Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

3 medale na Pucharze Świata w taekwon-do

W dniach 12-16 października 2016 roku w stolicy Węgier Budapeszcie odbył się 6 już Puchar Świata w Taekwon-do ITF. Ta edycja zgromadziła rekordową liczbę 1852 startujących z 58 krajów reprezentujących 240 klubów. Pod względem uczestników to największa impreza współczesnego taekwon-do.

Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego już od kilku lat aktywnie i z sukcesami bierze udział w imprezach międzynarodowych najwyższej rangi. Tym razem dzięki wsparciu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański na tę imprezę ruszyła 4 osobowa delegacja: Anna Misztal-Trener, Dorota Mazur zawodniczka-seniorka, Przemysław Czerwiński zawodnik-junior i Martyna Cichoń zawodniczka-juniorka.

Pierwszy dzień zmagań to konkurencje techniczne czyli układy. Cała trójka próbowała swoich sił w tej konkurencji. Brązowy medal udało się zdobyć tylko Dorocie Mazur w konkurencji indywidualnych układów mistrzowskich stopni IV-VI dan.

Kolejne dni to zmagania w konkurencji walk. Przemysław Czerwiński po fantastycznych pojedynkach kończy rywalizację z brązowym medalem. Po przerwie ruszyła kategoria Martyny Cichoń, indywidualnych walk juniorek -60 kg. Pierwszą walkę bez żadnych problemów wygrała z Kanadyjką. Następna przeciwniczka to Rosjanka, której też nie dała żadnych szans. Trzecią walkę Martyna stoczyła z utytułowaną zawodniczką, reprezentantka Polski Michalina Mikulską z MKS Taekwon-do z Mińska Mazowieckiego. Zawodniczka wygrała ten pojedynek wchodząc tym samym do finału tej kategorii. Ostatni pojedynek został przeniesiony na plansze centralną gdzie zmierzyła się z Holenderką.Walka toczyła się punkt za punkt i było trzeba rozstrzygnąć wynik w dogrywce. Zawodniczka SKT AN-DO od początku dogrywki prowadziła punkowo i udało jej się to do końca, dzięki czemu zdobyła pierwsze miejsce i złoty medal pucharu świata.

Kolejne dni to starty juniorów i juniorek w technikach specjalnych. W niedzielę została rozegrana ostatnia konkurencja testy siły gdzie wystartowała Dorota Mazur. Niestety po 2 dogrywkach przegrała walkę o medal zajmując 4 miejsce.

Zdobycie trzech medali jest ogromnym sukcesem klubu i zawodników, ale potwierdza również świetny warsztat trenerski szkoły. Są to kolejni, nowi, młodzi, ambitni mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego odnoszący spektakularne sukcesy na arenie międzynarodowej.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E