszenie na spotkanie z pracodawcą

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim zaprasza osoby poszukujące pracy na spotkanie organizowane wspólnie z Gdańskim Urzędem Pracy w Gdańsku z pracodawcą – przedstawicielem firmy Zakłady Mięsne NOWAK Jankowo.

Konkurs Grantowy Kulczyk Foundation

Zostały ostatnie dni na składanie wniosków! Pula środków wynosi 100 000 zł. 

Projekt „Rewitalizacja parku przy Kanale Raduni z zachowaniem starych drzew”

W ramach współpracy z uczniami i nauczycielami z Zespołu Szkół Ogrodniczych i Ogólnokształcących im. Mariana Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim rozpoczęły się prace nad zadaniem pn. „Rewitalizacja parku przy Kanale Raduni z zachowaniem starych drzew”.

Dotacja na Miejsce Pamięci

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznało Miastu Pruszcz Gdański dotację w wysokości 99 900 złotych na rewitalizację Miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim.

Defibrylator od Energi – będzie dbał o bezpieczeństwo na imprezach

Spółka Energa Wytwarzanie ufundowała Mieszkańcom Miasta Pruszcz Gdański defibrylator, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem osób biorących udział w dużych miejskich imprezach.

Ankieta dotycząca Pruszczańskiego Systemu Tras Rowerowych

W związku z realizacją zadania z budżetu obywatelskiego na 2017 rok pn.: „PRUSZCZAŃSKI SYSTEM TRAS ROWEROWYCH”, Urząd Miasta Pruszcz Gdański we współpracy z Pomorskim Stowarzyszeniem Aktywni Lokalnie zachęca do wypełnienia ankiety internetowej.

Kolejne dofinansowanie z Unii Europejskiej dla Pruszcza Gdańskiego

Burmistrz Janusz Wróbel podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego umowę na termomodernizację pruszczańskich budynków użyteczności publicznej.

22 miliony dla Pruszcza Gdańskiego i sąsiednich samorządów!

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Janusz Wróbel podpisał dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego najważniejszą tegoroczną umowę na dofinansowanie ze środków zewnętrznych, której głównym beneficjentem jest Miasto Pruszcz Gdański.

Zintegrowana Inwestycja w Talenty

Gdański Urząd Pracy zaprasza wszystkich zainteresowanych do przystąpienia do projektu „Zintegrowana Inwestycja w Talenty”.

Praca dla kasjerów i sprzedawców

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim we współpracy z Gdańskim Urzędem Pracy organizuje spotkanie rekrutacyjne na stanowisko kasjer - sprzedawca.

Pruszcz Gdański – rowerowo także w szkołach

Miasto Pruszcz Gdański dla rowerzystów zapewnia nie tylko ścieżki, mostki i małą infrastrukturę w przestrzeni publicznej, ale także przejazdy rowerowe i inne formy propagowania ruchu rowerowego.

Radni i Burmistrz zapraszają na uroczystą Sesję Rady Miasta

Najbardziej uroczystym momentem obchodów Dni Pruszcza Gdańskiego jest uroczysta sesja Rady Miasta. Nie inaczej będzie i w tym roku. Radni i Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański zapraszają na XXXIV, uroczystą sesję Rady Miasta Pruszcz Gdański.

Z Pruszcza Gdańskiego na Przebojową Majówkę w Stężycy

W związku z organizowaną w dniu 20 maja 2017 imprezą pn. "Przebojowa Majówka w Stężycy z POLO TV" Stowarzyszenie Buseo uruchamia specjalne połączenie autobusowe z Pruszcza Gdańskiego.

Zakończenie budowy kładki pieszo rowerowej

Na Kanale Raduni, tuż koło mostu przy ulicy Raciborskiego, Miasto Pruszcz Gdański i Powiat Gdański zbudowały oczekiwaną przez rowerzystów kładkę, stanowiąca dopełnienie zmodernizowanego skrzyżowania Grunwaldzka/Raciborskiego/Wojska Polskiego

Mobilny Punkt Informacyjny w Kolbudach

W dniu 25 maja 2017 r. w Kolbudach będzie można skorzystać z pomocy Specjalisty ds. Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

„Rowerem przepisowo i bezpiecznie”

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim informuje, że od 15 maja 2017 r. rusza akcja edukacyjno-informacyjna pt. „Rowerem przepisowo i bezpiecznie”.

Plan działania MOPS w Pruszczu Gdańskim w miesiącu maju

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim nadal będzie kontynuował dystrybucję "pudełek życia" w pierwszej kolejności wśród osób starszych, chorych i niepełnosprawnych.

Letnie Targi Pracy Pomorza

"Morze pracy na wakacje" w dniu 31 maja 2017 r. na Kampusie Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku odbędą się Letnie Targi Pracy Pomorza.

Poradnik „Biało-Czerwona”, czyli jak czcić barwy narodowe

Przypadający 2 maja Dzień Flagi to dobry moment, by zachęcić wszystkich do poznania zasad prezentowania barw narodowych w przestrzeni publicznej. Wskazówki zawiera publikacja pt. „Biało-Czerwona” opracowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Marsz Małych Ekologów

W dniu 21 kwietnia 2017 r. Burmistrza Pruszcza Gdańskiego odwiedziły w siedzibie Urzędu Miasta dzieci
z przedszkola "Słoneczna Kraina" w Łęgowie.

Pruszcz Gdański w nowoczesnej sieci rowerowej

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel podpisał umowę z Obszarem Metropolitalnym w sprawie przystąpienia do projektu Systemu Roweru Metropolitalnego.

I edycja konkursu "Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim"

Rusza I edycja konkursu dla mieszkańców województwa pomorskiego „Twoja ulubiona trasa rowerowa w województwie pomorskim”.

Spotkanie z doradcą zawodowym

Podejmując działania aktywizujące osoby długotrwale bezrobotne, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we współpracy z Gdańskim Urzędem Pracy organizuje spotkanie dla osób jw. z doradcą zawodowym

Akcja Twój Pies

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim w dniach 10.04.2017r. - 22.04.2017 r., wraz z 23 innymi jednostkami straży województwa pomorskiego, weźmie udział w skoordynowanej akcji edukacyjnej.

Zniszczenie słupka rowerowego

W nocy z 27 na 28 marca ok godz. 1.45 dwóch rowerzystów postanowiło w sposób nietypowy skorzystać z tzw. słupka rowerowego zainstalowanego w rejonie parku grillowego przy ul. Dworcowej.

Zostań policjantem

Chcesz zostać policjantem? Zapraszamy! Na początku zarejestruj się drogą mailową, po prostu wyślij email podając swoje imię, nazwisko i numer telefonu.

Projekt "Mieszkańcy Powiatu Gdańskiego aktywni zawodowo I"

Powiat Gdański przystępuje do realizacji projektu w ramach RPO WP 2014 - 2020 Poddziałanie 5.2.1
– Aktywizacja zawodowa osób pozostających bez pracy – mechanizm ZIT.

Ostatni tydzień na rejestrację paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która zachęca Polaków do wspierania uczciwych przedsiębiorców dzięki braniu paragonów fiskalnych, powoli dobiega końca.

Zaproszenie na Kongres Kultury Pomorskiej

W 2016 roku, w serii debat w cyklu Mapa i terytorium dokonano rozpoznania, które stało się bazą do przygotowania Kongresu. W ramach cyklu Region: Identyfikacja zostaną zaprezentowane efekty tych działań, m.in. Mapa kultury pomorskiej oraz wyniki ankiety Kultura na Pomorzu.

Wiosenne sprzątanie miasta

O ile aura na to pozwoli i nie wrócą śniegi, sprzątanie miasta powinno potrwać nie dłużej jak do końca marca.

Józef Waląg - relacja i nowe, nieznane dotąd zdjęcia

1 marca, z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, dwaj historycy z Pruszcza Gdańskiego: Jan Hlebowicz i Bartosz Gondek, udali się na Podkarpacie, aby w rok Księdza Józefa Waląga odszukać i przypomnieć tam ślady związane z pruszczańskim kapłanem.

"Kids speak" - międzynarodowy projekt w SP nr 3

W dniach 13-24 lutego 2017 r. Szkoła Podstawowa Nr 3 uczestniczyła w projekcie „Kids Speak”, który został zorganizowany przy współpracy z organizacją studencką AIESEC z filią w Gdańsku. W ramach projektu szkoła gościła dwoje studentów z Indonezji.

Krajowa Administracja Skarbowa

1 marca 2017 r. zostanie utworzona Krajowa Administracja Skarbowa w miejsce działających dotychczas struktur: administracji podatkowej, Służby Celnej i kontroli skarbowej.

Harmonogram Rady Seniorów

Przypominamy o dyżurach pełnionych przez Radę Seniorów Miasta Pruszcz Gdański w pokoju 11, I p. od godziny 14:00 do godziny 16:00.

Lodowisko tylko do wtorku

Jeszcze tylko do wtorku, 28 lutego, do godziny 20.30, można korzystać z lodowiska „Biały Orlik”.

