Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Wystawy w Szarym Ganku

Na początku marca w pruszczańskiej galerii „Szary Ganek” będą miały miejsce dwie wystawy. Pierwsza z nich – wernisaż wystawy pt. „Ślady” Katarzyny C. Marciniak, odbędzie się 3 marca. Natomiast 4 marca zapraszamy na „Rybny dzień” – wystawę zbiorową, która zaprezentuje temat ryb poprzez różne techniki, od ceramiki aż do malarstwa.

ŚLADY – Pamięć…
„Zapraszam na wystawę „malarstwa” na jedwabiu, która jest wynikiem 3-letniej mojej pracy. Wtedy też nastąpiło moje olśnienie, jakiego doznałam, gdy po raz pierwszy użyłam liści do „malowania” jedwabiu. Fascynacja tą techniką jest niesłabnąca, a wręcz narasta, stając się jakąś formą obsesji twórczej. Wystawa „Pamięć” to wynik tej pracy i początek cyklu ŚLADY, który pokazuję światu…
Wszystkie prace zawierają pamięć miejsca, czasu, intencji z jaką powstawały oraz myśli, które towarzyszyły mi przy pracy. Ten niepowtarzalny czas zaklęty w procesie. Tylko ja, jedwab i rośliny użyte do tworzenia. Ta intymna wręcz współpraca pozwala zachować na tym naturalnym materiale piękno śladu, jaki powstaje przez dotyk roślin. Czasem są to wyraziste znaki, mocne i zdecydowane, a innym razem delikatne jak muśnięcie wiatru, ale zawsze niepowtarzalne i wyjątkowe. Wszystkie są śladem piękna Matki Natury”.

– Katarzyna C Marciniak

Początek wiosny następuje pod znakiem ryb, więc mamy Rybny Dzień w galerii! Wystawa zbiorowa reprezentuje temat ryb przez różne techniki, od ceramiki aż do malarstwa. W wystawie biorą udział profesjonalni artyści oraz amatorzy.
Techniki i uczestnicy:
„Rybna impresja” Ewy Ręckiej i Anny Stasiewicz (ceramika),
„Stylizowane ryby w dekoracyjnym malarstwie” Rity Staszulonok,
„Szkoła ryb” Natalii Logaczovej,
„Podróż wielkiej ryby na północ” Oleny Ulianovej (sztuka włókna).
Wystawę „Rybny Dzień” można zobaczyć w galerii od 4 marca w godzinach otwarcia. Na zwiedzanie galerii można również umówić się telefonicznie pod numerem +48 536 853 254. Wstęp do galerii wolny!

drukuj (Wystawy w Szarym Ganku)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E