Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pracowity sezon motocykla

Lato tego roku było kolejnym sezonem pracy motocykla ratowniczego Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Pruszczu Gdańskim, zakupionego w 2011 roku przy wsparciu Miasta Pruszcz Gdański.

– W tym roku motocykl interweniował 58 razy, udowadniając swoją przydatność w przypadkach, do których trudno byłoby dotrzeć samochodem lub trwałoby to znacznie dłużej niż jednośladem – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. – Od czasu, kiedy w Pruszczu pojawił się ratunkowy jednoślad, moda na motocykle ratownicze rozpowszechniła się w całym kraju.

Pruszczański szosowo-terenowy KTM, wyposażony jest w defibrylator, respirator i komplet mobilnego sprzętu ratownictwa medycznego. Jego konstrukcja umożliwia przemieszczenie się po lekkich bezdrożach oraz pokonywanie schodów czy wysokich krawężników. Wysoką mobilność oraz sprawność w każdych warunkach drogowych zapewnia 1000 centymetrowy silnik o mocy 115 KM.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E