Budowa pogotowia - jesteśmy wewnątrz

Budowa nowej siedziby Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego i PCPR w Pruszczu Gdańskim powoli przechodzi w kolejną, wewnętrzną fazę.

Inwestycje WiK

W ubiegłym roku pruszczańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK” wykonało prace na terenie miasta za 2,5 miliona złotych.

"Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam..."

Żołnierze I turnusu służby przygotowawczej do Narodowych Sił Rezerwowych odbywających szkolenie w 49 Bazie Lotniczej w dniu 10 lutego 2017 r. o godz. 12:00 złożą przysięgę wojskową na stadionie Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Metropolitalne Targi Pracy Pomorza 2017

2 marca 2017 r. (czwartek) w godzinach 10:00-16:00, w Amberexpo, w Gdańsku przy ul. Żaglowej 11 odbędą się Metropolitarne Targi Pracy.

Planowane zmiany w kursowaniu autobusów

Po rozmowach z ZTM, Miasto Pruszcz Gdański wynegocjowało większy autobus na bardzo mocno przeciążonym porannym kursie linii 107 w kierunku Ronda Kociewskiego.

Program Maluch plus 2017

Miasto Pruszcz Gdański otrzymało dofinansowanie na budowę miejskiego żłobka na Osiedlu Bursztynowym w kwocie 1,2 mln zł.

Moc atrakcji w Pruszczu Gdańskim

Koncerty, jarmark i pokazy rekonstruktorskie – Centrum Kultury i Sportu zdradza co będzie się działo w naszym mieście. 

Plan działania MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej mający swą siedzibę przy ul. Niepodległości w Pruszczu Gdańskim stworzył plan działań na rok 2017 r. Głównymi założeniami jest kontynuacja i rozwinięcie rozpoczętych już w latach ubiegłych akcji i kampanii.

Uwaga, kruchy lód!

W związku z dodatnimi temperaturami prosimy i przestrzegamy przed wchodzeniem na miejski stawek w parku przy ulicy Mickiewicza.

Narodowa Loteria Paragonowa

Tankuj, rejestruj paragony i wygrywaj. Do marca premiowana jest branża paliwowa.

Instalacja odnawialnych źródeł energii przy budynkach użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański - wyniki ankiety

Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ankiety dotyczącej projektu pt.: "Instalacja odnawialnych źródeł energii przy budynkach użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański, Gminie Pszczółki i Gminie Suchy Dąb".

Plany nowego cmentarza

W związku z pytaniami Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, interesujących się ewentualnym powstaniem kolejnego cmentarza, Urząd Miasta Pruszcz Gdański informuje o planach dotyczących tej inwestycji.

Informacja dla hodowców drobiu

Główny Lekarz Weterynarii informuje o występowaniu wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), podtypu H5N8. Choroba wystąpiła dotychczas u ptaków dzikich lub/i u drobiu w Polsce, Chorwacji, Szwajcarii, Danii, Holandii, Austrii, Bułgarii, w Niemczech oraz na Węgrzech.

Druki PIT 36 i 37 do pobrania w Urzędzie Miasta

Wzorem lat ubiegłych, zapraszamy mieszkańców do pobrania druków PIT-36 i PIT-37 (wraz z broszurą informacyjną), które dostępne są w holu budynku Urzędu Miasta Pruszcz Gdański.

Wielka Orkiestra Świątecznej pomocy z SP Nr 3

Szkoła Podstawowa Nr 3, zaprasza 14 stycznia (sobota, od godziny 12.00) do rozpoczęcia zabawy finałowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Raport z akcji odsnieżania od 04.01.17 r. - 09.01.17 r.

Publikujemy raport za zadania wykonywane w okresie od  04 do 09 stycznia 2017 r. w zakresie utrzymanie dróg i chodników, za które odpowiada Gmina Miejska Pruszcz Gdański.

25. Finał WOŚP w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel, Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 oraz Centrum Kultury
i Sportu w Pruszczu Gdańskim serdecznie zapraszają na XXV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lodowisko w Pruszczu Gdańskim

Jeżeli minusowe temperatury się utrzymają w najbliższy czwartek/piątek ruszy lodowisko przy Szkole Podstawowej nr 3. Ceny korzystania z obiektu i wypożyczenia sprzętu pozostaną bez zmian.

Bal Burmistrza

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas I-III szkoły podstawowej na bal karnawałowy. Impreza odbędzie się 11 stycznia 2017 r.

Basen ZS nr 4 podczas ferii

Godziny funkcjonowania basenu przy ZS nr 4 podczas ferii zimowych.

Kampania "Pomagaj mądrze"

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim prowadzi kampanię pod hasłem "Pomagaj Mądrze".

Komunikat dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Zmiana godzin pracy kasy w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański w dniu 30 grudnia 2016 r.

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2016 roku

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego przyznał nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2016 roku Panu Bogdanowi Groth.

Świąteczna Sesja Rady Miasta

W dniu 15.12.2016 r. w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta odbyła się XXVII zwyczajna i XXVIII budżetowa sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański.

Kolejny defibrylator w przestrzeni publicznej Pruszcza Gdańskiego

Skrzyżowanie ulic Grunwaldzka/Zastawna to jeden z najruchliwszych i potencjalnie najniebezpieczniejszych węzłów komunikacyjnych w Pruszczu Gdańskim. Dziś w ramach inicjatywy społecznej, w biurowcu przy ulicy Grunwaldzkiej 42a, zajmowanym przez Energa Wytwarzanie SA, który sąsiaduje z w/w newralgicznym skrzyżowaniem, pojawił się ogólnodostępny, automatyczny defibrylator, zwany w skrócie AED.

Pruszcz Gdański 2017 – dobry budżet zrównoważonego miasta

Budżet Miasta Pruszcz Gdański to 141 milionów złotych. Ponad 23 miliony przeznaczone zostaną na inwestycje. To porównywalnie lub więcej do miast dwa razy większych od 28,5-tysięcznego Pruszcza Gdańskiego.

Instalacja odnawialnych źródeł energii przy budynkach użyteczności publicznej w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, zapraszamy Państwa do wyrażenia swojej opinii poprzez wypełnienie ankiety, na temat możliwości zainstalowania odnawialnych źródeł energii przy budynkach użyteczności publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Gdańsku i Słupsku zapraszają na spotkania informacyjne dla osób planujących założenie działalności gospodarczej.

Punkty Informacyjne Funduszy Europejskich w Gdańsku i Słupsku w ramach cyklu „Środa z Funduszami" zapraszają na spotkania informacyjne organizowane 7 grudnia, poświęcone zagadnieniom związanym
z zakładaniem działalności gospodarczej przy wsparciu Funduszy Europejskich w perspektywie finansowej
na lata 2014-2020.

Loteria Paragonowa

Już od dzisiaj, tj. 23 listopada 2016 r., każdy uczestnik Narodowej Loterii Paragonowej może zarejestrować swoje paragony fiskalne za pomocą specjalnej aplikacji, która umożliwia oddawanie zgłoszeń bez wpisywania ręcznie danych z dowodów zakupu towarów i usług.

Zaproszenie

Zapraszamy do uczestnictwa w prezentacji ,,Wsparcie dotacyjne na rozwój energetyki odnawialnej dla małych i średnich przedsiębiorstw”.

Każdy Polak będzie mógł podzielić się jedzeniem!

Prawie 9 milionów ton jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności. 25-27 listopada odbędzie się kolejna zbiórka.

Ogłoszenie o naborze

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy: Animator lokalny w Ośrodku Wsparcia Ekonomii Społecznej Dobra Robota realizowanym w ramach RPO WP 2014-2020, OP 6, Działanie: 6.3, Poddziałanie 6.3.1

Spotkanie informacyjne w Gdyni: „Fundusze Europejskie w perspektywie 2014-2020 dla organizacji pozarządowych”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza na spotkania informacyjne organizowane 29 listopada 2016 r., poświęcone zagadnieniom wsparcia organizacji pozarządowych z Funduszy Europejskich na lata 2014-2020.

Jak pozyskać dotację z programu ERASMUS+

Praktyczne warsztaty z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Pruszcz Gdański wyróżniony!

Nasze miasto zajęło 6 miejsce w ogólnopolskim rankingu „Jednostek Samorządu Terytorialnego Zrównoważonego Rozwoju”.

Projekt budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański został wyłożony do publicznego wglądu

Burmistrz  Pruszcza Gdańskiego zawiadamia, że projekt budżetu Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na rok 2017 wraz z projektem uchwały w sprawie wieloletniej prognozy finansowej Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański na lata 2017 - 2029 został wyłożony do publicznego wglądu.

Spotkanie z pracodawcą w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim zaprasza osoby poszukujące pracy na spotkanie organizowane wspólnie z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku z pracodawcą – przedstawicielem firmy „Spedimex Sp. z o. o.”.

Seniorzy młodzi duchem

Prawie 300 osób bawiło się na tegorocznym Balu Seniora.

