Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Noc Muzeów 2017

20 maja 2017 roku (sobota) w godzinach od 17:00 do 23:00 w Faktorii Handlowej podczas Nocy Muzeów odbędzie się „Podróż w czasie” od I w. n.e. do współczesności. W programie m.in.: walki rycerskie, strzelanie z łuku, przegląd sprzętu – od włóczni i broni czarnoprochowej do współczesnego karabinu, pokaz musztry, gawędy przy ognisku, pieczenie kiełbasek (prosimy o zabranie własnego prowiantu) i wiele innych. Zaprezentują się:

  • Oliwska Drużyna Najemna Inogici to grupa rekonstrukcji historycznej zajmująca się rekonstrukcją średniowiecza z głównym naciskiem na rzemiosło wojenne.
  • Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznych Fort powstało w celu możliwie najszerszej integracji środowisk rekonstrukcyjnych na Pomorzu. Aktualnie zrzesza członków różnych organizacji i grup.
  • 2 Westpreußische Invalidenkompanie. Rozkazem z 20 Lutego 1809 roku, liczne regimentowe kompanie inwalidów zostały przekształcone w 25 prowincjalnych kompanii inwalidów. Obecnie (niekoniecznie kontuzjowani) weterani po 40-ce.
  • Para Gotów – I wiek naszej ery – Król Berig z „Gocicą”.

W tym dniu obowiązują okolicznościowe bilety wstępu (1,00 PLN). 21.05.2017 r. Faktoria Handlowa będzie nieczynna. Szczegóły na stronie: www.faktoria-pruszcz.pl.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E