Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

100 lat Niepodległej w Pruszczu Gdańskim

Przed nami Weekend Niepodległości, który rozpoczynamy w Pruszczu Gdańskim 9 listopada uroczystym zawieszeniem na budynku Urzędu Miejskiego Godła Rzeczpospolitej Polskiej, namalowanego przez uczniów pruszczańskich szkół. Wielkie malowanie było jednoczenie próbą pobicia rekordu Guinnessa. Po uroczystym zawieszeniu uczniowie zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie.

11 listopada, na ulicy 11 Listopada w Pruszczu Gdańskim, odczytane zostaną wspomnienia Józefy Krośnickiej – Ambasador Pruszcza Gdańskiego, dotyczące momentu odzyskania Niepodległości. Potem nastąpi przejście ulicą Niepodległości do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, gdzie o godzinie 9.30 odbędzie się Msza Święta.

O godzinie 10.30 rozpoczną się uroczystości na placu Jana Pawła II, połączone z rozdaniem książki – prezentu od Józefy Krośnickiej dla mieszkańców powiatu i wspólnym zdjęciem mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i Powiatu Gdańskiego.

O godzinie 12.00 w Centrum Kultury i Sportu przy ulicy Chopina będzie miało miejsce uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego i koncert patriotyczny.
Zapraszamy!

drukuj (100 lat Niepodległej w Pruszczu Gdańskim)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E