Komunikat

Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim przypomina osobom posiadającym groby swoich bliskich lub miejsca rezerwowe na cmentarzu komunalnym przy ul. Spokojnej w Pruszczu Gdańskim o konieczności wnoszenia opłat z tytułu przedłużenia ważności grobów i miejsc rezerwowych.

Jesteś byłym lub byłeś obecnym stypendystą? Weź udział w konkursie „Sukces zaczyna się od stypendium” i zdobądź czytnik e-booków!

Pokaż, co Tobie dało uzyskanie stypendium, tworząc krótki film lub fotokast, inspirujący innych.

Rozstrzygnięcie konkursów: Najpiękniejsza posesja, najpiękniejszy balkon Pruszcza Gdańskiego, Rodzinny Ogród Działkowy oraz Działka.

Komisja konkursowa w skład, której wchodzą Radni Rady Miasta Pruszcz Gdański oraz pracownicy Urzędu Miasta wyłoniła zwycięzców kolejnej edycji konkursów: Najpiękniejsza posesja, najpiękniejszy balkon Pruszcza Gdańskiego, Rodzinny Ogród Działkowy oraz Działka.

W dobrym kierunku. Bezrobotni zdobędą nowe kwalifikacje

Dokładnie 140 bezrobotnych powyżej 30 roku życia będzie mogło skorzystać z pomocy w ramach projektu „Wspieranie zatrudnienia bezrobotnych gdańszczan w branży transportowo-logistycznej oraz u lokalnych przedsiębiorców”.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności

W związku z pojawieniem się na terenie miasta osób podających się za pracowników socjalnych i podejmujących próby wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców informujemy, iż każdy pracownik socjalny zatrudniony w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim posiada legitymację służbową, którą jest zobowiązany okazać na prośbę osoby zainteresowanej.

Złota medalistka w judo z wizytą u Burmistrza

Za sprawą młodej Pruszczanki, 24 września 2016 w stolicy Chorwacji, zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Judoczka Karolina Tałach wygrała zawody Grand Prix w Zagrzebiu. Dzięki wygranej nasza złota judoczka awansowała w światowym rankingu judo w kategorii do 63 kilogramów seniorów na 35 miejsce.

Demokracja jaką poznałem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Wawrzyńcem Rozenbergiem w Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Weź paragon ze sobą

Pod hasłem „Weź paragon ze sobą” w całym kraju rusza ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Finansów. Akcja ma uświadomić Polakom z czym wiąże się nie wydawanie paragonów fiskalnych na stacjach paliwowych i nie zabieranie ich ze sobą w przypadku otrzymania. Kampania prowadzona będzie od września do listopada 2016 roku.

Bezpieczna droga do szkoły

Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim przeprowadziła akcję "Bezpieczna droga do szkoły" w dniach 01.09.2016 r. - 16.09.2016 r.

Obchody Dnia Sybiraka

Dzieci, młodzież, mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego, służby mundurowe oraz władze samorządowe oddały hołd Polakom zesłanym i poległym na Syberii.

UWAGA! Toksyczne lipy węgierskie

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska informuje, że zaobserwowano zjawisko toksyczności lipy węgierskiej (srebrzystej). Jest ona szczególnie niebezpieczna dla pszczół i trzmieli.

Bezpłatne szkolenia zawodowe dla młodych mieszkańców Pruszcza

Ruszył nabór do projektu "Aktywuj siebie-stop bierności" współfinansowanego z Unii Europejskiej.

Przegląd instalacji gazowej „JESIEŃ 2016”

Od 4 do 6 października 2016 roku Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział w Gdańsku prowadzić będzie akcję przewonienia gazu ziemnego, która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności w instalacjach gazowych.

PEC obniża stawki za ciepło

Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze PEC Sp z o.o. zatwierdziło nowe ceny i stawki za ciepło. Od 1 października będzie taniej o 8,5%. Obniżka jest możliwa, ponieważ firma obniżyła koszty swojej działalności oraz zwiększyła grono odbiorców ciepła.

Ogłoszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Ogłoszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego w sprawie zgłaszania kandydatur do nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w roku 2016.

Utrudnienia w ruchu pieszym

Informujemy, że z uwagi na konieczność wymiany drewnianego pokładu na mostku przy Urzędzie Miasta będzie on zamknięty dla ruchu pieszego.

Informacja dot. opłat za korzystanie ze środowiska

Przekazujemy informację z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego dot. uregulowań prawnych w zakresie opłat za korzystanie ze środowiska.

Bezpieczna droga do szkoły

Zgodnie z planem akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły” Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim w dniach 16-17.08.2016 r. zrealizowała pierwszy etap akcji obejmujący kontrolę infrastruktury drogowej w rejonie szkół na terenie naszego miasta.

Bezpłatne kursy zawodowe

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy realizuje projekt na rzecz aktywizacji zawodowej młodzieży – OBUDŹ SWÓJ POTENCJAŁ.

Msza Święta za Pawła

W związku z wiadomością o tragicznej śmierci Pawła Parzymiesa informujemy, że Msza Święta za Pawła odprawiona zostanie jutro (środa 27 lipca) o godzinie 13.00, w Kościele p.w Błogosławionego Michała Kozala w Pruszczu Gdańskim.

Kondolencje

Leszkowi Parzymiesowi i Jego Rodzinie wyrazy najgłębszego współczucia i słowa wsparcia w trudnych chwilach po tragicznej śmierci syna Pawła.

Nagroda za twórczość artystyczną – teraz w Pruszczu Gdańskim

Radni Miasta Pruszcz Gdański przegłosowali na dzisiejszej sesji nową, doroczną Nagrodę Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Pomóż nam zadbać o bezpieczeństwo. Sprawdź czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie! Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa!

W wakacje zbieraj paragony z restauracji i wygraj Insignię

Od 1 lipca 2016 r. zmieniono branżę premiowaną w Narodowej Loterii Paragonowej na „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów". Do końca września zbieraj paragony fiskalne z restauracji, barów, lodziarni, kawiarni i pizzerii oraz rejestruj je na stronie loterii.

Autobus energetyczny w Pruszczu Gdańskim

21 czerwca 2016 r.  nasze miasto odwiedzi Autobus Energetyczny - ogólnodostępna wystawa z funkcjami praktycznego laboratorium, w którym przedstawione są nowoczesne, energooszczędne rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej.

Remont wieży kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego

Trwa remont wieży najstarszego i najbardziej znanego zabytku Pruszcza Gdańskiego – XIV wiecznego kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. 288 000 zł na remont pochodzi ze środków Miasta Pruszcz Gdański.

XX uroczysta sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański

W dniu dzisiejszym w związku z nadchodzącymi XXVII Dniami Pruszcza Gdańskiego, odbyła się uroczysta XX sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański.

Sesja plenerowa na terenie cukrowni

Wraz z pruszczańskim środowiskiem fotograficznym mamy zaszczyt zaprosić na współorganizowaną przez miasto Pruszcz Gdański fotograficzną sesje plenerową, która odbędzie się dnia 23.06.2016 r. na terenie cukrowni.

Nazwy nowych ulic w Pruszczu Gdańskim

Rada Miasta Pruszcz Gdański podjęła  uchwałę nadającą nazwy nowych ulic w Pruszczu Gdańskim.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza na bezpłatne konsultacje w Kolbudach

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku (Agencja Rozwoju Pomorza SA) zaprasza
na bezpłatne konsultacje w zakresie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego.

Jabłka na dębie w Pruszczu Gdańskim

Chociaż każdy z nas zna przysłowie o gruszkach na wierzbie, to już niewielu z nas słyszało o jabłkach na dębach. W parku przy ul. Dworcowej w Pruszczu Gdańskim na jednym z dębów zaobserwować można to ciekawe zjawisko.

Zbiórka pamiątek dla Muzeum Historii Polski

Muzeum Historii Polski rozpoczyna ogólnopolską akcję zbierania pamiątek historycznych - „Małe Wielkie Historie”. Zbiórka zainaugurowana zostanie w Noc Muzeów 14 maja br. w kilku miastach Polski. Akcja kontynuowana będzie w następnych miesiącach, a jej podsumowanie nastąpi w Święto Niepodległości.

Zmiana terminu przyjęć interesantów przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Informujemy, że zmianie uległ termin przyjmowania interesantów przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego w maju.

Wydłużone godziny pracy Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim informuje, iż w dniach 28 i 29 kwietnia oraz 2 maja 2016 r. tj. w ostatnich dniach terminu składania zeznań podatkowych Urząd będzie czynny  w godzinach od 7.30 do 18.00.

Starogard Gdański – nowy standard w położnictwie

Oddział Ginekologiczno – Położniczy starogardzkiego szpitala, z którego usług korzysta wiele mieszkanek Powiatu Gdańskiego i Miasta Pruszcz Gdański, od kilku tygodni może się poszczycić specjalistycznym systemem nadzoru położniczego, który zwiększy standard opieki okołoporodowej w placówce.

„PEC” pomaga uwolnić się od niebezpiecznych „junkersów”.

