Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

Już po raz drugi „Stowarzyszenie Nasz Autyzm” organizuje Światowy Dnia Świadomości Autyzmu.

1 kwietnia w Pruszczu Gdańskim znów będzie głośno i niebiesko! Zapraszamy na happening „Autyzm oszukuje zmysły” wraz z Burmistrzem Pruszcza Gdańskiego Panem Januszem Wróblem oraz Starostą Powiatu Gdańskiego Panem Stefanem Skoniecznym, którzy objęli to wydarzenie patronatem honorowym.

Natomiast 2 kwietnia po godzinie 20:00 przyłączymy się do ogólnoświatowej akcji „Zaświeć się na niebiesko” dla autyzmu i  podświetlimy na niebiesko komin cukrowni w Pruszczu Gdańskim.

1 kwietnia rozpoczynamy o godzinie 10:00 błękitnym przemarszem spod budynku Starostwa Powiatowego w kierunku placu na Alei Waląga. Zapraszamy wszystkich, by przyłączyli się do nas, gdy będziemy maszerować przy dźwiękach werbli z Symfosmyki, niosąc ze sobą setki błękitnych balonów. Po godzinie 10:00 na placu przed restauracją Kameleon przygotowaliśmy wiele atrakcji, szczególnie dla najmłodszych mieszkańców powiatu.

W programie imprezy: chór, pokazy, klaun, malowanie twarzy, origami, zabawy sportowe, eksperymenty chemiczne, występy muzyczne, dogoterapia, króliki, kolorowe papugi, sadzenie wiosennych roślin. Dzieci będą mogły również pozwiedzać pojazdy policyjne i wozy strażackie. Zapraszamy także na zupę pomidorową, chleb z miodem, pyszne ciasta i stoisko Gospodyń Wiejskich z Różyn oraz niesamowity, niebieski tort niespodziankę.

Podczas happeningu czynne będą punkty, w których będzie można dowiedzieć się z jakimi problemami mierzą się osoby z autyzmem oraz czym są zaburzenia sensoryczne. Spróbujemy przybliżyć Państwu z czym każdego dnia muszą mierzyć się ludzie dotknięciu zaburzeniami ze spektrum autyzmu i jak autyzm oszukuje ich zmysły.

Zapraszamy serdecznie! – 1 kwietnia, godz. 10:00 – 13:00, Pruszcz Gdański, Aleja Waląga 3.

  • II Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu...
    II Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E