Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Puchar Europy w taekwon-do ITF

W dniach 10-12 października w węgierskim Budapeszcie odbył się VI Puchar Europy juniorów i seniorów w taekwon-do ITF. Wystartowało 600 zawodników z 29 państw w różnych kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy zdobyli osiem medali.

Zachęcamy do przeczytania relacji z zawodów i obejrzenia zdjęć.

 

Sportowy Klub Taekwon-do AN-DO podczas Pucharu Europy reprezentowała silna 8 osobowa ekipa. Wśród najlepszych zawodników naszego kraju znaleźli się:

Seniorka – Dorota Mazur

Juniorzy – Patrycja Kaniowska, Piotr Maj, Weronika Kraska, Adrian Jakubiszyn, Przemysław Czerwiński,

Kadet – Aleksandra Wygonowska

Zawody ruszyły w piątek. Rywalizację rozpoczęli najmłodsi. Nasz klub w tej grupie wiekowej reprezentowała Aleksandra Wygonowska. W konkurencji walk Ola odpada w pierwszej rundzie. Konkurencja układów silnie obsadzona, 25 zawodniczek w tej kategorii. Świetny występ naszej zawodniczki daje nam II miejsce i srebrny medal PUCHARU EUROPY.

Sobota to indywidualne starty Doroty Mazur, Patrycji Kaniowskiej i Przemka Czerwińskiego. Dorota zdobywa III miejsce i brąz w kategorii indywidualnych układów stopni mistrzowskich IV-VI dan. Patrycja odpada w walce o wejście do strefy medalowej zajmując 5 miejsce na 57 zawodniczek startujących w tej konkurencji. Przemek również odpada w walce o brąz.

Niedziela. Starty indywidualne Weroniki Kraski w walkach i układach, Patrycji indywidualne w walkach i drużynowe w walkach i układach, Piotrka indywidualne w walkach, układach i drużynowe, oraz start Adriana w indywidualnych układach.

Weronika po 3 wygranych pojedynkach w układach odpada tuż przed strefą medalową, ale w kategorii walk mamy III miejsce i kolejny medal. Patrycja po pierwszym wygranym pojedynku odpada w walkach, a w układach 2 wygrane pojedynki i przegrany o wejście do strefy medalowej. W konkurencjach drużynowych JUNIORKI nie dały szans przeciwniczkom i zarówno w układach jak i w walkach zajmują I miejsce zdobywając PUCHAR EUROPY. Można dodać, że wygrana walka Patrycji w drużynie była bardzo ważna, bo dziewczyny przegrywały po 3 pojedynkach i kolejny dałby zwycięstwo Słowenkom. Wystawienie naszej zawodniczki w tak decydującym momencie to wielka odpowiedzialność, ale Patrycja poradziła sobie doskonale dając Polkom szansę na zwycięstwo.

Piotr Maj, Adrian Jakubiszyn i Przemek Czerwiński w konkurencji indywidualnych układów stopni CUP mieli aż 74 zawodników. Piotr wygrywa 2 pojedynki, Przemek z kontuzją kostki odpada w pierwszym, Adrian po wygraniu 3 pojedynków odpada w walce o brąz. W kategorii indywidualnych walk mężczyzn Piotr Maj zajmuje III miejsce zdobywając medal brązowy. Konkurencje drużynowe stopni CUP przynoszą Piotrkowi kolejne 2 medale. Nasi juniorzy spisali się świetnie zajmując II miejsce w konkurencji drużynowych układów stopni CUP i również II miejsce w drużynowych walkach stopni CUP.

Podsumowując występ naszych zawodników. Zdobyliśmy 8 medali w tym 4 w konkurencjach indywidualnych. Świetny start Patrycji i Oli. U chłopaków mały niedosyt, bo zabrakło troszkę szczęścia do kolejnych miejsc medalowych. PUCHAR EUROPY to szansa na kontakt z najlepszymi dla szerszej grupy zawodników, nie tylko tych wyselekcjonowanych do Kadr Narodowych jak to ma miejsce na Mistrzostwach Europy. Taki start daje ogromne doświadczenie i daje obraz jak wygląda taekwon-do na tym najwyższym poziomie, a nie tylko z areny ogólnopolskiej. Przed nami kolejne poważne wyzwania. Rok 2015 to Mistrzostwa Świata, na których na pewno zobaczymy zawodników AN-DO.

 

Medale zdobyli:

Dorota Mazur – Brąz III miejsce (ind. układy stopni IV-VI dan)

Patrycja Kaniowska – Złoto I miejsce ( druż. układy juniorek stopni I dan)

Złoto I miejsce ( druż. walki juniorek stopni I dan)

Piotr Maj – brąz III miejsce ( ind. walki juniorów -68 kg)

Srebro II miejsce ( druż. układy juniorów stopni CUP)

Srebro II miejsce (druż. walki juniorów stopni CUP )

Weronika Kraska – Brąz III miejsce (ind.walki juniorek -45 kg)

Aleksandra Wygonowska – srebro II miejsce ( ind. układy kadetów stopni CUP)

 • Puchar Europy w taekwon-do
  Puchar Europy w taekwon-do
 • Puchar Europy w taekwon-do
  Puchar Europy w taekwon-do
 • Puchar Europy w taekwon-do
  Puchar Europy w taekwon-do
 • Puchar Europy w taekwon-do
  Puchar Europy w taekwon-do
 • Puchar Europy w taekwon-do
  Puchar Europy w taekwon-do
 • Puchar Europy w taekwon-do
  Puchar Europy w taekwon-do

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E