Od początku sezonu grzewczego odnotowano w Polsce ponad 3800 interwencji związanych z zatruciami czadem. Dla 50 osób ratunek nadszedł zbyt późno. Często przyczyną nieszczęść były gazowe podgrzewacze wody, czyli tzw. „junkersy”.

Sprawdź zanim podpiszesz umowę

PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o. o. informuje, że umowy na dostawę gazu podpisywane są wyłącznie w placówkach firmy.

Akcja charytatywna „Nie jest kolorowo”

Stowarzyszenie Traugutt.org z Pruszcza Gdańskiego jest organizatorem akcji charytatywnej „Nie jest kolorowo”, polegającej na przeprowadzeniu zbiórki przyborów szkolnych na terenie województwa pomorskiego i przekazanie ich uczniom polskich szkół na Wileńszczyźnie. Zbiórka odbędzie się w dniach 9-22 maja 2016 r. na terenie pomorskich placówek edukacyjnych oraz w wyznaczonych punktach w wielu miejscowościach naszego regionu.

PIT za 2015 rok

Ministerstwo Finansów przygotowało wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (PFR) za rok 2015, które wystarczy tylko pobrać, podpisać i wysłać.

Prestiżowa nagroda foto dla Pruszczanina

Pruszczanin Bogdan Groth zdobył drugie miejsce w prestiżowym konkursie fotograficznym „Chrzest Polski – kronikarze piszą, fotografowie interpretują”.

Mieszkanka Pruszcza w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni ogłosił listę zakwalifikowanych sztuk do finału Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej. Wśród nominowanych autorów znalazła się pruszczanka - Pani Iwona Korszańska ze sztuką „Pawi tren”. 

Informacja

Gmina Miejska Pruszcz Gdański złożyła wczoraj na Komendzie Powiatowej Policji zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez podpalenie poniemieckiego hangaru z 1943 roku, położonego przy ulicy Powstańców Warszawy.

Ocalmy od zapomnienia historie mieszkańców Pruszcza Gdańskiego

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna i Katolickie Szkoły Niepubliczne podejmują starania o zachowanie historycznego dziedzictwa poprzez digitalizację starych dokumentów i fotografii mieszkańców naszego miasta.

Fundusz Akumulator Społeczny – zasili inicjatywy Pomorzan!

Zachęcamy do udziału w kolejnym konkursie grantowym Funduszu Akumulator Społeczny, współfinansowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO.

Godzina dla Ziemi (60+)

Pragniemy zaprosić wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do udziału w promującej ideę ochrony środowiska akcję WWF – Godzina dla Ziemi.

Nabór na wolne stanowisko pracy w Zakładzie Nieruchomości Komunalnych

Zakład Nieruchomości Komunalnych w Pruszczu Gdańskim - Samorządowy Zakład Budżetowy z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 71A ogłasza nabór na wolne stanowisko pracy Referent ds. techniczno-budowlanych.

Porządki na cmentarzu

Urząd Miasta Pruszcz Gdański i administrator cmentarza przy ulicy Spokojnej infromują o porządkach na cmentarzu.

500 000 zł dotacji na remont wieży kościoła P.W Podwyższenia Krzyża Św.

Ponad 300 000 zł dotacji z kasy Miasta Pruszcz Gdański, 120 000 zł z Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego oraz 80 000 zł z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, przeznaczono na remont wieży najstarszego i najbardziej znanego zabytku Pruszcza Gdańskiego – XIV wiecznego kościoła P.W Podwyższenia Krzyża Św.

Zwiększenie dofinansowania na Obwodnicę Pruszcza Gdańskiego

Miasto Pruszcz Gdański otrzymało decyzją Zarządu Województwa Pomorskiego podwyższenie dofinansowania z 63,86 % na 69,19 %, które skutkuje przekazaniem do kasy Pruszcza Gdańskiego kwoty 3 243 785 złotych.

Uwaga! - początek remontu skrzyżowania ulic Raciborskiego i Grunwaldzkiej

Według zapowiedzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, będącej inwestorem przebudowy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim, pierwsze prace przy tym newralgicznym skrzyżowaniu i zarazem zmiana organizacji ruchu nastąpią już we wtorek 15 marca br.

Kwalifikacja wojskowa w Pruszczu Gdańskim

Urząd Miasta Pruszcz Gdański informuje, że trwa kwalifikacja wojskowa mężczyzn urodzonych w 1997 r. Obowiązkowi stawienia się do kwalifikacji wojskowej podlegają także mężczyźni urodzeni w latach 1992 – 1996, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Wiele nowości na Sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański

Założenia Budżetu Obywatelskiego, Rada Seniora, dotacja na remont gotyckiego kościoła, pieniądze na Letnią Scenę Teatru Wybrzeże, niezmienione stawki za wodę  i stacje naprawy  rowerów. Do tego dodatkowe środki zewnętrzne dla miasta i nowy żłobek. To wszystko na jednej Sesji Rady Miasta – dziś w Mieście Pruszcz Gdański.

Strażnicy promują Strefy Zamieszkania

W tym tygodniu Straż Miejska Miasta Pruszcz Gdański rozpoczęła kampanię edukacyjną, mającą na celu rozpropagowanie zasad i przepisów, obowiązujących na obszarach objętych znakiem „Strefa Zamieszkania”

Znamy założenia Budżetu Obywatelskiego Miasta Pruszcz Gdański na rok 2017

Burmistrz i Radni Miasta Pruszcz Gdański pracują nad założeniami Budżetu Obywatelskiego 2017.

Badanie jakości powietrza – są wstępne wyniki

Urząd Miasta rozpoczął w grudniu akcję badań jakości powietrza na terenie Pruszcza Gdańskiego. Znamy pierwsze wyniki pomiarów, przeprowadzane w okresie grzewczym.

Dzień z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery

W związku z działaniami aktywizującymi osoby bezrobotne z terenu miasta Pruszcz Gdański, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim organizuje spotkanie dla osób jw. z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim.

Stypendia dla dzieci w ciężkim stanie klinicznym

Program Pomocy Dzieciom jest skierowany do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujących się dziećmi, które wskutek choroby lub wypadku znalazły się w ciężkim stanie klinicznym.

Psia reklama Pruszcza Gdańskiego

Młyn, Faktoria, Biblioteka - Pruszcz Gdański ma coraz więcej miejsc, których sława wykracza poza granice miasta. Od pewnego czasu dołącza do nich psi park sąsiadujący z wiaduktem w ciągu ulicy Chopina.

Lodowisko ponownie otwarte

W związku ze zmianą warunków pogodowych informujemy, że od dnia dzisiejszego (tj. 05.02.2016 r.) uruchomione zostaje ponownie lodowisko miejskie.

Informacja

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim dotycząca rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2015 rok.

Wierzby przy kanale

Na terenie Pruszcza Gdańskiego trwa akcja usuwania jemioły z drzew. Podczas wykonywania prac na trzech okazałych rozmiarów, wiekowych wierzbach płaczących okazało się, że drzewa mają rozległą próchnicę drewna wewnątrz pni. Zaobserwowano obecność grzybów powodujących zgniliznę drewna.

Przerwa w funkcjonowaniu lodowiska

W związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi lodowisko „Biały Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 3 zostało zamknięte do odwołania.

Konsultacje społeczne

W dniach 2 i 9 lutego 2016 roku w godz. 16.00-18.00 w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Wita Stwosza 4 odbędą się konsultacje społeczne z mieszkańcami powiatu gdańskiego.

Lodowiskio ponownie otwarte

W związku ze zmianą warunków pogodowych informujemy, że od dnia dzisiejszego (tj. 01.02.2016 r.) uruchomione zostaje ponownie lodowisko miejskie.

A może – krótkofalówka?

Pruszczański krótkofalowiec, Edmund Michaelis poszukuje osoby, które chciałyby dołączyć do radiofalowców – nadawców i nasłuchowców działających w Powiecie Gdańskim i Pruszczu Gdańskim.

Ułani Zaniemeńscy w Pruszczu Gdańskim

Można ich zobaczyć na większości uroczystości w Gdańsku i szczególnie w Pruszczu Gdańskim. Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. Pułku 4 Ułanów Zaniemeńskich jest stowarzyszeniem nawiązującym do tradycji jazdy II Rzeczypospolitej, skupiającym miłośników koni, historii i przygody.

Lodowisko chwilowa przerwa

Panujące od kilku dni wysokie temperatury zakończyły pierwszy tegoroczny okres użytkowania Białego Orlika w Pruszczu Gdańskim.

Zarząd Nieruchomości Komunalnych 2015/2016

Co słychać w Zarządzie Nieruchomości Komunalnych w Pruszczu Gdańskim?

Warto zbierać paragony od lekarza i dentysty

Prywatna praktyka lekarska i dentystyczna to kolejna branża premiowana w Narodowej Loterii Paragonowej. Każdy, kto od stycznia do marca tego roku będzie zbierać paragony fiskalne z wizyt u lekarza i dentysty oraz zarejestruje je na stronie loterii, weźmie udział w losowaniu dodatkowej nagrody specjalnej.

