Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Wielkie dziecięce święto pływania w Pruszczu Gdańskim

Wzmacnia koordynację ruchów, ćwiczy zręczność, daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, a przede wszystkim dostarcza niesamowitej frajdy. Pływanie, bo o nim mowa, doczekało się swojego święta. Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższy czwartek, 6 kwietnia w godzinach 8.30-12.30, na basenie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Matejki 1.

W wydarzeniu tym weźmie udział blisko 170 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Pruszcza Gdańskiego, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Pruszczu Gdańskim przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać dmuchane koła niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.

Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz czterech styli pływackich w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Pruszcza Gdańskiego.

Chciałyśmy, aby w naszej szkole odbył się festiwal pływacki, który popularyzuje pływanie jako aktywną i zdrową formę rekreacji ruchowo-sportowej. Tego typu wydarzenia przyczyniają się do przełamania strachu przed wodą u dzieci, do lepszego, szybszego oswajania się z nią i czerpania radości z zajęć pływania. Zajęcia wzbogacone zabawami przyczyniły się nie tylko do osiągnięcia przez dzieci lepszych rezultatów, ale również do wprowadzenia nowej formuły zajęć z dziećmi. Festiwal pływacki „Kinder+Sport” to pierwsze zawody sportowe zorganizowane w formie zabawy,  gdzie dzieci udowodnią wszystkim, że nauka pływania potrafi być wielką frajdą - powiedziały Agnieszka Kryszewska, Joanna Pikulska i Barbara Zalewska - nauczycielki wychowania fizycznego i instruktorki pływania.

Wszystkie dzieci, które wezmą udział w Festiwalu otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu basenu przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży.

Więcej informacji na stronie: www.kindersport.pl

  • Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania”
    Festiwal Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Sukces drużyny kadetek U16 Bryza Pruszcz Gdański

W niedzielę (19.04) zakończył się ćwierćfinałowy turniej Mistrzostw Polski kadetek U16 w Żyrardowie, gdzie nasze dziewczyny wygrały wszystkie 3 mecze i awansowały tym samym do ½ Mistrzostw Polski, które odbędą się w Bydgoszczy w dn. 8-10.05 br.

Skład zwycięskiej drużyny, która wywalczyła awans do półfinałów: Aleksandra Szadkowska, Natalia Cichowska, Katarzyna Tomaszewska, Karolina Brzozowska, Oliwia Radoń, Oliwia Klein, Aleksandra Nankiewicz, Magdalena Szymkiewicz (jun), Natalia Ławicka, Magdalena Klotzke, Karolina Skonka, Magdalena Bawor. Trenerami drużyny są – Magdalena Szymkiewicz oraz Michał Kowalski. MVP całego turnieju (najwartościowsza zawodniczka) została wybrana mieszkanka Pruszcza Gdańskiego – Aleksandra Szadkowska.

Zachęcamy do przeczytania artykułu, w którym znajduje się opis poszczególnych meczów oraz szczegółowe wyniki http://www.bryza.kolbudy.com.

  • Zwycięska drużyna Bryzy Pruszcz Gdański
    Zwycięska drużyna Bryzy Pruszcz Gdański

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E