Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Konkursy: „Rodzinny Ogród Działkowy oraz Działka roku”, „Najpiękniejsza posesja, najpiękniejszy balkon Pruszcza Gdańskiego” 2019

Jak co roku w okresie wiosennym zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w konkursie „Najpiękniejsza posesja, najpiękniejszy balkon Pruszcza Gdańskiego” a Prezesów Rodzinnych Ogrodów Działkowych do zgłaszania swoich Ogrodów oraz użytkowników działek w konkursie „Rodzinny Ogród Działkowy oraz Działka roku”.

ryRxbyWQNFIWLGwqphUK09FYDGvPu9JJ9PvO3n2XsP0py5m01pm0728OBaYO5FYPLcyn5Z48rGXmSMDr87szKX7ePKnmUcHvUy9ExhP9PAg1c343jd0TG3atGnzvdD+mNq0afPd8S+SZRf6fKNfkgAAAABJRU5ErkJggg==

Konkurs „Najpiękniejsza posesja, najpiękniejszy balkon Pruszcza Gdańskiego” skierowany jest do indywidualnych osób będących właścicielami zagospodarowanych przydomowych posesji w domkach jednorodzinnych oraz balkonów w blokach. Celem konkursu jest również propagowanie działań proekologicznych. Urządzanie i utrzymywanie zadrzewień, zakrzewień a także terenów zielonych we własnym zakresie podnosi estetykę najbliższego otoczenia i wpływa na wizerunek całego miasta. Komisja konkursowa bierze pod uwagę kompozycję zieleni, zawarte w niej elementy małej architektury, różnorodność nasadzeń krzewów i drzew oraz kolorystykę roślin.

Konkurs „Rodzinny Ogród Działkowy oraz Działka roku” przeznaczony jest dla wszystkich, którzy uprawiają swoje ogródki działkowe w Rodzinnych Ogrodach Działkowych na terenie Pruszcza Gdańskiego. Oceniane są zarówno działki rekreacyjne jak i owocowo – warzywne. Komisja konkursowa podczas oceny bierze pod uwagę zagospodarowanie części produkcyjnej bądź rekreacyjnej w zależności od typu działki. Oceniany jest zarówno porządek i czystość na działce jak i stan altany. Brane pod uwagę jest również czy prawidłowo prowadzona jest pryzma kompostowa a także racjonalne wykorzystanie terenu. Ważna jest również prawidłowo prowadzona gospodarka odpadami. Komisja konkursowa zwraca również uwagę na stan i utrzymanie trawnika oraz na małą architekturę na działce tj. płotki, murki, pergole, oczka wodne czy domki i budki dla ptaków. Celem konkursu jest propagowanie działań proekologicznych oraz pozytywne kształtowanie postaw mieszkańców Pruszcza Gdańskiego. Urządzanie i utrzymywanie zadrzewień, zakrzewień oraz produkcja własnych ekologicznych produktów to przedsięwzięcia, dzięki którym mieszkańcy rozwijają i promują zasadę zrównoważonego rozwoju.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 58 775 99 31.

Termin przyjmowania zgłoszeń do obydwu konkursów upływa z dniem 21 czerwca 2019 r.

drukuj (Konkursy: „Rodzinny Ogród Działkowy oraz Działka roku”, „Najpiękniejsza posesja, najpiękniejszy balkon Pruszcza Gdańskiego” 2019)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E