Noworoczne porządki w Pruszczu Gdańskim

Styczeń to dla miejskich służb zajmujących się utrzymaniem miasta czas wielu ciekawych zajęć.

Uwaga! Zmiana administratora cmentarzy

Od 1 stycznia 2016 r. administratorem cmentarzy komunalnych w Pruszczu Gdańskim jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe „ZIELEŃ” z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 27 w Pruszczu Gdańskim.

24. Finał WOŚP !

Podczas tegorocznego, finału WOŚP w Pruszczu Gdańskim zebrano rekordową kwotę 28 949 złotych i 51 groszy!

Nieodpłatna pomoc prawna

Na podstawie ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 roku o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej z dniem 1 stycznia 2016 roku uruchomiono cztery punkty nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej na terenie Powiatu Gdańskiego.

Z nowym rokiem bezpiecznie do szkoły

Od poniedziałku Straż Miejska Miasta Pruszcz Gdański patroluje i zapewnia bezpieczeństwo w okolicy szkół.

Spotkanie informacyjne programu UE "Europa dla obywateli"

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarach społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej, na bezpłatne szkolenie, które odbędzie się w dniu 20 stycznia w Gdyni.

Giełda w Pruszczu nie zakończy działalności!

W efekcie kilkudniowych rozmów Burmistrza Janusza Wróbla w przedstawicielami Sił Zbrojnych RP, dziś w gabinecie burmistrza odbyło się spotkanie kupców działających na terenie Giełdy Samochodowej z zastępcą dowódcy 49 BLot Adamem Foremnym.

Zmiana organizacji ruchu

Gmina Miejska Pruszcz Gdański informuje, iż od dnia jutrzejszego tj. od 23.12.2015r. zostanie przywrócony 2 etap zatwierdzonej organizacji ruchu.

Sprzedaż karnetów na basen

Od 04.01.2016r. rozpocznie się sprzedaż karnetów na krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej nr 3, na okres: 02.01.2016 r. - 30.06.2016 r., w godzinach od 9:00 do 13:00, sala nr 13 (parter, środkowy holl).

Badania powietrza w Pruszczu Gdańskim

Na osiedlu Nad Radunią w Pruszczu Gdańskim pojawiła się stacja pomiaru jakości powietrza.

Konferencja na temat Funduszy Europejskich

Agencja Rozwoju Pomorza zaprasza na konferencję, podczas której zaprezentuje m.in. zadania Instytucji Pośredniczącej w ramach RPO WP 2014 – 2020 oraz najbliższe wyzwania stojące przed instytucją w nowym roku.

Wizyta uczniów SP nr 3

7 grudnia 2015 r. z wizytą do Urzędu Miasta, wybrała się klasa IIIa ze Szkoły Podstawowej nr 3. Uczniowie mieli okazję zadać kilka pytań Burmistrzowi, zwiedzić Urząd Miasta i dowiedzieć się jak funkcjonują oraz za co odpowiedzialne są poszczególne referaty.

„Żółta kartka” dla właścicieli psów

Straż Miejska wraz z Urzędem Miasta w Pruszczu Gdańskim rozpoczęła akcję ostrzegawczą „żółta kartka” dla właścicieli za niesprzątanie po swoich psach. Na razie będą upomnienia, natomiast w krótce za wykroczenie grozi mandat karny nawet do wysokości 500 zł.

Mamy zegar w centrum miasta!

W Pruszczu Gdańskim na skrzyżowaniu ulic Chopina i Grunwaldzkiej stanął nowy zegar.

Piece pod lupą Straży Miejskiej

Od 1 grudnia Straż Miejska Miasta Pruszcz Gdański ruszy z akcją prewencyjną, dotyczącą śmieci i odpadów, spalanych w piecach pruszczańskich domków jednorodzinnych.

Nowa płyta na rocznicę Edith Piaf - French Touch

Artyści z Pruszcza Gdańskiego rozpoczęli promocje albumu "French Touch" nagranego z okazji przypadających 19 grudnia 2015 setnych urodzin ikony francuskiej piosenki - Edith Piaf.

Dni Otwarte Młodzieżowego Centrum Kariery OHP

Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Pruszczu Gdańskim zaprasza wszystkich zainteresowanych na Dni Otwarte

Nowy zegar w centrum miasta

Wiemy jak będzie wyglądał zegar, który stanie do końca listopada na skrzyżowaniu ulic Chopina i Grunwaldzkiej w Pruszczu Gdańskim.
 

Badanie poziomu satysfakcji pacjenta

Narodowy Fundusz Zdrowia podjął inicjatywę, której celem jest zbadanie poziomu satysfakcji pacjenta. W dniu 5 listopada rozpoczął się pierwszy etap niniejszego programu w postaci badania pilotażowego pacjentów.

Pruszcz Gdański – będzie nowy zegar

Do końca listopada na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim stanie nowy miejski zegar o unikatowej konstrukcji.

Rada Seniora Miasta Pruszcz Gdański

Przy Radzie Miasta Pruszcz Gdański powstanie już wkrótce Rada Seniora Miasta Pruszcz Gdański. W urzędzie trwają prace nad projektem uchwały, który zostanie przedstawiony do konsultacji społecznych.

Przyjdź do Faktorii i zdobądź zaproszenia do Teatru Wybrzeże

Już od najbliższego weekendu w soboty oraz niedziele odwiedzając Faktorię i kupując bilety na sumę minimum 40 złotych otrzymać będzie można podwójne zaproszenie do Teatru Wybrzeże.

Dzień z doradcą zawodowym Młodzieżowego Centrum Kariery

W związku z działaniami aktywizującymi osoby bezrobotne z terenu  miasta Pruszcz Gdański, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje spotkanie we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery i Punktem Pośrednictwa Pracy w Pruszczu Gdańskim.

Sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności

W związku z planowanym na szczeblu krajowym ćwiczeniem Renegade-Sarex 15/II, w dniu 13.10.2015 r. nastąpi sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

Konsultacje społeczne

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego informuje, że w dniu 21 października 2015 roku o godz. 15-17 w Sali nr 1 Urzędu Miasta, odbędą się konsultacje społeczne  dotyczące dokumentacji projektowej.

Utrudnienia drogowe

Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim informuje, iż w dniu 14 października 2015 r. rozpoczną się prace drogowe w związku z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Kopernika, Orzeszkowej i Emilii Plater w Pruszczu Gdańskim.

Pierwsze rodziny zamieszkały w nowym TBS – wkrótce plany następnego!

Od poniedziałku trwa wydawanie kluczy w nowym budynku TBS, którego oficjalne otwarcie odbyło się dziś w południe.

Sprzątanie pruszczańskich ulic

Informujemy, że 16 października 2015 r. w godzinach od 18.00 do 22.00 nastąpi sprzątanie ulic osiedlowych: Nad Radunią, Wybickiego, Kołłątaja, Bogusławskiego i Żeromskiego.

Dzień z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy

Podejmując działania aktywizujące osoby długotrwale bezrobotne – klientów MOPS, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Gdańsku spotkanie dla osób jw. z doradcą zawodowym PUP.

W pruszczańskich szkołach ruszyły zdroje

Od poniedziałku w Zespole Szkół nr 4 i Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim pojawiły się zdroje z wodą do picia. Wodę dostarcza pruszczańska spółka wodno – kanalizacyjna WiK.

Konsultacje kardiologiczne

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z konsultacji kardiologicznych, które zostaną przeprowadzone w dniu 13 września 2015 r. na deptaku przy Alei Księdza Józefa Waląga.

Akcja przewonienia gazu ziemnego Jesień 2015

Informujemy, że Polska Spółka Gazownictwa Oddział w Gdańsku przeprowadzi w dniach 06-08 października 2015 r. na terenie miasta i gminy Pruszcz Gdański akcję przewonienia gazu ziemnego "Jesień 2015", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Zmiana godzin pracy Urzędu Skarbowego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim uprzejmie informuje, iż od dnia 1 września 2015 roku w związku z ujednoliceniem godzin pracy wszystkich urzędów skarbowych woj. pomorskiego następuje zmiana godzin pracy Urzędu.

Pruszcz Gdański – w hołdzie „Solidarności”

Porozumienia Sierpniowe, Strajki, 13 Grudnia 1981. 35 lat temu Pruszcz Gdański był jednym z wybrzeżowych bastionów, w których wykuwała się 35 lat temu  legenda „Solidarności”.

„Ciśnienie na Życie” odwiedzi Pruszcz Gdański

Już 7 i 8 września w Pruszczu Gdańskim w mobilnym centrum badań „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 18:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia.

Prośba o wsparcie "życia pełnego dźwięków"

Prosimy o zapoznanie się z treścią apelu rodziców Julii i Dominika. U dzieci stwierdzono niedosłuch odbiorczy/niedosłuch zmysłowo-nerwowy.

