Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Ogłoszenie

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców Pruszcza Gdańskiego w zakresie promocji zdrowia, a szczególnie profilaktyki stomatologicznej dzieci i młodzieży, pragniemy aby w najbliższym czasie gabinet stomatologiczny znajdował się w każdej szkole podstawowej i ponadpodstawowej, czyli w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, w Zespole Szkół nr 2, w Szkole Podstawowej nr 3, w Zespole Szkół nr 4, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Pruszcz Gdański. Obecnie do wyżej wymienionych szkół uczęszcza ok. 4 000 uczniów.

Liczymy, że podjęte działania zapewnią stały dostęp do opieki stomatologicznej, a wiemy, że szkoła jest najkorzystniejszym środowiskiem do wykorzystania w celu promocji zdrowia jamy ustnej oraz działań profilaktycznych. Wobec powyższego z chęcią udostępnimy na ten cel pomieszczenia, które mogą zostać, przez świadczeniodawców zaadoptowane na gabinety stomatologiczne. Zainteresowani jesteśmy tym, aby działały co najmniej przez 6 godzin dziennie i pięć dni w tygodniu.

Dlatego też, zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty realizujące zadania z zakresu stomatologii, które mają, bądź będą miały podpisane umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży, do składania wniosków, z opisem jakie działania, w ramach profilaktyki zdrowotnej i wczesnego wykrywania oraz leczenia próchnicy u dzieci i młodzieży, mogłyby podjąć. Na Państwa propozycje oczekujemy do dnia 16 grudnia 2015 r.

Złożone przez Państwa wnioski stanowić będą wstęp do wspólnych rozmów i dalszych działań zmierzających do zapewnienia dzieciom i młodzieży z terenu Pruszcza Gdańskiego stałej i nieodpłatnej opieki stomatologicznej.

Mamy nadzieję, że stopniowe wprowadzenie darmowej szkolnej opieki stomatologicznej i wyuczenie właściwych nawyków utrzymania zdrowia jamy ustnej, zagwarantuje zachowanie zdrowego uzębienia oraz utrzymania odpowiedniej higieny nawet w latach późniejszych, już u osób dorosłych.

Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu cywilnego.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E