Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Bartosz Tyburski Indywidualnym Mistrzem Polski w miniżużlu

7 października w Toruniu odbyła się ostatnia runda Indywidualnych  Mistrzostw Polski w mini żużlu. W ogólnej klasyfikacji zwyciężył dwunastoletni Bartosz Tyburski z Pruszcza Gdańskiego, który został Indywidualnym Mistrzem Polski w miniżużlu, w klasie 80-125 ccm.

Pruszczanin przygodę z miniżużlem rozpoczął w 2012 roku, w wieku 7 lat pod okiem byłego zawodnika żużlowego Wybrzeża Jarosława Olszewskiego. Zanim wziął udział w treningach, przez prawie rok jeździł na nie, przyglądając się jak radzi sobie starszy brat Paweł i jego koledzy.

Na co dzień Bartek trenuje też siatkówkę, piłkę nożną, lekkoatletykę i piłkę ręczną, a zimą jeździ na nartach. To jednak w miniżużlu osiąga największe sukcesy. W kolekcji ma już m.in tytuły mistrza Polski w klasie 50 cc, drużynowego mistrza Polski w klasie 80-125 cc i brązowy medal indywidualnych mistrzostw Europy w klasie 125 cc.

Sobotnie zwycięstwo jest wielkim sukcesem, gdyż w poprzednich latach złote medale w mini żużlu zdobywali najczęściej starsi zawodnicy, którzy rok lub dwa lata później podchodzili do egzaminu na licencję.

Serdecznie gratulujemy!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E