Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

4 medale Mistrzostw Świata w Taekwon-do ITF

W dniach 09-16 października 2017 roku w stolicy Irlandii Dublinie odbyły się XX Seniorów i XIV Juniorów Mistrzostwa Świata w taekwon-do ITF. Tegoroczne Mistrzostwa są rekordową imprezą pod względem frekwencji. Udział zgłosiło aż 59 państw i 1144 zawodników. Wśród najlepszych z całego świata nie zabrakło również przedstawiciela miasta Pruszcz Gdański i Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO. Najlepszy junior w historii pruszczańskiego klubu po raz kolejny otrzymał powołanie i wielkie wyróżnienie, aby ponownie z duma nosić orzełka na „doboku” i reprezentować nasz kraj na najważniejszej imprezie dla trenujących taekwon-do ITF. Ta impreza to ostatni start Przemka w kategorii wiekowej juniora, liczyliśmy na medal, ale zdobycie 4 krążków na tak ważnej imprezie przeszło nasze oczekiwania. Warto przypomnieć osiągnięcia jakie doprowadziły naszego zawodnika do startu w Mistrzostwach Świata.

Przemek swoją przygodę z Kadrą Narodową Juniora występami na najważniejszych imprezach międzynarodowych rozpoczął w roku 2015 występem na Mistrzostwach Świata we włoskim Jesolo zdobywając wraz z drużyną brązowy medal w testach siły. Kolejne powołanie to rok 2016 gdzie Przemek otrzymał kolejną szansę reprezentowania kraju tym razem na Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Tampere w Finlandii i tu nasz zawodnik zdobywa 5 medali (2 x złoto, 2x srebro i brąz). Rok 2017 i Mistrzostwa Europy które tym razem odbyły się w dniach 20-23 kwietnia 2017 w stolicy Bułgarii Sofii. Niesamowity występ uwieńczony 6 medalami Mistrzostw (złoto, 2x srebro i 3x brąz)

Trzeba wspomnieć, że taekwon-do itf w wersji sportowej to czworobój składający się z 4 konkurencji: walk, podzielonych na kategorie wagowe w formule light contact, układów, technik specjalnych i testów siły. Na największych imprezach oprócz startów indywidualnych każdy kraj ma prawo wystawienia drużyny w każdej z 4 konkurencji. To daje szansę w teorii na zdobycie 8 medali. Tylko wybitnym zawodnikom, z odpowiednimi warunkami fizycznymi i nie przeciętnym wyszkoleniem, zarówno technicznym jak i sprawnościowym trenerzy Kadry dają możliwość zaprezentowania się indywidualnie i w drużynie.

Zawodnik z Pruszcza Gdańskiego wiele razy potwierdził swoimi wynikami sportowymi fantastyczny poziom wyszkolenia dlatego i tym razem dostał szansę na starty indywidualne i drużynowe. Pierwszy medal srebrny wywalczony wraz z drużyną w konkurencji drużynowych układów formalnych. Kolejny, tym razem brązowy chłopcy wywalczyli w drużynowych technikach specjalnych. Czas na walki drużynowe. 23 drużyny zgłoszone do tej konkurencji. Po wygranych pojedynkach z drużynami Anglii i Kanady ulegamy niestety mocnym Rosjanom. Zdobywamy jednak kolejny medal, brązowy. Pozostaje 4 konkurencja drużynowa, testy siły. Tym razem 15 drużyn wystawiło swoje reprezentacje. Po pierwszej rundzie tylko Rumuni okazali się bezkonkurencyjni rozbijając wszystkie 5 technik i zbierając komplet punktów. O srebro dogrywa się 6 ekip w tym Polacy. Do dogrywki wyznaczony zostaje Przemek. Kolejne ekipy podchodzą do próby i niestety bez efektów. Czas na naszego zawodnika. Koncentracja, pewność siebie i 4 deski pękają jak zapałki!! Polska zdobywa srebrny medal! To już kolejny czwarty medal zdobyty przez drużynę juniorów na Mistrzostwach Świata.

Fantastyczny występ Przemka Czerwińskiego. Zdobycie 2 srebrnychi 2 brązowych medali na Mistrzostwach Świata to historyczne wydarzenie w Pruszczańskim Klubie. Pracowitość i konsekwencja w treningach dała Przemkowi szansę na reprezentowanie Polski przez 3 lata w Kadrze Narodowej Juniora. Trzymamy kciuki i życzymy tak fantastycznych sukcesów w dalszej karierze zawodniczej i trenerskiej.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E