Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Koń Trojański, VW Mania i kabarety

Do niezwykle intensywnego, letniego repertuaru imprez w Pruszczu Gdańskim dochodzą kolejne. Znamy także następne atrakcje Dni Pruszcza i Letniej Sceny w Pruszczu Gdańskim.

XXVII Dni Pruszcza Gdańskiego to nie tylko koncerty  Fisz Emade, Saszan, Weekendu i Zbigniewa Wodeckiego, ale także przybycie Konia Trojańskiego z Oskowa. 16 metrowy koń trojański z Oskowa pod Cewicami to największa taka konstrukcja na świecie, wpisana oficjalnie do Księgi Guinessa.

Modrzewiowo-świerkowa konstrukcja waży pięć ton. Koń może się poruszać ciągnięty przez legionistów, rekonstruktorów, dla których, jak wskazuje tradycja, przewidziano także miejsca wewnątrz. Twórcą konia jest Wiesław Formela, rekonstruktor i założyciel rzymskiego Legionu X, którego członkowie będą obecni na pokazach podczas Dni Pruszcza Gdańskiego.

Legio X nie będzie jedyną grupą rekonstrukcyjną, która zaprezentuje się na święto miasta. Podczas XVII Dni Pruszcza Gdańskiego będzie można także zobaczyć oddział Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej, odtwarzający Wojsko Polskie z 1939 roku. - Narobimy sporo huku - zapowiada Piotr Torłop, dowodzący oddziałem, który ma się pojawić w drugi weekend czerwca na stadionie w Pruszczu Gdańskim.

Od 28 do 31 lipca odbędzie się w Pruszczu Gdańskim 18 edycja VW Manii. - Liczymy, że w tym roku na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim pojawi się około 2 000 samochodów - mówi Krzysztof Puła, jeden ze współorganizatorów wydarzenia. - Tradycją stało się już, że najlepsze samochody pojawiają się w piątek na specjalnym pokazie na Faktorii. Podobnie będzie i w tym roku. Szykujemy też dodatkowe atrakcje.

Tradycyjnie, jak co roku w ramach Letniej Sceny w Pruszczu gdańskim pojawi się Kabareton. Wiemy kto pojawi się na tegorocznym wieczorze kabaretowym. 28 sierpnia w pruszczańskim amfiteatrze wystąpią: Ciach, Słoiczek po Cukrze i Cezary Pazura. Kabareton będzie ostatnim wydarzeniem tegorocznej Letniej Sceny, na której, przypomnijmy, pojawią się także:
3 lipca Raz Dwa Trzy. 10 lipca Rezerwat. 17 lipca przygrywać będzie Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański, 24 lipca spotkamy się z Januszem Radkiem, a 30 lipca na scenie pojawią się ponownie  bardzo ostatnio popularni muzycy z Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański. Siódmego sierpnia zobaczymy i usłyszymy Emilię Komarnicką i zespół Zagan Acoustic. 14 sierpnia to koncert zespołu Kabanos. Scena Letnia 2016 zakończy się 21 sierpnia koncertem Kamila Bednarka i 28 sierpnia właśnie Kabaretonem. Wszystkie wydarzenia, poza Kabaretonem (19), ruszają o godzinie 20.00.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E