Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

IX przejazd Rowerem przez Pruszcz

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy rowerem na IX już edycje „Rowerem przez Pruszcz”.

Mamy nadzieję, że jak wszystkie poprzednie tak i ten przejazd spotka się z zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Lubimy jeździć rowerami i lubimy jeździć po Pruszczu. Będzie to nasze wspólne święto, wspólny przejazd, integracja mieszkańców i sympatyków rowerowej rekreacji. Pruszcz jako nieduże miasto posiada coraz więcej dróg rowerowych co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo rowerzystów. Jednak nadal powinniśmy powiększać ich długość. Rower może, być doskonałym środkiem transportu ze względu na nieduże odległości w naszym mieście (dojazd do szkoły, do pracy, po zakupy), a także doskonałym środkiem rekreacji. Malowniczość okolicznych terenów położonych w niewielkich odległościach sprawia, że turystyka rowerowa może być naprawdę atrakcyjna. Będziemy przemieszczać się spacerowym tempem, po ulicach, na których zostanie częściowo wstrzymany ruch pojazdów silnikowych, w asyście policji.

Wyruszamy 3 czerwca 2017 r o godzinie 12.00 ze stadionu Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Długość trasy 11 km. Start – Stadion CKiS – ul. Grota - Roweckiego - ul. Fryderyka Chopina przez wiadukt na Rondo Żuławskie - ul. Mikołaja Kopernika - ul. Jan Kochanowskiego- ul. Emilii Plater-ul. Powstańców Warszawy- ul. K.I. Gałczyńskiego - ul. F.Modrzewskiego - ul. Emilii Plater - ul. Mikołaja Kopernika- ul. NSZZ Solidarność - ul. Grunwaldzkiej – droga na Faktorię – Faktoria. Zakończenie przejazdu nastąpi na Faktorii, gdzie odbędzie się szereg imprez związanych z obchodami Dnia Dziecka.

Stadion miejski przy CKiS - 3 czerwca 2017 r. godzina 12.00

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E