Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Mamy wicemistrza świata w taekwon-do

W dniach 22-28 kwietnia w niemieckim Inzell odbyły się Mistrzostwa Świata w kategorii seniorów i juniorów taekwon-do ITF. Zawody w Inzell zgromadziły w sumie 1234 zawodników z 64 państw. Polskę w tym gronie reprezentowało 61 zawodników oraz 4 trenerów, 2 sędziów i kierownik ekipy. W składzie reprezentacji Polski znajdowało się aż trzech zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego, tj.: Przemysław Czerwiński w kategorii senior oraz juniorzy Krystian Kułakowski i Karol Keler.

Przemysław Czerwiński oraz Krystian Kułakowski uzyskali powołanie na Mistrzostwa Świata w konkurencji walk indywidualnych natomiast Karol Keler dzięki swojej wszechstronności zasilił drużyny w technikach specjalnych i testach siły. Po zaciętych pojedynkach zarówno Przemysław Czerwiński, jak i Krystian Kułakowski musieli uznać wyższość przeciwników. Obaj znaleźli się poza strefą medalową. Natomiast Karol Keler wraz z drużyną w niesamowitym występie zdobywa srebrny medal i wicemistrzostwo świata.

W Mistrzostwach Świata w Inzell reprezentacja Polski zdobyła aż 29 medali, w tym 6 złotych, 11 srebrnych i 12 brązowych, co przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wyprzedziła nas tylko Argentyna.

Przed nami końcówka sezonu startowego i jeszcze najważniejsze imprezy krajowe Mistrzostwa Polski. Trzymamy kciuki za wspomnianą trójkę pruszczan.

 

drukuj (Mamy wicemistrza świata w taekwon-do)

  • Mistrzostwa Świata w taekwon-do
    Mistrzostwa Świata w taekwon-do

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E