Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Międzynarodowy Dzień Nelsona Mandeli

Fundacja Impuls wspólnie z RC Czarni Pruszcz Gdański przy wsparciu miasta Pruszcz Gdański oraz Starosty Powiatu Gdańskiego zorganizowała Bałtycki Festiwal Rugby Pruszcz Gdański 2015 w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Nelsona Mandeli.

W sobotę od godz. 11:00 na doskonale przygotowanym boisku CKiS w Pruszczu Gdańskim rozpoczął się piknik rugby. W festiwalu udział wzięli: mistrzynie Polski w rugby kobiet Biało-Zielone Ladies Gdańsk, medalistki Mistrzostw Polski ekipy Black Roses Posnania i RC Legia Warsaw – Women, a także – na specjalne zaproszenie Fundacji Impuls Młodzieżowa Reprezentacja Kobiet z Ukrainy. Dodatkowo stawiły się amatorskie ekipy męskie z Kaliningradu, Ukrainy oraz różnych rejonów Polski.

Pruszcz Gdański jest pierwszym miastem w Polsce, które dołączyło do wielu miast na całym świecie świętujących w dniu urodzin Nelsona Mandeli. Impreza miała charakter turnieju i rozegrano mecze w formule grupowej każdy z każdym, a następnie finał o III i I miejsce. Zawodniczki Biało-Zielonych i tym razem potwierdziły, że tytuł mistrzowski to nie przypadek, wygrywając z bardzo dobrą drużyną reprezentacji Ukrainy, która zajęła drugie miejsce. W walce o trzecie miejsce zawodniczki Legii Warszawa pokonały Black Roses Poznań.

Najważniejszym wydarzeniem był jednak mecz, w którym Rugby Club Czarni Pruszcz Gdański zaprosili do rywalizacji "resztę świata". Drużyna, która podjęła wyzwanie gospodarzy, składała się z zawodników Rosji, Ukrainy oraz trójmiejskich klubów Lechii Gdańsk i Ogniwa Sopot. Skład drużyny, który w obecnej sytuacji międzynarodowej trudno sobie wyobrazić, potwierdził, że sport łączy i doprowadził do zwycięstwa nad niepokonanymi w tym roku zawodnikami "czarnej gwiazdy".

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie: Mariusz Kasperek i Michał Rogowski pod kierownictwem Moniki Baniewicz. Trenerzy Janusz Urbanowicz oraz Jurij Buchało potwierdzili swój wysoki profesjonalizm nie tylko w trenowaniu zawodników, ale również w organizacji Bałtyckiego Festiwalu Rugby Pruszcz Gdański 2015.

Atmosfera jaką stworzyły zawodniczki i zawodnicy biorący udział w turnieju była – zdaniem Grzegorza Seremeta, członka zarządu RC Czarni – jedyna w swoim rodzaju i przebiegała w bardzo przyjacielskiej atmosferze.

Mandela Day jest świętem, które obchodzi cały świat i mamy nadzieję, że w kolejnych latach przykładem Pruszcza Gdańskiego inne miasta w Polsce także przyłączą się do szczytnej idei.

 • Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
  Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
 • Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
  Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
 • Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
  Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
 • Mandela Day w Pruszczu Gdańskim
  Mandela Day w Pruszczu Gdańskim

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E