Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Złoto dla Pruszcza Gdańskiego prosto z Australii

Spektakularnym wynikiem sportowym zakończył się start trenerki i zawodniczki Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego Doroty Mazur podczas Pucharu Świata w Australii.

W dniach 24-30 wrzesień 2018 w Australijskim Sydney ponad 1019 zawodników z 35 krajów świata wzięło udział w 7 Pucharze Świata w Taekwon-do ITF. Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego reprezentowała zawodniczka Dorota Mazur i jako osoba wspierająca i kibic Trenerka Anna Misztal.

Zawodnicy z Polski wyruszyli na Antypody w piątek 21 września. Po długiej podróży z przesiadką i całodniowym pobycie w Singapurze 21 września w niedzielę wszyscy wylądowali szczęśliwie w Sydney. W środę odbyły się pierwsze starty wszystkich zawodników zgłoszonych w konkurencjach technicznych, czyli układach. Dorota Mazur swoją konkurencję zaczęła od pojedynku z Amerykanką Ebersberg-Hogle Danielą, w którym jednogłośnie zwyciężyła. Kolejną zawodniczką była reprezentantka gospodarzy Australijka Cheong Adeline. Był to kolejny zwycięski pojedynek dla Polski. W finale zawodniczka pruszczańskiego klubu spotkała się z Amerykanką Tanny Kimberly. Sędziowie zdecydowali o zwycięstwie Doroty Mazur. Był to fantastyczny dzień dla pruszczańskiego klubu i samej zawodniczki. Zdobyliśmy pierwszy medal Pucharu Świata i to ten najcenniejszy-złoty. Reprezentantka Polski zgłoszona została jeszcze w 2 konkurencjach: walki i testy siły. Konkurencja walk rozpoczęła się w piątek. Pierwszy pojedynek okazał się kolejną wygraną walką, tym razem z Australijką Hart Mariką. Następna walka odbyła się z zawodniczą polskiego pochodzenia z Nowej Zelandii – Broczek Anitą. Trenerka Dorota nie dała żadnych szans i jednogłośnie zwyciężyła. W walce o finał  Polka spotkała się z zawodniczą z Australii – Povey Kirsten. Walka była bardziej wyrównana, ale zwycięstwo pozostało po naszej stronie. Mamy 2 finał podczas Pucharu Świata.

Po bardzo krótkiej przerwie nadszedł czas na rozstrzygnięcie kolejnego pojedynku. Tym razem przeciwnikiem była zawodniczka rosyjskiego pochodzenia w barwach gospodarzy – Gorskina Oxana. Po zaciętym pojedynku musieliśmy uznać wyższość przeciwniczki, ale zdobyliśmy 2 medal, tym razem srebro. 3 Konkurencja, testy siły, okazała się się poza zasięgiem medalowym.

Start podczas Pucharu Świata w Sydney uznajemy za kolejny historyczny dzień pruszczańskiego klubu AN-DO. Wynik w Sydney przeszedł nasze oczekiwania. To ostatni start naszego głównego szkoleniowca, trenerki Doroty Mazur i pożegnanie ze stroną sportową taekwon-do w roli zawodniczki. O takim pożegnaniu marzy każdy zawodnik. W przeciągu wszystkich startów udało jej się zdobyć najważniejsze tytuły:
Indywidualnej Mistrzyni Polski – Ciechanów 2012 i Biała Podlaska 2016
Medalistki Pucharu Europy – Węgry, Budapeszt 2014
Indywidualnej wice Mistrzyni Europy – Włochy, Riccione 2014
Drużynowej Mistrzyni Europy – Włochy, Riccione 2014
Drużynowej Mistrzyni Świata – Hiszpania, Benidorm 2013
Do nich dołączyły 2 indywidualne medale Pucharu Świata z Australii w najważniejszych konkurencjach układów i walk - złoty oraz srebrny.

Składamy trenerce Dorocie serdeczne gratulacje, dziękujemy za spektakularne wyniki sportowe i emocje z nimi związane. Życzymy równie udanych startów w roli trenera z podopiecznymi klubu.

 

drukuj (Złoto dla Pruszcza Gdańskiego prosto z Australii)

 • Puchar Świata Australia, Sydney, 24-30.09.2018
  Puchar Świata Australia, Sydney, 24-30.09.2018
 • Puchar Świata Australia, Sydney, 24-30.09.2018
  Puchar Świata Australia, Sydney, 24-30.09.2018
 • Puchar Świata Australia, Sydney, 24-30.09.2018
  Puchar Świata Australia, Sydney, 24-30.09.2018

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E