Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Wizyta studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi

21 października nasze miasto odwiedzili studenci z Ukrainy, Rosji i Białorusi, którzy w dniach 16-27.10.2016 r. odbywają staże studyjne w ramach programu Study Tours to Poland. Podczas spotkania z Zastępcą Burmistrza ds. społecznych Jerzym Kulką studenci mieli okazje zapoznać się z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w Polsce. Po spotkaniu z w Urzędzie Miasta goście zostali oprowadzeni po mieście – zobaczyli Kopmleks Rekreacyjny przy Zespole Szkół nr 4, Park Polodowcowy, inwestycje takie jak: obwodnica Pruszcza Gd., Osiedle Bursztynowe, Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną, zwiedzili także siedzibę firmy LPP S.A.

Program Study Tours to Poland jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym we współpracy z Fundacją Edukacja dla Demokracji oraz Domem Pojednania i Spotkań im. Św. Maksymiliana M. Kolbego, który od 2004 roku pełni rolę operatora przedsięwzięcia w województwie pomorskim.

W ramach projektu Polskę odwiedzają wyróżniający się studenci i młodzi działacze społeczni z Europy Wschodniej. Ich celem jest poznanie polskich doświadczeń w zakresie transformacji ustrojowej oraz sukcesów
i porażek polskiej demokracji. Podczas pobytu i wizyt w różnych polskich miastach studenci odwiedzają ośrodki życia akademickiego, jednostki administracji samorządowej i rządowej, redakcje mediów lokalnych
i zagranicznych. Spotykają się z samorządowcami, wybitnymi politykami i działaczami społecznymi, naukowcami oraz studentami polskich uczelni. Odwiedzają także ośrodki kultury i sportu.

  • Wizyta studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi...
    Wizyta studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi (fot.I.Michnik)
  • Wizyta studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi...
    Wizyta studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi (fot.I.Michnik)

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E