Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Recital skrzypaczki Hanny Chylińskiej i pianistki Katarzyny Markiewicz

Zapraszamy na recital skrzypaczki Hanny Chylińskiej i pianistki Katarzyny Markiewicz, 28 lutego o godz 19.00 w sali przy ul. Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim. Poniżej szczegóły programu i słowo o artystkach.

E. Ysaye - IV Sonata e-moll na skrzypce solo, op. 27
I cz. - Allemande
II cz. - Sarabande
III cz. - Finale
A. Dvorak - Romans na skrzypce i fortepian, op. 11

L. van Beethoven - VII Sonata c-moll na skrzypce i fortepian, op. 30
I cz. Allegro con brio
II cz. Adagio cantabile
III cz. Scherzo (Allegro)
IV cz. Finale (Allegro)

Hanna Chylińska
Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej im. Mieczysława Michalskiego w Lęborku, następnie od roku 2008 kształciła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II St. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku pod kierunkiem dr hab. Andrzeja Kacprzaka. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie skrzypiec dr hab. Jana Staniendy, prof. UMFC. Brała udział w wielu konkursach solowych i kameralnych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej, zdobywając liczne nagrody m.in.:
- Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy "Młody Paganini" w Legnicy - wyróżnienie,
- Ogólnopolskie Przesłuchania Uczniów Szkół Muzycznych II St. w Kielcach - III nagroda,
- Międzynarodowy Konkurs Młodych Muzyków "Citta di Barletta" - Barletta (Włochy) – II nagroda,
- III Międzynarodowy Cieszyński Konkurs Skrzypcowy - III nagroda,
- XIV Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Juliusza Zarębskie - sekcja zespołów kameralnych - Izabelin - Łomianki - III nagroda,
- I Warszawskie Forum Muzyki Kameralnej w Warszawie - wyróżnienie I stopnia i Nagroda Polskiego Towarzystwa Muzyki Kameralnej,
- I Ogólnopolski Konkurs "Talenty Skrzypcowe 2017" w Poznaniu - II nagroda.
W latach 2010 - 2018 uczestniczyła w kursach i lekcjach mistrzowskich pod okiem wielu wybitnych profesorów, byli nimi: Krystyna Jurecka, Bartosz Bryła, Piotr Reichert, Magdalena Rezler-Niesiołowska, Marcin Baranowski, Kaja Danczowska, Piotr Pławner, Janusz Wawrowski, Tomasz Tomaszewski, Denis Severin, Siergiej Stadler, Siergiej Krawczenko, Krzysztof Jakowicz, Jakub Jakowicz, Chris Duindam, Agata Szymczewska, Piotr Jasiurkowski oraz Maciej Rakowski.
Miała możliwość wystąpienia w charakterze solistki z Elbląska Orkiestrą Kameralną, z Orkiestrą Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II St. im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku podczas "Szalonych Dni Muzyki", organizowanych przez orkiestrę Sinfonia Varsovia w Warszawie, z tą samą orkiestrą podczas Koncertu Najlepszych Dyplomantów w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz z Polską Filharmonią Kameralną Sopot.

******************************************************

Katarzyna Markiewicz

Pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie fortepianu prof. Grażyny Fiedoruk-Sienkiewicz. Od 2001 roku pracuje na macierzystej uczelni jako pianistka kameralistka, obecnie na stanowisku starszego wykładowcy w katedrze instrumentów smyczkowych. Jako pianistka towarzysząca brała udział w kilkudziesięciu kursach mistrzowskich wybitnych skrzypków i flecistów. Za wyróżniającą partię fortepianu otrzymała ponad 20 dyplomów uznania na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych w Polsce, Słowacji, Włoszech i Belgii. W 2016 nagrodzona odznaką Zasłużonej dla Kultury Polskiej Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Redaktorka kilkunastu zbiorów nut zapomnianych polskich kompozytorów. Obecnie, poza pracą pedagogiczną i działalnością na polu muzyki kameralnej, zajmuje się odszukiwaniem i propagowaniem twórczości kobiet kompozytorek polskiego pochodzenia.

Wstęp: opłata dobrowolna

drukuj (Recital skrzypaczki Hanny Chylińskiej i pianistki Katarzyny Markiewicz)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E