Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Sprawdź bezpłatnie kondycję swoich płuc

28 lipca o godzinie 11.00 na Skwerze Kuracyjnym przy molo w Sopocie wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie sprawdzić kondycję swoich płuc. Wykwalifikowane pielęgniarki będą wykonywały nieinwazyjne i proste badanie – spirometrię, a odwiedzający będą mogli skorzystać z narzędzia POChP Skaner, za pomocą którego odpowiadając na kilka pytań, ocenią ryzyko ewentualnego zachorowania. Wszystko to zadzieje się w ramach kampanii Płuca Polski, której celem jest edukowanie i uświadamianie społeczeństwa na temat przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP). Jest ona 4. najczęstszą przyczyną zgonów na świecie i dotyka głównie osoby w średnim i starszym wieku. Chorym dokuczają nieustające duszności, kaszel i konieczność częstego wykrztuszania wydzieliny.

W trakcie akcji w Sopocie wszyscy chętni będą mieli również możliwość zaświecenia latarni morskiej za pomocą własnego oddechu, biorąc tym samym udział w akcji „Zaświeć światełko dla chorych na POChP”.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do zbadania swoich płuc. Proste badanie może pomóc
w zdiagnozowaniu groźnej choroby, a duże znaczenie ma w jej przypadku czas. Odpowiednio szybko włączone leczenie pomoże uniknąć poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Więcej informacji na temat kampanii Płuca Polski na stronie: www.plucapolski.pl
oraz FB kampanii:
Płuca Polski https://www.facebook.com/P%C5%82uca-Polski-295969250822681/?fref=ts

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E