Sprzedaż karnetów

Od 27 sierpnia rozpocznie się sprzedaż karnetów na krytą pływalnię przy Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Matejki 1 na okres: 01.09.2015 rok - 30.12.2015 rok w godzinach:  od  9:00 do 13:00, sala nr 13 (parter, środkowy holl).

I edycja Szkoły Liderów i Liderek Pomorskiej Sieci Centrów Organizacji Pozarządowych

W dniach 4-5 września 2015 roku trenerzy i trenerki z całej Polski przeprowadzą w województwie pomorskim cykl szkoleń o bardzo różnorodnej tematyce. Podczas dwudniowego spotkania Pomorskiej Szkoły Liderów/ek pomorscy społecznicy będą mogli wziąć udział w jednym z dziewięciu warsztatów.

Zmiana organizacji ruchu autobusów

Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim informuje, iż w związku z inwestycją polegającą na budowie ulicy Emilii Plater w miejscowości Pruszcz Gdański została zmieniona organizacja ruchu autobusów.

Lipa w rękach ogrodników

Referat Gospodarki Komunalnej rozpoczął formowanie lip, rosnących przy ulicy Dąbrowskiego. Pod koniec tygodnia ogrodnicy będą podcinać inne drzewa tego gatunku, rosnące na ulicach i skwerach miasta.

Spotkanie Informacyjne

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego (Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej, Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Departament Programów Regionalnych) we współpracy z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej, serdecznie zapraszają na spotkanie informacyjne pt. „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2016 i inne możliwości finansowania dla organizacji pozarządowych na lata 2014-2020.”

Pracowite wakacje dla ambitnych nauczycieli

Katolickie Szkoły Niepubliczne uczestniczą w projekcie "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej". Projekt stanowi dodatkowe źródło dofinansowania dla Akcji 1 Mobilność kadry programu Erasmus+ Edukacja Szkolna.

Źródełka w pruszczańskich szkołach

Trwa wybór urządzeń z których można pić wodę. Źródełka zostaną zainstalowane w dwóch szkołach na terenie miasta: Szkole Podstawowej nr 3 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1.

1579 drzew w Pruszczu Gdańskim

Referat Gospodarki Komunalnej podsumował liczbę nasadzeń drzew, jakich dokonano w 2014 roku na terenie miasta. W Pruszczu Gdańskim zasadzono rekordową liczbę 1579 drzew.

Pruszcz w czołówce rankingu Rzeczpospolitej

Miasto Pruszcz Gdański zajęło bardzo wysoką, szóstą lokatę w kategorii najlepszych gmin miejsko-wiejskich w prestiżowym Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej za rok 2015.

Będą nowe iluminacje!

Pruszcz Gdański wciąż się rozrasta, w związku z tym trwają prace nad rozbudową istniejącego systemu iluminacji miejskich o nowe elementy, które przyozdobią nie tylko centrum miasta, ale również wybrane osiedla mieszkaniowe.

Można się już kąpać!

Informujemy, że woda w miejscu wykorzystywanym do kąpieli na rzece Raduni przy ulicy Zastawnej na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w Pruszczu Gdańskim jest przydatna do kąpieli.

Sprawdź, czy twój kontrahent jest czynnym podatnikiem VAT

Od 26 czerwca br. podatnicy mogą sprawdzić, czy ich kontrahenci są czynnymi podatnikami VAT.

Zabytkowy mur do remontu

Powiat Gdański przygotowuje dokumentację, niezbędną do remontu jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów ulicy Grunwaldzkiej w Pruszczu Gdańskim – zabytkowego, metalowo – ceglanego muru, oddzielającego od ulicy budynek NZOZ przy ulicy Grunwaldzkiej 25, czyli dawny szpital Dr Wiedemanna.

Targi Edukacji i Pracy w Pruszczu Gdańskim

17 czerwca 2015r. w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim odbyły się Targi Edukacji i Pracy pn.: „Nauka, praca - przyszłość”, zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim (CEiPM Gdańsk).

Bezpłatne spotkania i szkolenia

Zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych spotkaniach i szkoleniach organizowanych w najbliższym czasie przez Agencję Rozwoju Pomorza.

W wakacje uczniowie KSN odpoczywają, a nauczyciele się kształcą.

Dzięki Programowi Operacyjnemu Wiedza Edukacja Rozwój od 31 grudnia 2014 r. Katolickie Szkoły Niepubliczne realizują projekt "Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej".

Konkurs grantowy dla organizacji pozarządowych

Konkurs „Bezpiecznie TU i TAM”, którego organizatorem jest Polska Spółka Gazownictwa, ma charakter ogólnopolski i jest skierowany do organizacji pozarządowych. Jego celem jest podnoszenie poziomu bezpieczeństwa wśród społeczności lokalnej. Pula grantów to 60 000 złotych.

Zwycięstwo reprezentacji Pruszcza Gdańskiego

Reprezentacje miasta Pruszcz Gdański i gmin Pruszcz Gdański, Kolbudy, Cedry Wielkie, Przywidz, Suchy Dąb, Pszczółki i Trąbki Wielkie oraz Starostwa Powiatowego wzięły udział w Turnieju Sportowo-Rekreacyjnym Samorządowców Powiatu Gdańskiego.

Projekt "Archiwa Przełomu"

W związku z pismem, jakie wpłynęło do Urzędu Miasta z Kancelarii Marszałka Senatu Rzeczpospolitej Polskiej Bogdana Borusewicza, zwracamy się z prośbą o udostępnienie dokumentów, fotografii, filmów, nagrań audio, plakatów, ulotek, pamiątek, prasy, w których została utrwalona działalność naszego samorządu w pierwszym okresie jego odrodzenia w latach 1989 – 1991. Materiały można składać w Biurze Rady Miasta w godzinach pracy Urzędu.

Targi Edukacji i Pracy

Młodzieżowe Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku mają zaszczyt zaprosić mieszkańców Miasta oraz Gminy Pruszcz Gdański na Targi Edukacji i Pracy "Nauka, praca – przyszłość”.

Pomóżmy Maksowi i innym

Informujemy, że fundacja DKMS zwróciła się o pomoc do Gminy Pszczółki w zorganizowaniu akcji "Pomóż Maksowi i innym". W związku z tym, w niedzielę, 21 czerwca 2015 r. w Publicznym Gimnazjum w Pszczółkach odbędzie w godzinach 11.00 -17.00 akcja rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych krwi i szpiku dla Maksa i innych pacjentów.

Ogrodnik z sukcesem w Renk-u

W dniach 15 - 17 maja 2015 roku młodzież z ZSOiO w Pruszczu Gdańskim brała udział w XIII Ogólnopolskiej Wystawie Ogrodniczej "Wiosna w ogrodzie 2015".

Pruszcz Gdański – będą zdroje, woda z WIK nadaje się do picia bez przegotowania

Mało kto wie, że woda która płynie ze spółki WIK do mieszkań i domów w Pruszczu Gdańskim, nadaje się do picia bez przegotowania. Z tego powodu, z inicjatywy Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański, od marca trwają przygotowania do montażu w szkołach, oraz w miejscach publicznych na terenie miasta, zdrojów, podłączonych do miejskiej sieci wodociągowej.

Pośrednictwo i doradztwo zawodowe

Młodzieżowe Centrum Kariery Ochotniczych Hufców Pracy w Pruszczu Gdańskim świadczy usługi związane z profesjonalnym pośrednictwem pracy i doradztwem zawodowym.

Wyróżnienie dla Zagan Acoustic

W tym roku Konkurs "Nowej Tradycji" odbył się 15 i 16 maja, wzięło zaś w nim udział 13 wykonawców.

Ogłoszenie

W związku z przeprowadzanym na szczeblu krajowym ćwiczeniem Renegade-Kaper, w dniu 12.05.2015 r. nastąpi sprawdzanie systemu ostrzegania i alarmowania ludności przed zagrożeniami z powietrza.

X Pomorskie Forum Przedsiębiorczości - rekrutacja rusza od 4 maja

Agencja Rozwoju Pomorza już po raz dziesiąty organizuje Pomorskie Forum Przedsiębiorczości, które odbędzie się w nowoczesnych przestrzeniach Pomorskiego Parku Naukowo–Technologicznego, 21 maja 2015.

Bezpłatne szkolenie z branży ICT

Trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenie z branży ICT „Wprowadzenie do programowania, ścieżka front-/end-development” realizowane w ramach projektu „Pomorski Smart-Up” przez Agencję Rozwoju Pomorza SA.

Prace na ul. Grota Roweckiego

Informujemy, że od jutra 21.04.2015 r. do końca tygodnia nie będzie przejazdu na ul. Grota Roweckiego.

Kolejny sukces pruszczańskiego zespołu Zagan Acoustic

Informujemy, że zespół Zagan Acoustic zakwalifikował się do elitarnego konkursu Muzyki Folkowej - Nowa Tradycja organizowanego przez program II Polskiego Radia.

