Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Trzech mistrzów Polski w taekwon-do z Pruszcza Gdańskiego

Fantastycznym wynikiem sportowym zakończyły się starty zawodników Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego na najważniejszych imprezach tego sezonu w kraju. Aż trzech zawodników sięgnęło po tytuły Mistrza Polski.

Na odbywających się Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w dniach 13-15.05.2016 wspaniałą niespodziankę sprawiła młodziutka zawodniczka Martyna Cichoń, która po zaciętych walkach w finale pokonała starszą od siebie zawodniczkę, kadrowiczkę Kantor Kingę z klubu KS WOJOWNIK Kłobuck i zdobywła swój pierwszy tytuł Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych. Na tej samej imprezie brąz zdobył również Olaf Parada w konkurencji układów.

Kolejna impreza to Mistrzostwa Polski Juniorów, które odbyły się w dniach 20-21.05.2016 r., w Kłobucku gdzie  Przemysław Czerwiński zdobył brąz w konkurencji układów stopni I dan. Od zeszłego roku juniorzy mogą również rywalizować w konkurencji testów siły, które rozstawiane tylko na Mistrzostwach Polski Seniorów w tym roku zostały rozegrane równolegle Mistrzostwa Polski Juniorów w testach siły. Czerwiński okazał się bezkonkurencyjny i potwierdził swoje świetne przygotowanie, zdobywając złoty medal i Mistrzostwo Polski.

XXIX Mistrzostwa Polski Seniorów w tym roku odbyły się w Białej Podlaskiej, rodzinnym mieście jednego z głównych szkoleniowców klubu AN-DO trenerki Doroty Mazur. Najlepsza seniorka pruszczańskiego klubu może uznać start na tych zwodach do bardzo udanych. W konkurencji układów stopni Mistrzowskich III-IV dan zdobyła srebro i Wice Mistrzostwo Polski, a w konkurencji walk + 75 kg, w finale zdobyła złoto i tytuł Mistrzyni Polski Seniorów.

Z roku na rok zawodnicy SKT AN-DO prezentują coraz lepszy poziom wytrenowania, potwierdzając to wynikami sportowymi.

Cieszy fakt, że w Pruszczu Gdańskim pojawiają się nowe talenty które maja szansę zaprezentować swoje umiejętności na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. 

  • Na zdjęciu od lewej:Martyna Cichoń, Przemysław Czerwiński...
    Na zdjęciu od lewej:Martyna Cichoń, Przemysław Czerwiński i Dorota Mazur.

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E