Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

7 medali dla Pruszcza Gdańskiego z Ciechanowa

Kolejny, tym razem XIII Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters Cup 2019, w którym udział wzięło 860 zawodników z 10 państw przechodzi do historii. Klub AN-DO wystawił na te zawody 24 osobowa ekipę. Dla większości zawodników to był debiut, zarówno w konkurencji walk jak również sam udział w tak dużej imprezie. Głównym zadaniem tego startu była możliwość sprawdzenia na jakim etapie jest przygotowanie fizyczne naszych zawodników przed zbliżającym się sezonem. 2 dni pełne emocji, ciężkich pojedynków w bardzo mocno obsadzonych kategoriach, szczególnie zawodnikami zza wschodniej granicy, którzy już w najmłodszych kategoriach wiekowych reprezentowali niesamowity poziom nie tylko sprawności fizycznej ale zmysłu taktycznego. Wśród naszych zawodników najlepszą dyspozycje na tej imprezie miał senior Przemysław Czerwiński, który bezkonkurencyjnie wygrywa kategorie walk -85 kg.

Wśród juniorów najlepszy w układach stopni mistrzowskich I dan okazał się Krystian Kułakowski zdobywając złoto i pierwsze miejsce. Niestety kontuzja wykluczyła go z konkurencji walk. Klaudia Reszka po zaciętych pojedynkach również najlepsza w swojej kategorii walk +65 kg. Karol Keler dopiero w repasażach wywalczył brąz dla naszego klubu i tu pozostaje wielki niedosyt!

Niedziela to starty najmłodszych zawodników. Tu niespodziankę w kategorii dzieci sprawiła młodziutka Magdalena Boroch, która zdobywa 2 medale. W konkurencji układów brąz i w konkurencji walk również brąz. W tej samej grupie wiekowej na wyróżnienie zasługuje postawa Emila Szostka, który walczył bardzo dzielnie ale zakończył rywalizację tuż przed strefą medalową zajmując 5 miejsce. Wśród juniorów młodszych najlepiej wypadł Wojciech Boroch, który w finale swojej kategorii wygrywając walkę zostaje zdyskwalifikowany kontrowersyjną decyzją sędziego i tym samym zdobywa 2 miejsce i srebrny medal!

Pozostali juniorzy bez medali. Dla wielu z nich to doświadczenie otwiera oczy na jakim etapie są i jak dużo pracy trzeba jeszcze włożyć by nawiązać wyrównaną rywalizację z innymi zawodnikami. Na wyróżnienie w tej grupie wiekowej zasługują za swoją postawę, charakter i wolę walki Bartosz Nuż, Kinga Warzocha, Maria Spyra, Kamil Starczewski i Franciszek Smeja.

Poszczególni medaliści MMC 2019:
ZŁOTO - Przemysław Czerwiński walki -85 kg
ZŁOTO - Klaudia Reszka walki +65 kg
ZŁOTO - Krystian Kułakowski układy stopni I dan
SREBRO - Wojciech Boroch walki +60 kg
2xBRĄZ - Magdalena Boroch walki - 48 kg i układy stopni uczniowskich
BRĄZ - Karol Keler walki - 75 kg

drukuj (7 medali dla Pruszcza Gdańskiego z Ciechanowa)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E