Petycja na rzecz Europejskiego Dnia Pokoju

Informujemy, iż od dnia 07.04.2015 r. w w portierni Urzędu Miasta można składać podpisy pod petycją do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie zorganizowania corocznych obchodów Europejskiego dnia Pokoju którego inicjatorem jest Fundacja VIS ADITUS SOLIDARIETA.

Startuje II edycja akcji Las – mamy szczęście!

Przedszkola i szkoły z całego kraju już mogą zgłaszać się do Fundacji po materiały edukacyjne, w których znajdą wskazówki, jak zaangażować się w kampanię.

Pruszczanie dali 6 Metrów Dobra

W ostatnią niedzielę w ramach Kilometrów Dobra podczas zbiórki publicznej w Pruszczu Gd. uzbierano 284 zł, co daje 6 metrów. Stowarzyszenie Przyjaciół Pruszcza Gdańskiego serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom za wsparcie i zaufanie oraz wolontariuszom, którzy dzielnie pracowali i zbierali pieniądze.

Godzina dla Ziemi WWF

W sobotę 28 marca o 20.30 wybije tegoroczna Godzina dla Ziemi WWF. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do udziału w akcji. Honorowym ambasadorem tegorocznej Godziny dla Ziemi WWF został aktor Marcin Dorociński.

Ostatnie wolne miejsca na bezpłatne szkolenie

Agencja Rozwoju Pomorza informuje, że pozostały ostatnie wolne miejsca na bezpłatne szkolenie z zakresu Customer Service w logistyce w języku polskim i angielskim rozpoczynające się 13 kwietnia.

Komunikat Akademii PARP

Dyskryminacja, mobbing, molestowanie - to nie są nowe zjawiska, choć dopiero od niedawna rozpalają emocje opinii publicznej. Akademia PARP już od lat zwraca uwagę na niepożądane zjawiska w miejscu pracy.

Uwaga! Sprzedajemy działki!

Zabudowa wielorodzinna, sklepy i punkty usługowe, ale także działki pod zabudowę jednorodzinną po bardzo atrakcyjnych cenach. Miasto Pruszcz Gdański przygotowuje się do tegorocznych przetargów na sprzedaż działek.

- Zaczynamy już 16 kwietnia, sprzedażą działek mieszkalno-usługowych przy ulicy Raciborskiego - mówi Jadwiga Michalkiewicz z Urzędu Miasta Pruszcz Gdański. - Z pewnością dużym zainteresowaniem cieszyć się będzie sprzedaż działek pod budownictwo jednorodzinne, która odbędzie 28 maja.

Cena wywoławcza działek pod budownictwo jednorodzinne, znajdujących się w okolicy ulicy Dobrowolskiego, to 150 złotych netto. Średnia powierzchnia nieruchomości to około 900 - 1000 metrów.

Kolejny przetarg na tereny przemysłowe przy ulicy Stolarskiej odbędzie się 18 czerwca.

To pierwsze tegoroczne przetargi. Z pewnością, do końca roku będzie ich więcej. Tym bardziej, że wyraźnie widać ponowny wzrost zainteresowania nieruchomościami.

Zagrożenie ptasią grypą

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Pruszczu Gdańskim w związku z licznymi ogniskami wysoce zjadliwej grypy ptaków występującymi między innymi na terytorium Niemiec, Holandii, Wielkiej Brytanii oraz istniejącym zagrożeniem wystąpienia choroby na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zachęca do zapoznania się z ulotkami informacyjnymi w przedmiotowej sprawie.

Pobór, czyli kwalifikacja

Wczoraj w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim rozpoczęła się powiatowa kwalifikacja wojskowa, która objęła 618 osób z rocznika 1996, 88 osób z roczników 1991 - 1995 i pięc pań z roczników 1991 - 1996.

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy MOPS

Kolejne spotkanie grupy wsparcia planowane jest na dzień 25.02.2015 r. o godz. 16.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Termin składania deklaracji przez ryczałtowców mija 2 lutego

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim przypomina, iż podatnicy opodatkowani w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych powinni złożyć do końca stycznia zeznanie podatkowe PIT – 28.

UWAGA! PIT 2014!

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim, dotycząca rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2014 rok.

Na plusie w TBS ABK

Ubiegły rok był bardzo dobry dla kontrolowanej w całości przez Miasto Pruszcz Gdański spółki TBS ABK.

Kampania Informacyjna Systemu Dokumenty Zastrzeżone

System Dokumenty Zastrzeżone, to ogólnopolska baza danych zastrzeżonych dokumentów tożsamości. Jest to projekt realizowany przez Związek Banków Polskich, pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i we współpracy z Policją oraz Federacją Konsumentów.

Komunikat

Z uwagi na zmianę godzin pracy Banku Spółdzielczego w Pruszczu Gdańskim informujemy mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, że w dniach 24 i 31 grudnia 2014 r., KASA w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański będzie czynna w godzinach: od 8.00  do  10.30.

Nie truj siebie i sąsiadów!

Jesień to okres w którym nasila się problem zanieczyszczenia powietrza zwłaszcza w rejonie osiedli domków jednorodzinnych. Podczas zimnych dni i nocy mieszkańcy zaczynają się dogrzewać. Niestety w wielu domach wciąż bezmyślnie i nieodpowiedzialnie jako materiał opałowy wykorzystuje się odpady komunalne m.in. stare ubrania, płyty meblowe, tworzywa sztuczne i wiele innych odpadów.

Komunikat

W dniach 25 i 27 listopada br w godz. 8.00 - 12.00 odbędą się treningi powszechnego ostrzegania i alarmowania.

Bezpłatna pomoc dla osób pokrzywdzonych przestępstwem

Może to być przede wszystkim informacja prawna, pomoc psychologiczna, pokrywanie kosztów rehabilitacji, pomoc finansowa i materialna.

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Jak co roku Agencja Rozwoju Pomorza S.A. zaprasza do udziału w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach, seminariach i spotkaniach organizowanych  w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Aktualnie,  w organizację ponad 100 wydarzeń, które odbędą się 17-23 listopada  włączyło się  już 40 pomorskich Instytucji Otoczenia Biznesu.

Pożegnanie

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ŚP Edwarda Szenejko, Prezesa Zarządu Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Pomoc dla Natalki

Zwracamy się z prośbą o przyłączenie się do akcji ratowania życia dwuletniej Natalki z Pruszcza Gdańskiego.

Przyjdź i zobacz słynny XVI-wieczny ołtarz

XVI-wieczny Tryptyk Antwerpski, który do 1945 roku stał w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, przetrzymywany w Muzeum Narodowym w Warszawie, wróci jutro do Pruszcza Gdańskiego. Nie będzie to jednak wyczekiwany przez mieszkańców oryginał, ale jego dokładna dokumentacja wykonana przez uczniów Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim.

Odbierz w urzędzie flagę na Dzień Niepodległości

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego do odbioru  bezpłatnych flag narodowych.

Dzień z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy

W związku z działaniami aktywizującymi osoby długotrwale bezrobotne Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej organizuje spotkanie dla takich osób z doradcą zawodowym Powiatowego Urzędu Pracy.

Pruszcz w finale Teraz Polska!

Miasto Pruszcz Gdański, z siódmą lokatą, został finalistą Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, organizowanego przez Fundację Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.  W szóstej edycji  rankingu  udział wzięło 240 gmin miejskich z całego kraju.

Pomorze walczy o większe bezpieczeństwo militarne

Pomorze walczy o zachowanie 49 Bazy Śmigłowców Bojowych w Pruszczu Gdańskim. Do apelu Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla przyłączyli się najważniejsi pomorscy samorządowcy. W ten sposób jednostka w Pruszczu Gdańskim staje się symbolem starań o powrót wojska w okolice trójmiejskiej metropolii i zapewnienie jej mieszkańcom większego bezpieczeństwa militarnego.

Akcja przewonienia gazu ziemnego "Jesien 2014"

PSG sp. z o.o. Oddział w Gdańsku przeprowadzi w dniach 21 - 24 października 2014 roku na terenie miasta i gminy Pruszcz Gdański akcję przewonienia gazu ziemnego "Jesień 2014", która ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej i instalacjach wewnętrznych w budynkach.

Ogłoszenie

Pomorska Wojewódzka Komenda Ochotniczych Hufców Pracy zaprasza do wzięcia udziału w programie „GWARANCJE DLA MŁODZIEŻY”.

Akcja „Weź paragon”

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim informuje, iż pod patronatem Ministerstwa Finansów trwa kolejna odsłona kampanii „Weź paragon”.

Porzucone psy w Pruszczu Gdańskim

Podczas tegorocznych wakacji Referat Gospodarki Komunalnej i Straż Miejska odławiają z terenu Pruszcza Gdańskiego wyjątkowo dużą liczbę pozostawionych bez dozoru psów.

Wolne mieszkania w TBS

W związku z budową nowego bloku, TBS - ABK przyjmuje chętnych na mieszkania. W swojej ofercie posiada także lokale wolne od zaraz.

Gdzie można się kąpać?

