Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszcz Gdański potęgą w Taekwon-Do

Miasto Pruszcz Gdański to prawdziwa potęga w sportach walki. Tym razem zdobyliśmy pięć medali w Taekwon-Do ITF na XXII Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych a mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego okazał się najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski Juniorow Młodszych.

W dniach 9-10 maja 2015 roku w obiektach Centrum Turystyczno – Sportowego w Nowej Rudzie odbyły się XXII MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH w Taekwon-do ITF. Ta edycja zgromadziła, aż 215 zawodników w wieku 14-16 lat (junior młodszy) z 43 klubów z całej Polski. Po dwóch imprezach eliminacyjnych start w Mistrzostwach Polski, najważniejszej dla zawodników z tej kategorii wiekowej imprezie, wywalczyła 7 zawodników ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO w Pruszczu Gdańskim: Przemysław Czerwiński, Weronika Kraska, Wiktoria Artichowicz, Martyna Cichoń, Olaf Parada, Bartłomiej Długozima i Adrian Reszka. W roli trenerów: Anna Misztal i Dorota Mazur.

Pierwszy dzień zawodów to straty w większości konkurencji. Na niedzielę, dzień drugi pozostały 3 kategorie wagowe w konkurencji walk. We wszystkich konkurencjach, zarówno dziewcząt jak i chłopców obsada była duża. Startowało po 15, 20 zawodników w kategorii, tak więc aby zdobyć medal trzeba było się mocno napracować. W kategorii w której pojawił się pierwszy medal dla klubu AN-DO, czyli układów stopni uczniowskich startował Olaf Parada. Trzeba przyznać, że zrobił ogromną niespodziankę i dotarł do samego finału zdobywając srebrny medal i WICE MISTRZOSTOWO POLSKI. W między czasie odbywała się konkurencja technik specjalnych, gdzie kwalifikację uzyskał Przemysław Czerwiński. W pierwszej rundzie skoków startowało 33 zawodników i tylko trójka z nich uzyskała najwyższą ilość punktów. Po dogrywce Przemek okazał się bezkonkurencyjny i tym samym wywalczył złoty medal i Mistrzostwo Polski.

W konkurencji walk dziewcząt kwalifikację uzyskały 3 zawodniczki. Po zaciętych pojedynkach najlepiej wypadła Martyna Cichoń zdobywając 3 miejsce i brązowy medal w kategorii wagowej -60 kg. W tej samej kategorii i niestety przegranej walce w repasażach o brąz miejsce 5-8 zajmuje Wiktoria Artichowicz. W kategorii -50 kg Weronika Kraska również poza podium. Przemek w kolejnej konkurencji, tym razem układów stopni mistrzowskich I dan znowu mocno obsadzonej, aż 20 młodych posiadaczy "CZARNEGO PASA" dociera do finału, który rozgrywany był na oficjalnej części zawodów. Po pojedynku na naprawdę wysokim poziomie technicznym Przemek zdobywa srebrny medal i Wicemistrzostwo Polski. Drugi dzień zawodów to starty Adriana, Bartka i Przemka. Zarówno Adrian Reszka jak i Bartłomiej Długozima po raz pierwszy brali udział w tak ważnej imprezie i wprawdzie nie zdobyli medali ale należy im się ogromna pochwała za podjęte wyzwanie i walkę przede wszystkim z własnym stresem. W najcięższej kategorii +70 kg walczy Przemek Czerwiński. Po dwóch wygranych pojedynkach przegrywa w trzecim o wejście do finału. Było bardzo blisko. Pozostaje walka o brąz w repasażach. Tutaj Przemek nie dał szans przeciwnikowi i zasłużenie wywalczył 3 miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski.

Klub AN-DO po raz kolejny wraca ze świetnym dorobkiem, aż 5 medali (złoto, 2 srebra, 2 brązy) zajmując tym samym 5 miejsce w klasyfikacji medalowej na 43 startujące kluby z całej Polski. To wielki sukces. Wynik uzyskany przez Przemka (złoto, srebro i brąz) jest historycznym wydarzeniem w klubie AN-DO, dzięki 3 medalom wybrano mieszkańca Pruszcza Gdańskiego Przemysława Czerwińskiego najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E