Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszczanin multimedalistą Mistrzostw Europy w Taekwon-do ITF

W dniach od 27 kwietna do 1 maja 2016 w Tampere w Finlandii odbywały się XXXI Mistrzostwa Europy Seniorów i XXII Mistrzostwa Europy Juniorów. Na fińskich matach stanęło 500 zawodników z 27 krajów Europy. Po raz 24 z rzędu Polska Reprezentacja Narodowa zajęła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej dosłownie nokautując resztę Europy, zdobywając 21 złotych medali (13 w konkurencjach indywidualnych i 8 drużynowo). Drugim krajem Europy została Rumunia z 8 medalami złotymi, trzecim Norwegia, zdobywając 6 złotych medali.

Na tej prestiżowej imprezie do grona medalistów dołączył także zawodnik Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego Przemysław Czerwiński. Przemek już po raz drugi otrzymał powołanie do Kadry Narodowej. Jego pierwszy występ międzynarodowy to Mistrzostwa Świata, które odbyły się w dniach 23-31.05.2015 r. w Jesolo (Włochy), gdzie udało mu się wywalczyć z drużyną brąz w konkurencji testów siły.

Tym razem po okresie ciężkich treningów i przygotowań Przemek sprawił ogromną niespodziankę zdobywając, aż 5 medali Mistrzostw Europy (1 indywidualnie i 4 drużynowo):

- SREBRO indywidualnie w testach siły juniorów,
- ZŁOTO w drużynowych układach juniorów,
- ZŁOTO w drużynowych testach siły juniorów,
- SREBRO w drużynowych technikach specjalnych juniorów,
- BRĄZ w drużynowych walkach juniorów.

Przemek jest pierwszym zawodnikiem, mężczyzną SKT AN-DO, który wywalczył tak wysoki wynik na najważniejszych zawodach starego kontynentu.

Warto przypomnieć, że taekwondo ITF w wersji sportowej to czworobój składający się z 4 konkurencji: walki (podział na kategorie wagowe), układów (podział na stopnie zaawansowania), testów siły i technik specjalnych, w których zawodnicy startują indywidualnie i drużynowo. Rzadko zdarza się, aby w sporcie na takim poziomie zawodnik startował we wszystkich 4 konkurencjach, ponieważ sport wyczynowy determinuje wąską specjalizację tylko w danej dziedzinie, do której dany zawodnik posiada predyspozycje. Świetne warunki fizyczne i wszechstronność wyszkolenia Czerwińskiego daje mu szansę na start nie tylko indywidualnie we wszystkich konkurencjach, ale także powołanie do składu głównego we wszystkich konkurencjach drużynowych, co dało szansę na kilka pozycji medalowych.

Talent i pracowitość tego zawodnika są godne pochwały i  naśladowania przez młodsze pokolenia. Wiemy, że to nie ostatni sukces, a dopiero początek wspanialej międzynarodowej przygody, która przyniesie nam kolejne tak owocne starty.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E