Gdzie można się kąpać? W czym się kąpiemy? Co zrobić, aby miejsc do kąpieli było więcej? Opowiadali nad brzegiem Raduni przy Faktorii w Pruszczu Gdańskim, przedstawiciele Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pruszczu Gdańskim i Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego.

Jednogłośne absolutorium i dofinansowanie na pojazdy dla Policji i Straży Pożarnej

Radni Miasta Pruszcz Gdański jednogłośnie uchwalili na XLV zwyczajnej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański zatwierdzenie sprawozdania finansowego Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański za rok 2013. Jednocześnie jednogłośnie uchwalili absolutorium dla Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za rok 2013.

Pismo Janusza Wróbla w sprawie skierowania nowych śmigłowców bojowych do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim

Pismo Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Janusza Wróbla wysłane do Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Prezesa Rady Ministrów i Ministra Obrony Narodowej w kontekście zakupu przez Wojsko Polskie nowych śmigłowców bojowych, w którym postulowane jest skierowanie ich do 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim.

Międzynarodowy Tydzień Coachingu ICF

Zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Tygodniu Coachingu ICF w Trójmieście w dniach 19-23 maja 2014 w godz. 17.00-20.00.

Grupa wsparcia i doradca zawodowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim organizuje spotkanie grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy oraz spotkanie dla osób długotrwale bezrobotnych z doradcą zawodowym PUP.

Badanie opinii mieszkańców

Stowarzyszenie Gdański Obszar Metropolitalny rozpoczęło badanie opinii publicznej dotyczące jakości, dostępności i efektywności usług publicznych w 39 pomorskich gminach i miastach.

Nie zostawiaj dowodu osobistego „pod zastaw”!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, nikt nie może zatrzymywać cudzego dowodu osobistego, chyba że możliwość taka wynika z wyraźnego uregulowania zawartego w przepisach prawa.

Zeznania podatkowe za 2013 rok – list naczelnika US w Pruszczu Gdańskim

informuję, że rok 2014 jest kolejnym rokiem, w którym można składać do urzędów skarbowych dokumenty (informacje, deklaracje, zeznania podatkowe) w formie elektronicznej.

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim infiormuje, iż w dniach 24 lutego do 28 lutego 2014 r. w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem przyjmuje osoby pokrzywdzone w Prokuraturze Rejonowej w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 7 B.

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim dotycząca rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych za 2013 rok.

W Nowy Rok mieliśmy 28 001 Mieszkańców!

Miasto Pruszcz Gdański przywitało Nowy Rok liczbą 28 001 zameldowanych Mieszkańców.

Awaria sieci gazowej w Pruszczu

Około godziny 8.30, koparka pracująca przy ulicy Kossaka Pruszczu Gdańskim, uszkodziła rurę gazu niskiego ciśnienia.

Nabór wniosków na najem mieszkań

Zgodnie z § 10 pkt 4 i pkt 6 Aktu zawiązania spółki, Zarząd Towarzystwa Budownictwa Społecznego ABK Spółka z o. o. ul. Cyprysowa 12 w Pruszczu Gdańskim ogłasza nabór wniosków na najem mieszkań w zasobie Spółki.

ZAGRAJ O PRZYSZŁOŚĆ

Punkt Pośrednictwa Pracy oraz Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Pruszczu Gdańskim serdecznie zapraszają młodzież oraz wszystkich zainteresowanych na DNI OTWARTE pod hasłem "ZAGRAJ O PRZYSZŁOŚĆ”

Akcja zima

Zima to trudny okres szczególnie dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim w trosce o osoby starsze, samotne i niepełnosprawne apeluje o zwrócenie na nie szczególnej uwagi.

Pozwól osobom bezdomnym przetrwać zimę

W związku ze zbliżającym się okresem jesienno - zimowym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zwraca się z apelem do wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego o szczególną wrażliwość i zwrócenie uwagi na los osób bezdomnych przebywających na terenie naszego miasta.

Zabezpieczmy wodociąg przed zimą

W związku z nadchodzącą zimą Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji „WiK” Sp. z o.o. przypomina o konieczności zabezpieczenia instalacji wodociągowej przed skutkami mrozu.

Sztandar dla Strażaków

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim pragną posiadać własny sztandar.

Prace nad audytem polityki transportowej według metodologii „Zrównoważonych Miejskich Planów Mobilności” w Pruszczu Gdańskim rozpoczęte!

W dniu 28 października 2013 roku rozpoczęły się prace grup ewaluacyjnych będących ważnym elementem przeprowadzenia w Pruszczu Gdańskim audytu polityki transportowej według metodologii „Zrównoważonych Miejskich Planów Mobilności” (z angielskiego Sustainable Urban Mobility Plans – SUMP).

Spotkanie Pani Konsul Generalnej Chińskiej Republiki Ludowej z Burmistrzem

W czwartek, 24 października, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyjął Konsul Generalną Chińskiej Republiki Ludowej w Gdańsku Ph. Dr. LIU Yuanyuan.

Front Jedności Narodu w Pruszczu Gdańskim

Sprzedaż budynków komunalnych potrafi dostarczyć emocji nie tylko na etapie licytacji. Podczas opróżniania budynku dawnego magistratu, sprzedanego w ubiegłym tygodniu przez TBS ABK, w piwnicach znaleziono ciekawe tablice z czasów PRL-u.

O przemocy, wychowaniu i pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim prowadzi szereg działań skierowanych do najbardziej potrzebujących mieszkańców naszego miasta. W tym miesiącu można skorzystać między innymi z grupy wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy, warsztatów wzmacniających funkcje opiekuńczo-wychowawcze oraz z porad doradcy zawodowego.

Akcja przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2013"

Informujemy, że PGNiG SPV 4 sp. z o.o Oddział w Gdańsku przeprowadzi w dniach 15-18 października 2013 roku na terenie miasta i gminy Pruszcz Gdański akcję przewonienia gazu ziemnego "JESIEŃ 2013".

Ogłoszenie

Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku – Filia w Pruszczu Gdańskim zaprasza wszystkie osoby w wieku 50+ do czynnego rozwoju  i uczestnictwa w warsztatach i zajęciach dodatkowych.

Ogłoszenie

Od 19 sierpnia do 12 września 2013 r. Fundacja Pomocy Społecznej im. J. Beaumont w Pruszczu Gdańskim przyjmuje wnioski o stypendia.

Straż Miejska pomaga dzieciom na przejściach dla pieszych

Już jutro na przejściu dla pieszych przy ul. Grunwaldzkiej w okolicach Stokrotki oraz na ul. Wojska Polskiego na przejściach przy młynie oraz przy Katolickich Szkołach Niepublicznych pojawią się patrole Straży Miejskiej, które pomogą dzieciom spieszącym do szkoły, bezpiecznie przejść przez jezdnię. 

St. sierż. Arkadiusz Paluch z 49 Bazy Lotniczej uratował życie dwóm mężczyznom

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański podziękował st. sierż. Arkadiuszowi Paluchowi z 49 Bazy Lotniczej za uratowanie życia dwóm mężczyznom na plaży w Sobieszewie.

Możemy się kąpać!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim dopuścił do użytkowania pruszczańskie kąpieliska na Raduni.

Co, gdzie i kiedy do końca lipca w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

Grupa wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy.
Kolejne spotkanie grupy wsparcia planowane jest na dzień 25.07.2013 r. o godz. 16.00 w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Niepodległości 9.

Ostrzeżenie pogodowe

Do godz. 01.00 dnia 26 czerwca 2013 r. przewiduje się opady deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowane opady od 20 mm do 35 mm, miejscami do 50 mm.

Ostrzeżenie pogodowe!

W dniu 21 czerwca 2013 r. od godz. 12.00 do godz. 23.00 prognozowane są silne burze z gradem oraz upały z temperaturą maksymalną 29-31 st. C.

Targi Edukacji i Pracy "Czas na nas" - młodzież na rynku pracy”

Punkt Pośrednictwa Pracy i Młodzieżowe Centrum Kariery w Pruszczu Gdańskim oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Gdańsku zapraszają na Targi Edukacji i Pracy "Czas na nas" - młodzież na rynku pracy”.

Czy Pruszcz Gdański dorobi się swojego mostu zakochanych?

Na mostku na kanale Raduni pomiędzy Urzędem Miasta a ul. Wojska Polskiego pojawiła się kłódka.

Bezpłatne wypełnianie PIT-ów

Fundacja Familijny Poznań powstała we wrześniu 2001 roku jako organizacja pozarządowa, która w 2004 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego.

Promocja pozytywnych rozwiązań w zakresie ochrony praw zwierząt

Pomorska Fundacja Pies Szuka Domu i Miasto Pruszcz Gdański będzie w tym roku współpracować w zakresie promocji pozytywnych rozwiązań w zakresie ochrony praw zwierząt i ochrony nad nimi.

Dewastacja słupka z narzędziami dla rowerów

W dniu 05.03.2018 roku Straż Miejska w Pruszczu Gdańskim zatrzymała mężczyznę, który dokonał kradzieży klucza francuskiego ze słupka z narzędziami przeznaczonymi dla rowerów.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E