Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Szanowni Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego

Uprzejmie informuję, że Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański zakończyła weryfikację wniosków zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na rok 2015.

Na 54 wnioski ogółem Komisja ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański pozytywnie zaopiniowała 36 wniosków, a 18 wniosków zaopiniowała negatywnie.

Z 28 wniosków na „zadania małe”  20 wniosków zaopiniowano pozytywnie, w tym 2 wnioski zostały oszacowane jako „zadania duże”, a 8 wniosków zostało zaopiniowanych negatywnie.

Natomiast na 26 wniosków na „zadania duże”, pozytywnie zaopiniowano 16 wniosków, a 10 wniosków zaopiniowano negatywnie.

Łączna oszacowana przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego kwota proponowanych zadań, które zostaną skierowane pod głosowanie mieszkańców opiewa na kwotę 8.043.500 zł, w tym:  823.500 zł  to wartość  jednostkowa dla  zadań nieprzekraczających kwoty 70.000 zł i 7.220.000 zł dla zadań nieprzekraczających kwoty 500.000 zł.

Wszystkie zgłoszone wnioski, które zostały zweryfikowane przez Komisję ds. Budżetu Obywatelskiego Rady Miasta Pruszcz Gdański  zostały zamieszczone na stronie internetowej urzędu w zakładce „Mieszkaniec / Budżet Obywatelski 2015 / Lista zadań zweryfikowanych i zatwierdzonych” z podaniem uzasadnienia (w przypadku negatywnego zaopiniowania zgłoszonego projektu). Lista zadań zweryfikowanych i zatwierdzonych dostępna jest również poniżej.

Informuję, że w okresie od dnia 1 września do 17 września 2014 r. uruchomione zostanie forum dyskusyjne dla mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

Serdecznie zapraszam mieszkańców naszej małej ojczyzny do dyskusji na temat budżetu obywatelskiego zainicjowanego po raz pierwszy w naszym mieście, który tworzymy wspólnie na rok 2015,  aby proces jego tworzenia ewoluował w latach następnych.
 

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego

     /-/    Janusz Wróbel

Pruszcz Gdański, dnia 21 sierpnia 2014 r.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E